Gdzie kupić kabel HDMI - DVI ?

RaAaF

New member
Dvi

Skoro juz ruszyły tematy DVI to zadam pytanie :

Czy wystepują w LG (plazma) gniazda DVI - analogowe, które nie podadzą obrazu z wyjścia HDMI ?
Pytam ponieważ uzyskałem taką informację od sprzedawcy w jednej z dużych sieci RTV. Twierdzi on że telewizory plazmowe LG wyposażone w DVI ( DVI-I według sprzedawcy to gniazdo analogowe i tylko analogowe) nie odtworzą sygnału HD z wyjścia HDMI na DVI-I.
Mam taki telewizor ale dziś już nie byłem w stanie się nic w LG dowiedzieć.
Z tego co wiem to DVI ( Digital Video Interface) jak sama nazwa wskazuje jest gniazdem cyfrowym (DVI-D) lub DVI-I (Integrated) to gniazdo które przetwarza sygnał cyfrowy i analogowy zarazem (zintegrowane).
Czy bedę miał problemy z przesłaniem obrazu z urządzenia z wyjściem HDMI (kamera Sony HC-3) na telewizor z wejściem DVI-I ??? W instrukcji obsługi telewizora producent nie podaje jaki zastosował typ DVI lecz po sprawdzeniu co tam ma z tyłu, widzę gniazdo DVI-I.
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Dvi

Dodam jeszcze ciekawy link który w zasadzie daje odpowiedz na moje pytanie , lecz nadal jestem nieufny ....http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=11946

W drugim poście tego forum jest link do strony o kabelkach.
troszke mnie to zdezorientowało bo wystepuje kabel np. DVI-A (analog) :(
 

RaAaF

New member
blackninja napisał:
Nie spotkałem się z takim gniazdem DVI w LG żeby nie można było podłączyć urządzenia z hdmi.

I słusznie !!!!
Sprzedawca tylko namieszał mi w głowie nie posiadając wiedzy na temat w którym się poruszał. Był dość sugestywny a ja dopiero wgryzam się w wierzchołek tej góry lodowej jaką jest HDTV i jemu pokrewne tematy.
Tak więc problemy z podłączeniam i brakiem kompatybilności sprzętu zaczynają sie w sytuacji braku obsługi po stronie odbiornika protokou HDCP.
Z tym Pan ze sklepu nie mógł sobie poradzic lecz do tego nie doszdł.
Nomen omen , mój telewizor LG (jak wynika z wywiadu w serwisie LG ) nie potrafi obsługiwac HDCP . O zgrozo !!!! kupiłem go niecały rok temu!!!
I doprawdy nie jestem w stanie sie u sprzedawców dowiedziec jakie mnie czekają w związku z tym kłopoty.
Moim zdaniem to skandal bo nic na ten temat nie pisza w instrukcji i opisie.
Skoro telewizor jest HD REDY i posiada DVI (bez oznaczenia jakie to DVI ) to w moim rozumieniu nie powinno być tego typu problemów a co za tym idzie , jeżeli nie uda się uruchomic innego sprzętu współpracującego z DVI i telewizorem to telewizor jest nie jest zgodny ze specyfikacją produktu !!!
Czy ktoś ma jakąs szerszą wiedzę na ten temat ?
 

RaAaF

New member
Hdcp

ar2 napisał:
Jeżeli tv jest HD Ready to na pewno ma HDCP.
Z informacji otrzymanej telefonicznie od LG wynika że telewizor który posiadam nie obsługuje HDCP. LG RZ-42PY10X (HD REDY), może ktoś coś więcej wie ?
 

bildex

New member
Chyba nie wszystko stracone ... z tego co sie orientuje to sygnał HD moze iśc po komponencie YUV, chyba że sie myle.
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Ten kabel będzie bardzo dobry do podłączenia kompa do TV. Niestety DVI nie obsługuje transmisji dźwięku. Tak więc musisz osobno przesłać dźwięk z karty muzycznej.
Divxy tak jak DVD grają bardzo dobrze. Oczywiście zależy to także od rozdzielczości samego filmu oraz od bitratu. Niestety wiele starszych filmów sprzed 3-4 lat może słabo wyglądać. Jednak każdy film zgrany z DVD będzie miał bardzo dobry lub baardzo dobry obraz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kabel cyfrowy hdmi-dvi o takiej długości, zalecamy lepszej jakości niż "noname".
Dzwięk z kompa po tym nie pójdzie. Divx to nie jest jakość.
 

Jupiter

New member
Posiadam kartę graficzną HIS 9550 z wyjściem DVI-I .Szukam kabla około 3m z końcówkami HDMI na DVI-I który myśle podłaczyć do SHARP P-50.
Posiadma również przejściówkę z DVI-I na SVGA 15 źeńską ale rozumiem że przy takim połaczeniu to juz sgnał bedzie leciał analogowo.
 

fenix2

New member
  • DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-SUB karty graficznej;
  • DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;
  • DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fenix2

New member
Ja zakupiłem kabelek Vivanco SOUND & IMAGE pozłacane końcówki 5m na alle-gro za ok. 70zł. Super obraz zero problemów !!!
 
Do góry