gdzie jest BIEL ?

panasłoik

New member
Panowie dwa podejścia do regulacji Plazmotronica w sklepie. 2 różne TV modele ST i VT 50 cali. Czasu full, krzesełko pod d...upą. Doświadczenie w pracy na obrazie bardzo duże, zawodowe. Obycie z rozbudowanym menu Pansonica w zakresie regulacji barw. Porównanie do sąsiednich telewizorów i gdzie ta biel ni hu hu ładnej bieli. Co rusz gdzieś czytam o wielkiej fascynacji czernią Panowie i co z czerni jak nie ma bieli. Gdzie piękna biel rzutująca na balans dynamiczny barw ? No gdzie ona jest. może od tyłu jakaś dziurka do pokręcenia trymerkiem jest ;) Już go kupuje, już kasę z kieszeni wyjmuje....Dramat po prostu dramat. Podpowiedzcie, bo człowiek się uczy całe życie.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Żadna plazma nie ma dobrej bieli, im większa przekątna tym biel bardziej "szara, zielona, albo niebieska". Podobno jak oglądasz w piwnicy w zupełnej ciemności to ta biel jest do przyjęcia - tak mówią i piszą maniacy plazmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać każdy ma inne wymagania wg własnej wrażliwości.
Jedni czerń , a inni biel.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Panowie dwa podejścia do regulacji Plazmotronica w sklepie. 2 różne TV modele ST i VT 50 cali. Czasu full, krzesełko pod d...upą. Doświadczenie w pracy na obrazie bardzo duże, zawodowe. Obycie z rozbudowanym menu Pansonica w zakresie regulacji barw. Porównanie do sąsiednich telewizorów i gdzie ta biel ni hu hu ładnej bieli. Co rusz gdzieś czytam o wielkiej fascynacji czernią Panowie i co z czerni jak nie ma bieli. Gdzie piękna biel rzutująca na balans dynamiczny barw ? No gdzie ona jest. może od tyłu jakaś dziurka do pokręcenia trymerkiem jest ;) Już go kupuje, już kasę z kieszeni wyjmuje....Dramat po prostu dramat. Podpowiedzcie, bo człowiek się uczy całe życie.
:D Nie chciał bym na tym forum w żaden sposób trolować, ale jak czytam coś takiego to mi włosy staja dęba :x Gdzie ta biel ? chyba kolego od zawsze miałeś do czynienia tylko z technologią LCD, tam biel będzie i na dworze w pełnym słońcu !!! W sklepie też warunki nie są wiele lepsze do oglądania ekranu, te dziesiątki jarzeniówek robi swoje :!: Plazma ma o wiele niższą jasność i MUSI mieć tzw. kontrolowane środowisko oświetleniowe, w domu gdzie są normalne warunki a zwłaszcza wieczorem, biel jest prawidłowa a na moim 65VT60 czerń jest rewelacyjna, kontrast ANSI 18000:1 robi swoje, gdzie led-y ze swoim 2500:1 potrafią tylko świecić !!!!:lol:
 

panasłoik

New member
Jak widać każdy ma inne wymagania wg własnej wrażliwości.
Jedni czerń , a inni biel.
Co racja to niby racja :) ale przyznam szczerze, że w szoczku jestem jakie to zachwyty czytam o czarnej czerni :) a o bieli jakoś nic :) Nie ma bieli nie ma światła, nie ma światła nie ma bieli. To jest straszna sprawa. Nie idzie, nie szło wyciągnać nawet bieli typu C dawniej zwanej telewizyjną tylko jakąś szarzyznę ala błotko. Może jakieś porady Pan ma w tym zakresie. Tak jak mówiłem pracuje z kolorem na monitorze i na papierze, ale ustawić względnie poprawną biel na plaźmie się nie udało. Którędy droga ? bo przecież nie możliwe, aby tak zachwalane TV taką biel pokazywały. To nie może być prawda, a jeśli nie daj BOszszsze to prawda to niestety większość zachwlających po prostu bez urazy dla nikogo, albo nie widzi, nie ma odniesienia, albo ludzie pokorni i godzą się na to.
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
Taka jest uroda plazm,jak by była pełna biel,to plazma by się spaliła.I nie ma co filozofować.Dla bieli kup lcd i niech ci wypala oczy,ale o czerni zapomnij.
 

SDman

Banned
Co racja to niby racja :) ale przyznam szczerze, że w szoczku jestem jakie to zachwyty czytam o czarnej czerni :) a o bieli jakoś nic :) Nie ma bieli nie ma światła, nie ma światła nie ma bieli. To jest straszna sprawa. Nie idzie, nie szło wyciągnać nawet bieli typu C dawniej zwanej telewizyjną tylko jakąś szarzyznę ala błotko. Może jakieś porady Pan ma w tym zakresie. Tak jak mówiłem pracuje z kolorem na monitorze i na papierze, ale ustawić względnie poprawną biel na plaźmie się nie udało. Którędy droga ? bo przecież nie możliwe, aby tak zachwalane TV taką biel pokazywały. To nie może być prawda, a jeśli nie daj BOszszsze to prawda to niestety większość zachwlających po prostu bez urazy dla nikogo, albo nie widzi, nie ma odniesienia, albo ludzie pokorni i godzą się na to.

Witam,
straszne bzdury wypisujesz pewnie siedząc w sklepie.
Cytuję siebie:
sporo prawie rok szukałem następcy bardzo dobrego LCD Philipsa 9664 (42").
Wysokie modele LCD po 7,8 tyś. nie były bez wad, co odstraszało mnie skutecznie od wydania dużej kasy.
Skierowałem się ku PDP i wybór padł na 50ST60 w głównej mierze zadecydowało zakończenie produkcji plazm
oraz rewelacyjny stosunek jakości do ceny.
Dźwięk po odpowiednich korektach jest nadspodziewanie dobry (TV stoi w rogu), a porównanie mam nie byle jakie bo do
jednego z najlepszych który był w Philipsie 9664.

Na koniec obraz -jakość jaką obecnie oferuje średniej klasy PDP to szok. Biel po kalibracji lepsza niż w Philipsie również profesjonalnie skalibrowanym.

Czarny i głębia czerni to już absolutne mistrzostwo, na chwilę wziąłem na test
dobrze sprzedającą się serię Samsunga F6500 i ten nie dał rady staremu Philipsowi w tej kwestii natomiast ST60 dała radę !
Reprodukcja palety kolorów jest dla LCD bardzo ciężkim wyzwaniem w stosunku do PDP muszą to być modele z najwyższej półki, a i tak czegoś brak w stosunku do obrazu generowanego przez plazmę.

Obejrzenie filmu "Dune" z oryginalnego DVD wystawia temu TV najwyższą ocenę, jakbym oglądał to po raz pierwszy (paleta barw)!

Skalowanie sygnału SD oraz słabego HD na najwyższym poziomie -Samsung bez szans, porównywalnie z Philipsem.
Philips swoją doskonałą płynnością lub nawet nadpłynnością może jedynie w słabej jakości materiałach (słaby FPS) jest lepszy od ST60.

Polecam zakup póki jeszcze można dostać (nówkę zafoliowaną)

Pozdr.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Święte słowa @SDman, tylko ciekawe jaki kolega-niedowiarek, telewizor ogląda w domu.Pewnie wcale, wystarczy mu gapienie się w monitor z super bielą HA HA.Ale przez takie właśnie rozumowanie , technologia plazmowa poległa a LCD rośne w siłę, teraz jeszcze z 4K.
 

Lemil

Banned
panasłoik napisał: "Doświadczenie w pracy na obrazie bardzo duże, zawodowe." O ile się nie mylę, do tej pory pracowało się z obrazem. Być może panasłoik ułożył sobie jakiś obraz na podłodze i na nim usiadł?

Jeśli ktoś pyta gdzie jest biel, chyba chodzi mu o regulator bieli, to znaczy, że nie ma kompletnie żadnego pojęcia o telewizorach i ich regulacji. W związku z tym należy poszukać, poczytać, nauczyć się i jeszcze na koniec COŚ Z TEGO ZROZUMIEĆ.

Jak mniemam panasłoik jest na etapie, w którym pan Ziutek, który jest dozorcą oraz woźnym i hobbystycznie ustawia telewizory abonentom Polsatu, aby mieli "żyletę" będzie osobą odpowiednią do wyregulowania telewizora panasłoik'a.
 

panasłoik

New member
.
Jak mniemam panasłoik jest na etapie, w którym pan Ziutek, który jest dozorcą oraz woźnym i hobbystycznie ustawia telewizory abonentom Polsatu, aby mieli "żyletę" będzie osobą odpowiednią do wyregulowania telewizora panasłoik'a.
Nie zwykłem się tłumaczyć, ale jak ktoś tylko mniema i mnie próbuje prawie obrazić :D to wspomnę, że na telewizorach to prawię zęby zjadłem na TV CRT rzecz jasna. Innych wtedy nie było, jak i ze 80 % userów tego forum jeszcze też nie było :D Oczywiście CRT to inna bajka i na nowych się nie znam :) Byłem technologiem przy ich produkcji, konstruktorem generatorów obrazów testowych, potem trochę srwisantem, składaczem i takie około telewizyjne klimaty. Niestety to jako młodziak czyli 30 lat temu :D dziś pracuje na obrazie, czyli fotografia, monitory, obróbka, reprodukcja zdjęć zaawansowana i mniej zaawansowana. Ot i tyle tylko mam wspólnego z tak zwanym obrazem, bielą i kolorem :) Na imię mam Robert, a nie Ziutek. Z zawodu technolog elektronik, ot taka wyginiona już profeska więc ....ni hu hu nie ma pojęcia o względnie poprawnym obrazie i nie umiem ustawić absolutnie telewizora. Niech i tak będzie. Zgadzam się :)
A wracając do tematu. Może któryś z kolegów by nakierował jak tego ST kręcić aby biel była biała, kolor był, a czerń sama przyjdzie, ale w zasadzie to ona mi lata brzydko mówiąc. Mądrych rad dotyczących regulacji plazmotrona warto "posłuchać" za które z góry dziękuje jak i za te czym się różni Plazma od LCd, to juz w ogóle bardziej dziękuje.

ps.
Panu Digitalus dziękuje za zdjęcia
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Panasłoik" właśnie włożyłem kij w mrowisko :D. Co byś nie pisał, czego byś nie wiedział i nie widział to i tak niczego nie wskórasz;)
 

SDman

Banned
A wracając do tematu. Może któryś z kolegów by nakierował jak tego ST kręcić aby biel była biała, kolor był, a czerń sam przyjdzie, ale w zasadzie to ona mi lata brzydko mówiąc. Mądrych rad warto "posłuchać"
[/B]
Witam,
po co pisać dziesiątki razy wejdź na watek i wszystkiego się dowiesz, a wiedzy
nigdy za wiele.

Pozdr.
 

panasłoik

New member
Witam,
po co pisać dziesiątki razy wejdź na watek i wszystkiego się dowiesz, a wiedzy
nigdy za wiele.
Pozdr.
Przekopalem prawie cały opaśny wątek o zachwytach nad tanim ST plazmowym, prawie bo niestety neta ma po GSM tylko i coś mi ciągle utrudnia. Forumowe wątki nie dają sie przełączać miedzy stronami. Wielu stronek niestety w ogóle nie widziałem. Zdjęcia wklejane na forum dostawca kompresuje do 50kb więc mało co widać, choć generalnie zdjęcia i tak nic nie pokażą moim zdaniem. Tak czy siak jak by ktoś miał jakaś cenną poradę w temacie wykręcenia ładnej beli na plazmotronie to będę wdzięczny.
"Panasłoik" właśnie włożyłem kij w mrowisko :grin:. Co byś nie pisał, czego byś nie wiedział i nie widział to i tak niczego nie wskórasz:wink:
Ale o co z tym mrowiskiem chodzi i tym wskóraniem to nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Panie słoik!
Nie ma znaczenia kto co robi i jakie ma wykształcenie. Liczy się to, co się wie i co się rozumie. Nawiasem mówiąc to wiedzieć nie oznacza, że się coś rozumie. Taki paradoks.

Nie jestem w nastroju, żeby pisać długie i szczegółowe teksty. Napiszę tylko: wyobrażenie 99,99% ludzi o dobrym obrazie ma tyle wspólnego z dobrym obrazem co błoto z sosem beszamelowym.

Żeby nie marnować swojego czasu zrób pan tak. Kup se pan telewizor, który został oceniony przez fachowców i zwykłych użytkowników jako dobry. A potem kup pan zestaw do kalibracji (czujnik i oprogramowanie) albo zatrudnij pan kogoś, kto to dobrze zrobi.
 

panasłoik

New member
Panie słoik!
Nie ma znaczenia kto co robi i jakie ma wykształcenie...
To straszne ;)
A potem kup pan zestaw do kalibracji (czujnik i oprogramowanie) albo.
Kalibrator mam, ale oko wyrobione jest najlepszym kalibratorem. Takie oko też mam :) Sory, że się chwalę :) Obraz ma się podobać i to najważniejsze :)
Dzięki za poradę :) Tak czy siak popycham dziś do zaprzyjaźnionego sklepu z plazmą Pansonica celem ostatniej szansy dla niej i dla siebie na nowy tv :)

ps.
przy okazji już zapytam jak to w praktyce przy zakupach w sklepach internetowych plazm jest . Wysyłają to na jakiejś euro palecie w pionie czy olewają sprawę zaznaczając na pudle co by nie przewracać w transporcie.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Kalibrator mam, ale oko wyrobione jest najlepszym kalibratorem. Takie oko też mam :)
Oko zwiodło cię już raz przy próbie ustawienia obrazu. I zwiedzie cię jeszcze 100tys. razy. Tylko kalibracja sprzętowa. Na oko obraz będzie może się podobał, ale telewizor będzie rozregulowany. Tyle.

Dobry sklep zapakuje telewizor tak, że będzie transportowany w pionie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Oko zwiodło cię już raz przy próbie ustawienia obrazu. I zwiedzie cię jeszcze 100tys. razy. Tylko kalibracja sprzętowa. Na oko obraz będzie może się podobał, ale telewizor będzie rozregulowany. Tyle.

Dobry sklep zapakuje telewizor tak, że będzie transportowany w pionie.


Lemil w całości popieram "panasłoika" - wielokrotnie na forum pisałem, że kalibracja proponowana między innymi przez niektóre osoby (sprzedające sprzęt TV) to wielki przekręt i wyciąganie pieniędzy od naiwniaków.

Kupując TV masz go już skalaibrowanego (przez producenta) - i są to tzw. ustawienia fabryczne zapisane w menu serwisowym do których my amatorzy nie próbujemy się "dobierać". Jednakże jeżeli chcemy coś zmienić w wyświetlanym obrazie bo np: lubimy landrynkowe kolory lub nieco ostrzejszy obraz, cieplejsze lub bardziej zimne kolory, czy większy kontrast, przeprowadzamy sobie regulację ustawień dostępnych w menu podręcznym i tą regulację niektórzy nazywają "kalibracją".

Kalibracja sprzętowa powinna byc wykonana np: po wymianie matrycy czy innych podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na obraz, a proponowanie komuś wykonanie kalibracji sprawnego TV
TO ZWYKŁY PRZEKRĘT.

Duża możliwośc regulacji wyświetlanego obrazu np: w Philipsie - balans bieli, jasnośc, ostrośc, nasycenie, gamma i można by tak długo wymieniac, umożliwiają ustawienie obrazu pod swoje upodobania - można rzec perfekcyjnego.

Z jednym się tylko z tobą zgodzę - większośc osób nie umie ustawic dobrego obrazu, bo nie wie nawet co to jest balans bieli czy gamma nie wspominając już o innych funkcjach.
Większośc jest zadowolona z tego co ma i nie ma świadomości, że może by lepiej.

Ktoś wcześniej zamieszczał zdjęcia porównując obraz z LCD i plazmy oczywiście komentując, że LCD to szit. Każde zdjęcie można zmanipulowac.
Dobry LCD można ustawic perfekcyjnie i zapewniam popierając "panasłoika", że wykonuje się to bez żadnych przyrządów.

Powtarzam - Plazma się nie obroniła i nie mogła się obronic, po prostu za dużo wad:
- słaba jasnośc
- brudna biel
- judder
- panel podatny na wypalanie
- migoczący obraz w jaśniejszych strefach wyświetlanego materiału
- zużycie energii (większe)
- "brzęczenie"
- "migoczące piksele"
- zalecenia aby wyświetlany obraz ogląda w ciemnościach wtedy jest podobno lepiej
i można by jeszcze
 

panasłoik

New member
Dziś regulowałem sobie do woli 50 cali VT. Obserwuje postepy. Już obraz blisko blisko dobremu LED ustawiłem Uffff :) ;)
Pewnie obraz VT ma lepszy od razu na oko ;) od ST, ale cena też poza zasięgiem na szczęście :)
W zaprzyjaźnionym sklepie już nie mają ST. Zamawiam w internetowym jakimś plazmotrona ST 60 tylko w którym sklepie zamówić. Coś doradzicie ?

ps.
Cholercia następny Panasonic
 
Do góry