Gdy na SUBa mamy tylko jedno miejsce... chyba, że... dwa SUBy :-)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A w Gdansku w Galerii Baltyckiej, al. Grunwaldzka ;)
Poszukaj takiego niepozornego gościa, niezbyt duzy i niezbyt szczupły, zaglada tu regularnie na forum, wiec może teraz to czyta ;) Pozdrawiam.
Gosc jest bardzo mily, i zna się na rzeczy, wszystko podłaczy, nie marudzi, nie cwaniakuje i dużo się można od niego dowiedziec. Robi to z pasją i widać, że to lubi. Malo takich sprzedawców

A sorki, Chyba chodziło Ci o to, że w Satunach nie ma tych kolumn? Kipsche sa, nawet RFy, ale BXów nie znajdziesz, Paradigmow tez nie uświadczysz ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arek

Member
A w Gdansku w Galerii Baltyckiej, al. Grunwaldzka ;)
Poszukaj takiego niepozornego gościa, niezbyt duzy i niezbyt szczupły, zaglada tu regularnie na forum, wiec może teraz to czyta ;)

Przy okazji nie omieszkam, dzięki

Nie chciałbym specjalnie w założonym przez siebie wątku robić OT :p , ale wczoraj odsłuchałem MA BX 6 z Onkyo 616. Powiem tak, małe WOW było, bo na mojej ulubionej płycie do sprawdzania (Naim 06, z gazetki jakiejś sprzed lat) usłyszałem dźwięki których na moich Jamo s606 nie ma. Nie ukrywam, że byłem pod wrażeniem soczystości i naturalności brzmienia, scena też był przyjemna, czasem przy odsłuchu wspomagałem się subem REL-T5, wtedy już było duuużo lepiej ;) Nie mniej muszę też szczerze przyznać, że du..y nie urywa, tzn. było tak grzecznie i ładnie, bez pazura, taka kulturka. Koniecznie taki rodzaj brzmienia muszę zestawić z osławionymi do kina klipschami. Gdybym kierował się tylko ceną wybrałbym MA, bo są o wiele wiele tańsze, gdy tak jak ja rozpatruje się od razu 7.0, szczerze mówiąc chciałbym usłyszeć jaka tak na prawdę jest różnica np. z głośnika efektowego Klipscha, że kosztuje on dwa lub trzy razy więcej od MA.

Z ciekawości zrobiłem sobie takie małe porównanie cen, za skąpcem , cena min lub druga w kolejce jak sklep jest z kosmosu. Oczywiście zdaję sobie sprawę że w secie będzie taniej, nie mniej wyjściowo do porównania powstał taki oto materiał:



Ceny oczywiście są za pary - od góry: 2 x front , central, 2 x surround , 2 x surround back

Ja pewnie szedłbym w kierunku setu Klipsch mieszany (trzecia kolumna), bo jak pisałem central max szer. 502 mm , a do tego surround back stoją na parapecie okna i mogą mieć głębokość max 210 mm.
 

Arek

Member
Na chwilę chciałbym powrócić do tematu wątku ;)

Już chciałem kupić tego RELa-T5, ale się wstrzymam i poczekam na kolegę Raccoon, do którego niebawem ma dojechać JBL 550p :) W sumie skoro obudowy zamknięte mają skierowane głośniki do ziemi z wysokości 10-15 cm, to czemu nie ma dać rady taki sam głośnik skierowany w przód, który ma przeszkodę w postaci fotela z 20-30 cm?

A przy okazji chciałem się zapytać o takiego dinozaura KEF PSW 2500. Gdzieniegdzie można go jeszcze spotkać i pewniee kupić w dobrej cenie, ponoć to mega udany sub, tylko czemu o nim tak cicho w sieci?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To wybierz się wczesniej na odsłuch i porównaj tego REL'a i JBL'a, bo wiesz jak jest z opiniami? Kupując drogi sprzet nikt Ci nie napisze że zainwestował 2k w błoto, tylko wymieni same zalety. Subwoofer to nie sam głośnik, a jeszcze elektronika, skrzynia i zestrojenie. . REL wiesz jak gra, więc teraz wypada posłuchać JBL i wybrać ten co się bardziej spodoba:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arek

Member
A takie pytanie na szybkość. Ma ktoś Rela T-5 na powierzchni 25m i więcej?

Poczytałem sobie dziś o akustyce w teori i znów szala przechyla się na korzyść obudowy zamkniętej down-firing, a to oznacza że w przedziale do 2k konkurencji dla Rela nie ma.... przynajmniej tak mi się wydaje
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Już chciałem kupić tego RELa-T5, ale się wstrzymam i poczekam na kolegę Raccoon, do którego niebawem ma dojechać JBL 550p

Blackninja twierdzi, że aktualnie w Polsce ich nie ma, ale mają dojechać do końca maja. Dziś jest ostatni dzień maja i cisza. Sam już przebieram nogami :)
 

Arek

Member
Jeśli szukasz kolumn z pazurem to zerknij jeszcze na Paradigm Monitor 9 v.7.

Dzięki za info. Szczerze mowiąc biorę pod uwagę bo seria 9v7 ma centrala który mieści sie w 500 mm szerokości. Na dodatek do filmów i koncertów w 7.1 potrzeba kolumn dynamicznych a te obok Klipscha właśnie tym się charakteryzują. Klipcha chyba sobię odpuszczę bo central dwa piętra niżej w serii od frontów to nie jest dobry pomysł. Powiem więcej, w swoich poszukiwaniach zacząłem się kierować właśnie głośnikiem centralnym bo jest on zazwyczaj lekceważony, a odpowiada za "core" wrażeń.

Jestem bardzo ciekaw jak brzmią 9 v 7 w porównaniu do RF II 62....

Na placu boju, pozostają (kieruję się centralem szer.max 502 mm)
- jamo c807 ( tutaj onkyo 616 chyba jest za słabe)
- MA BX6
- Paradigm 9 v 7

wszystko w setach 7.1 ma się rozumieć....

Pozostaje odsłuch zorganizować...
 
Do góry