gdzie jest BIEL ?

SDman

Banned
Dziś regulowałem sobie do woli 50 cali VT. Obserwuje postepy. Już obraz blisko blisko dobremu LED ustawiłem Uffff :) ;)
Pewnie obraz VT ma lepszy od razu na oko ;) od ST, ale cena też poza zasięgiem na szczęście :)
W zaprzyjaźnionym sklepie już nie mają ST. Zamawiam w internetowym jakimś plazmotrona ST 60 tylko w którym sklepie zamówić. Coś doradzicie ?

ps.
Cholercia następny Panasonic

Witam,
pocieszę Cię, że skalibrowany ST60 wygra z nieskalibrowanym VT60 za różnicę
w cenie możesz to zrobić spokojnie i jeszcze na wodotryski zostanie np. blu BD-F6500
i smarta masz jak w Samsungu TV.

Jak masz blisko to Saturn lub MM możesz odebrać i masz 14 dni na zwrot.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
A teraz na wesolo gdzie jest biel no to koledze wyjasniam panasloik Menu -Ustawienia na ekranie-Przesuwajacy sie pas
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panasloik, po co sie pchasz w plazme? Po tym co przeczytalem, to nie jest technologia dla Ciebie.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
A teraz na wesolo gdzie jest biel no to koledze wyjasniam panasloik Menu -Ustawienia na ekranie-Przesuwajacy sie pas
:D:D:D To było dobre :D. Z plazmą , to jak z kobietką , trzeba delikatnie i powoli.:lol:. A tak na serio to z wielką przyjemnością zamienię swoją plazmą i LCD na jeden TV CRT, tak z 50 cali. Jak któż ma , to śmiało , zamieniam się bez wahania ani przez chwilę.
 

panasłoik

New member
Jak masz blisko to Saturn lub MM możesz odebrać i masz 14 dni na zwrot.
Pozdr.
Niestety w MM i Euro AGD w moim miasteczku się skończyły. Zamówię w Elektro.pl podobno z polskiej dystrybucji.
Panasloik, po co sie pchasz w plazme? Po tym co przeczytalem, to nie jest technologia dla Ciebie.
Po czym Pan wnosi ? Zawodowo lubię ładny obraz, ale też z dobrego LCD czy LED też da się uzyskać mnie zadowalające efekty, zwłaszcza, że przywykły jestem do monitorów ( mva, pva matryce) na których pracuje. Oglądam w domu TV CRT 29 cali od Pansonica 100 Hz. Do plazmotrona się przyzwyczaję. Plusy ujemne plazmy się z czasem opatrzą. To tylko telewizor ;) Gorszy ból dla portfela bo u mnie TV włączony z 8 godzin na dobę jest.
Niestety w LEDach nie jestem w stanie zaakceptować bandingu oraz loteryjnego podświetlenia panela. Może za 6-8 kzł udało by się dobry LED kupić, ale taką kasę wolał bym przeznaczyć na nowy, większy monitor do pracy.

edyt.
zamówiony z dostawą na europalecie jak zapewnia sprzedawca
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
:D:D:D To było dobre :D. Z plazmą , to jak z kobietką , trzeba delikatnie i powoli.:lol:. A tak na serio to z wielką przyjemnością zamienię swoją plazmą i LCD na jeden TV CRT, tak z 50 cali. Jak któż ma , to śmiało , zamieniam się bez wahania ani przez chwilę.

Witam,
29" daje od ręki i dopłacam :-o

Pozdr.
 

miki450

New member
A ja się zgodzę z Panasłoikiem :)
Szczerze, to też nie rozumiem zachwytów nad bielą ST60, a już szczególnie ustawionej w trybie kolorów Normalny lub Ciepły.
Przecież kolory wtedy są wyraźnie nienaturalne, "brudne", "szare", nie ma w ogóle mowy o bieli.
Dopiero ustawienie barw Zimne, zdejmuje nieco tej szarości ale i tak do bieli jest daleeeeeko, trzeba bawić się balansem bieli, żeby zdjąć oliwkową poświatę.
A już zupełnie nie wiem gdzie ludziska mają oczy, zachwalając ustawienia FR (lub podobne), gdzie kolory są Ciepłe i kolor ustawiony na 50.
Przecież wtedy nie dość, że obraz jest zielonkawy, to twarze po prostu nienaturalnie czerwone.
Kiedyś już proponowałem, żebyście zrobili prosty test: postawcie sobie obok TV białą kartkę papieru, ustawcie na TV obraz testowy i zerknijcie, czy macie biel :)
 

sturek

New member
:D:D:D To było dobre :D. Z plazmą , to jak z kobietką , trzeba delikatnie i powoli.:lol:. A tak na serio to z wielką przyjemnością zamienię swoją plazmą i LCD na jeden TV CRT, tak z 50 cali. Jak któż ma , to śmiało , zamieniam się bez wahania ani przez chwilę.

Mogę zaproponować Samsung 29" + Sony jeszcze z Pewexu 21" - razem 50" :)
 

SDman

Banned
Kiedyś już proponowałem, żebyście zrobili prosty test: postawcie sobie obok TV białą kartkę papieru, ustawcie na TV obraz testowy i zerknijcie, czy macie biel :)
Witam,
tak robimy ale kartka musi być z serii ***** bo inaczej biel gorsza na kartce.
Nie umiesz ustawić TV i go w domu nie masz no więc, zakup, zleć kalibrację ok. 3stówek
i po problemie.
Masz najlepszy TV stosunek J/C.

Pozdr.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam,
tak robimy ale kartka musi być z serii ***** bo inaczej biel gorsza na kartce.
Nie umiesz ustawić TV i go w domu nie masz no więc, zakup, zleć kalibrację ok. 3stówek
i po problemie.
Masz najlepszy TV stosunek J/C.

Pozdr.


Kalibracja sprzętowa nowo zakupionego TV to wielki przekręt i wyciąganie pieniędzy od naiwniaków.
Każdy TV, który opuszcza linię montażową jest skalibrowany.
Kalibracji poddaje się tylko TV w którym wymieniono matrycę lub części bezpośrednio mający wpływ na jakośc obrazu.
 

panasłoik

New member
U mnie plazmotron 60ST50 już 6 godzin ciągnie prąd z gniazdka. Po godzinnej rozgrzewce grubsza regulacja na moich materiałach, na zdjęciach, na filmach z DVD, na plikach tesowych i efekt końcowy superoski. Na dizs jestem hepiii :) biel akceptowalna, już nawet dla mnie :) żadnego bzyczenia, powidoków, smużenia, czy efektu 50 Hz nie widzę. Za to piękne odwzorowanie kolorów skóry na człowiekach ruchawych, piękne zielenie, czerwienie, zarąbsity kontrast, może nawet za duży. Fajne skalowanie niskich rozdzielcozści do góry jak programów SD czy z płyt DVD. Bardzo fajny dźwięk po gruntowniejszej regulacji. Na tą chwile chyba wydaje się nalepiej wydane 3600zł w ostatnich latach. O minusach jak ochłonę :)
ps.
telewizory schodzą jak ciepłe bułeczki. W sam weekend mój sklep sprzedał 5 sztuk :)
 

jurass

Banned
Chwalmy Pana! Kolejny cudownie nawrócony niewierny Tomasz trafił na łono forum. Wątek do kosza.
A na powidoki trzeba poczekać dłużej niż 6 godzin. :twisted:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
U mnie plazmotron 60ST50 już 6 godzin ciągnie prąd z gniazdka. Po godzinnej rozgrzewce grubsza regulacja na moich materiałach, na zdjęciach, na filmach z DVD, na plikach tesowych i efekt końcowy superoski. Na dizs jestem hepiii :) biel akceptowalna, już nawet dla mnie :) żadnego bzyczenia, powidoków, smużenia, czy efektu 50 Hz nie widzę. Za to piękne odwzorowanie kolorów skóry na człowiekach ruchawych, piękne zielenie, czerwienie, zarąbsity kontrast, może nawet za duży. Fajne skalowanie niskich rozdzielcozści do góry jak programów SD czy z płyt DVD. Bardzo fajny dźwięk po gruntowniejszej regulacji. Na tą chwile chyba wydaje się nalepiej wydane 3600zł w ostatnich latach. O minusach jak ochłonę :)
ps.
telewizory schodzą jak ciepłe bułeczki. W sam weekend mój sklep sprzedał 5 sztuk :)

Witam,
to żeś Pan model wyrwał 60ST50 w takiej cenie.
Na poważnie, ocena PDP=Home chyba to potwierdzasz.

Pozdr.
 

panasłoik

New member
Witam,
to żeś Pan model wyrwał 60ST50 w takiej cenie.
Na poważnie, ocena PDP=Home chyba to potwierdzasz.
Pozdr.
Coś tu nakręciłem :) chodziło mi o budżetowy TX 50ST60 :)
W domowych warunkach, jak w sklepowych dla mnie. W zasadzie nic mnie w odbiorniku nie zaskoczyło, no poza tym, że w domowym świetle dał się bardzo ładnie szybko ustawić. Po prostu pikuś regulacyjny. Wcześniejszy trening w sklepie na 3 egzemplarzach się przydał :)Znacznie sprawniej niż LEDa. Wiadomo wprawne zawodowe :) oko może zdziałać cuda :)
Aaaaaa skłamał bym jedna sztuka okularów mnie zagotowała, jedna sztuka psia ich mać i ta wtyczka zasilania na plecach !
Chwalmy Pana! Kolejny cudownie nawrócony niewierny Tomasz trafił na łono forum. Wątek do kosza.
A na powidoki trzeba poczekać dłużej niż 6 godzin. :twisted:
Nie no nie przesadzajmy dobry LED nie jest zły, wybrany, wyselekcjonowany egzemplarz, nie obarczony wadami jak kulawe podświetlenie, pionowy ten cholerny banding. Takiego bym przytulił na przykład LED Pansonica 47 cali na IPSach DT czy nawet FT to świetne telewizory. Miałem w domu, to trzeba zobaczyć w swoich warunkach domowych. Porównywać plazmy do LEDa nawet się nie powinno, bo to zupełnie inne obrazki są. Po prostu inne z innymi cechami z innej bajki i nie to, że lepsze czy gorsze po prostu dalece inne nie do porównywania moim zdaniem.
 
Ostatnia edycja:

panasłoik

New member
A możesz pochwalić się ustawieniami? :)
Myśle, że to nie ma sensu, podobnie jak gotowe ustawienia widywane w necie. Za dużo jest zmiennych aby przekładało się to na zadowolenie każdego oglądacza. Zaczynając od cech osobniczych percepcji kolorów, wrażliwości wzroku, rozrzutu technologicznego miedzy poszczególnymi egzemplarzami, przez oświetlenie wnętrza, jego temperaturę barwową, wpływ kolorów na ścianach które światło odbijają, rozkład światła, a skończywszy na treściach które lubimy oglądać wraz z tzw charakterem oglądacza ;) Jak się wygrzebie z roboty to może skrobnę mini poradnik jak ustawiać tv pod siebie domowymi sposobami posiłkując się znanymi sobie obrazami. To nie jest trudne, serio.
 

panasłoik

New member
I koniecznie foto, gdzie ten trymerek od bieli znalazłeś.
No bez wiercenia dziury w obudowie się obyło, czyli bez trymerka :)
Opcje regulacji na poszczególnych składowych RGB są niesamowite, poziom saturacji, luminancji, odcienia. Wprost nieprawdopodobne. Trzeba tylko mieć znane sobie obrazki testowe i da się to łądnie ogarnąć kolorystycznie. Sprzyja też olimpiada, bieli, śniegu na ekranach full wiec i zweryfikować na żywym obrazie od razu można. Biel wTV jest najważniejsza, a nie jakaś tam czerń ;). Śnieg na ekranie mam taki ja ten za oknem :) czyli jest git. Tzn moimi oczami :)
 
Do góry