Gdzie kupić najtaniej Yamahę RX-V663 z 3 letnią gwar. producenta?

Bambolo82

Banned
Witam! Potrzebuję wskazówki.

Wybrałem i chcę kupić amplituner Yamaha RX-V663.

Szukam teraz sprzedawcy który zaoferuje ten sprzęt koniecznie z 3 letnią gwarancją producenta (koniecznie gwarancja Yamaha a nie sprzedawcy) oraz z polską instrukcją obsługi.

Interesują mnie oferty ceny w granicach ok. 1600 zł. Ktoś na tym forum pochwalił się że znalazł ofertę z gwarancją producenta za 1550 zł. Słyszałem też o ofercie firmy Audioklan, który ponoć jest autoryzowanym dystrybutorem Yamahy, tyle że Oni nie podają cen na swojej stronie internetowej.

Proszę aby ktoś z Was podał mi namiary na taką najtańszą ofertę. Jakich sprzedawców byście mi polecili?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Aussie

New member
hello,

szczerze polecam zakupy u blackninja; :eek:k: w tym roku kupiłem u niego ampli, dvd, głośniki do kina 5.1 i parę innych "drobiazgów" i naprawdę jestem zadowolony; w dodatku blackninja zawsze służy po zakupie pomocą na priv, co niestety nie każdemu sprzedawcy się zdarza... :confused:

pzdr.,
A.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
ta. nawet jeśli masz dołożyć parę zł (kilkanaście ?), to masz pełne wsparcie po zakupie.. do tego możliwość płatności kartą i uczynny łeb, który się nasłuchał dziesiątek (setek ?) konfiguracji..
kolega czarny-chytry-zabijaka powinien mieć w stopce "najlepsze zakupy u blackninja"... albo może to my wszyscy zadowoleni klienci powinniśmy sobie takie stopki poustawiać... :) hm. nie, to by wyglądało zbyt jednolicie i nudno.. :p wszyscy z taką samą stopką..
innymi słowy: nawet jeśli znajdziesz ofertę o 40 zł niższą, brałbym u blackninja - to pełnowartościowy sklep, z siedzibą, gwarancjami, paragonami i innymi duperelami, których nie zapewni ci Pan Józek kursujący 15 razy w miesiącu do niemiec, mający swój magazyn w sypialni swojego mieszkania i nie mający ZIELONEGO POJĘCIA o sprzęcie, który sprzedaje....
 

Bambolo82

Banned
No to czekam na ofertę BlackNinja na privie :eek:k:

A propos, co sądzicie o bi-amplingu? warto? Yamaha 663 i moje głośniki frontowe lewy i prawy mają taką możliwość (mają po 2 terminale)? Na super mocy mi nie zależy, ale na jakości dźwięku już tak. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 

Bambolo82

Banned
tira-riea napisał:
Sieć sklepów AVANS - sprzedaje Yamahy od polskiego dystrybutora Audioklanu z 3-letnią gwarancją producenta.

No tak ,ale jak wszystkie sieci Avans sprzedaje pewnie za 2000 zł. To zdecydowanie za wysoka cena. W USA ten amplituner można było dostać w maju/czerwcu za ok. 380$. Więcej niż ok. 1600-1650 zł nie dam.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
z zasłyszanych opini wynika, że różnica jest właśnie w jakości dźwięku.. pytanie tylko, na ile to się odnosi do sprzętu bądź co bądź średniej klasy... na pewno ma to znaczenie przy zestawach z górnej półki - bo i amp i głosniki potrafią sobie ładnie odseparować częstotliwości, które mają być przepychane danym kanałem.. przy tych tańszych wersjach zapewne trzeba to najzwyczajniej sprawdzić.. i już.
 

remigiusz

Member
zarówno bi-amping jak i bi-wiring daje tak niewiele w stosunku do kosztów tych połączeń, że stosują go jedynie nieliczni melomani ze sprzętem z wyższej półki , którzy podobno słyszą różnicę
 

Bambolo82

Banned
Cały czas czekam na kuriera. Pewnie lada chwila będzie :) i nie mogę się doczekać!

Z uwagi na konieczność ustawienia wszystkiego (chcę zrobić jeszcze półki ścienne na głośniki surround, nie mam jeszcze kabli głośnikowych, muszę wszystko poustawiać itd.) wrażenia opiszę najwcześniej pewnie w poniedziałek i wtorek.

Na chwilę obecną, dla innych zainteresowanych Yamahą RX-V663 daję linka do polskiej fachowej recenzji: http://www.audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=109

Bardzo fajna strona po polsku o sprzęcie audio i video! Np. bardzo fajne zestawienie nowych amplitunerów z recenzjami i krótkimi charakterystykami:
http://www.audio.com.pl/index.php?page=sprzet&act=kategorie&katId=13



No mam wszystko podłączone (projektor, laptop, kolumny i amplituner Yamaha RX-V663 - wszystko tak jak w moim podpisie postów na tym forum). Trudno mi się odnieść do innych marek amplitunerów i modeli, bo to mój pierwszy ampli A/V. Jednakże jestem bardzo zadowolony z zakupu i nie żałuje.

Na razie słuchałem radia FM, muzyki z CD, MP3, kilku koncertów na DVD i HDTV. Obejrzałem też kilka filmów DVD i HD Matroska z dźwiękiem przestrzennym DTS i Dolby Digital EX.

Gra pięknie. Filmy i dialogi, podkład muzyczny...jakbym widział te filmy pierwszy raz. Jest inaczej niż przedtem. Bardziej bogato. Dialogi wydają mi się dosłownie przyklejone do ust aktorów na moim ekranie projekcyjnym 92". Bajka!!! Efekty przestrzenne też są (zwłaszcza w filmie Toma Burtona "Corp's Bride" byłem zachwycony dzięki Dolby Digital EX i efektom Yamaha Cinema DSP). Dźwięk jest niesamowicie dynamiczny w filmach, tzn. jest spokojny i ciepły jak trwa dialog, ale też potrafi błyskawicznie mocno uderzyć kiedy trzeba (np. w filmie "Ratatouille" początkowa scena: pada deszcz na wsi...cichutko stuka i szumi....aż nagle....buuuuumm uderza piorun! Oboje aż podskoczyliśmy na kanapie!) Słyszę też wiele nowych detali akustycznych, których nie słyszałem jak oglądałem na komputerowych głośnikach Creative i bez amplitunera. Zupełnie inne doznania słuchowe. Lepsze, bogatsze kino!

Jestem zaskoczony dobrym i słyszalnym basem pomimo braku subwoofera w moim zestawie. Yamaha ma osobna regulację basu w skali 1-10. Ja podbiłem na +2 i jest naprawdę słyszalny i wyrafinowany. Nie dudni, a mimo to go słychać. Poprostu jest obecny. Zbrzydło mi prymitywne dudnienie jakie miałem na komputerowych głosnikach z subem Creative. Pozytywną role odgrywają tu moje kolumny trójdrożne z tweterem Taga TAV-405, które chyba polubiły się z moją Yamahą ;).

Muzyka też fajnie płynie z tego sprzętu. Radyjko pięknie pogrywa. Jazz w Stereo...no jakbym był na koncercie w muszli w Gdyni :eek:k:. Lubie sobie puścić cichutko Jazz póżnym wieczorem przy zgaszonym świetle i się delektować bogatym dzwiękiem dętych instrumentów i twardyn męskim wokalem. Ymamaha dużo tutaj wnosi ze swoją szeroką dynamiką.

Yamaha ma dużo fajnych efektów Cinema DSP (hala, chamber, concert, spektakl, echo, silent cinema, mono movie, drama, roleplaying game, action game, adventure, sc-fi itp.).

Poza efektami DSP jest też możliwość słuchania stereo w trybie Pure Direct, który polega na wyłączeniu całej elektroniki (nawet wyświetlacz ampli gaśnie!!!), co umożliwia delektowanie się dźwiękiem zbliżonym do analogowego źródła bez DSP i elektronicznych naleciałości.

Na razie nie mam Bluray ani PS3 i bezstratne kodeki dźwięku Dolby TrueHD oraz DTS Audio Master są dla mnie zagadką i smaczkiem na przyszłość. Tak samo, na razie nie korzystam z sekcji wideo Yamaha RX-V663, bo projektor z laptopem mam połączony poprzez kabel VGA z pominięciem amplitunera A/V. (sekcji wideo użyłem tylko raz żeby przeprowadzić automatyczną konfigurację parametryczną YPAO - poprzez OSD na ekranie).

Ustawienie i setup samego amplitunera Yamaha RX-V663 trwało dosłownie 5 min., bo wcześniej czytałem instrukcję w necie i mniej więcej wiedziałem co robię.

Pilot Yamahy też jest ok. Ma fluorescencyjne guziki więc można delektowac się muzyką i manipulować ustawieniami po ciemku bez podnoszenia tyłka z kanapy.

Do automatycznej konfiguracji mikrofonem YPAO użyłem ustawień equalizera w trybie "Front" (dla zestawów głośnikowych z dużymi frontami i małymi głośnikami surround). Pozostaje jeszcze w YPAO tryb "Natural" (miękka muzyka) i Flat (ostre i agresywne dźwięki) i muszę jeszcze kiedyś je wypróbować. YPAO bezbłędnie pomierzył odległości do głośników oraz wykrył wielkość kolumn.

Bardzo dziękuje solidnemu sprzedawcy Blackninja. Jakbym czegoś w przyszłości potrzebował do mojego zestawu to się pewnie znowu do Niego zgłoszę.

Będę dalej się bawił i pisał o odkryciach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry