gdzie jeszcze jest 42v20e

nercio

New member
sluchajcie,gdzie mozna jeszcze kupic 42v20?moze rzucila wam sie w oczy ta plazma w ciekawej cenie?nie szukam fajerwerkow i mysle ze w zupelnosci mi wytarczy:)
 

rpzem

New member
Pytanie? Czy to jest dobra instrukcja wejscia i zobaczenia ile tv pracowal itd ??
"1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen."
 

nercio

New member
dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem p42v20:).grala do tej pory 39'15min.a wlaczona byla 25razy:)dzieki za podpowiedz z menu serwisowym:))
 

raivel

New member
Stałem się jakiś czas temu szczęśliwym posiadaczem tej plazmy. Kupiłem w MM, w promocji za 2799, więc cena bardzo atrakcyjna a egzemplarz nówka z kartonu, "bez przebiegu" i oczywiście z 2 letnia gwarancją. Z tego co widziałem to teraz w Euro można go dostać za 2999, więc w sumie i tak taniej niż w internetowych, gdzie cena waha się od 3000 do 3700.

Mówiąc, że nie szukasz fajerwerków nie do końca masz rację bo uważam, że w tej cenie (do 3000) nic lepszego nie znajdziesz jeśli chodzi o jakość obrazu.
Dzięki uprzejmości znajomego sprzedawcy testowałem w domu 2 modele LCD LED (Panasonic E30 i LG LV5500) i zrezygnowałem z obu na rzecz tej plazmy. Przyznam, że początkowo nie byłem przekonany ale po kilku dniach moje obawy odeszły w niepamięć. Jakość obrazu jest rewelacyjna, co szczególnie widać przy sygnale SD. Nie wiem jak to możliwe ale przykładowo filmy DIVX, które na o wiele mniejszym monitorze wyglądają średnio, tutaj wyglądają świetnie. Płynność również jest rewelacyjna.

Jedynym konkurentem w tej klasie jest Panasonic G30. Nie miałem okazji go testować w domu ale obserwując w sklepie i czytając porównania V20 i G30 (nawet na tym forum jest taki temat) większość użytkowników była zdecydowanie po stronie V20. Biorąc pod uwagę plusy i minusy za V20 przemawia jakość obrazu, jakość wykonania, wyjątkowy design, tuner DVB-S, dołączony adapter WIFI i mniejszy pobór energi a za G30 cena, 5-letnia gwarancja, większe możliwości USB no i świeżość bo to model z nowej linii.

Jeśli nie przeszkadza Ci to, że V20 to model ubiegłoroczny i nie czyta wszystkiego z USB to bierz zdecydowanie V20. Jeśli planujesz oglądać .MKV i zależy Ci na 5-letniej gwarancji bierz G30. (przepraszam, nie doczytałem, że już kupiłeś ;) )

---------
Korzystając z okazji mam również pytanie: czy zawartość i aktualizacje usługi VieraCast są takie same dla wszystkich modeli Panasonica?
 
Ostatnia edycja:

raivel

New member
Do oglądania kanałów telewizyjnych z CP mam ustawiony tryb THX, z nieco zmienionymi ustawieniami: kontrast zwiększyłem do 44, jasność minimalnie zmniejszyłem -4 (lepsza czerń), kolor 36, ostrość pozostawiłem 5. Intensywne kolory wyłączone, tryb ECO również. Ustawienia zaawansowane pozostawiłem bez zmian.
Z pozostałych ustawień IFC włączone, Overcan 16:9 włączone (tu kwestia jest dyskusyjna, bo lekko powiększa obraz, w HD lepiej wyłączyć ale przy oglądaniu kanałów SD w formacie 4:3 moim zdaniem lepiej wygląda lekko powiększony obraz niż rozciągnięty) i Super rozdzielczość - maksimum (nie widzę żadnej różnicy przy zmianie).

Oczywiście te ustawienia są moim subiektywnym odczuciem i niekoniecznie muszą Ci się podobać i odpowiadać do Twoich warunków.
 
Do góry