G30 oddzielne ustawienia obrazu i dźwięku dla różnych kanałów

djtom

New member
Witam

Na cześci kanałów chciałbym mieć np THX + Mowa + V-Audio, a na innych np Professional1 + Muzyka + wybór ścieżki dźwiękowej Dolby D.

Da się to zrobić? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że w telewizorze za ponad 3k ustawienia w menu są wyłącznie globalne.

Dzięki i pozdrawiam.
 

Samur_aj

New member
Niestety nie ma tej możliwości, mało tego nie można zachować proporcji ekranu dla wybranych kanałów. TVN7 HD mam z pasami po bokach, za każdym razem gdy wchodzę na ten kanał muszę zmieniać :( a TV kosztował nie 3 a 5k
 

sebx

New member
No fakt nie ma opcji zapisu ustawień per kanał :-( , ale jest to szczególnie uciążliwe przy sygnale TV SD ,bo tu jak zdążyłem zaobserwować potrafią sie różnić bardzo widocznie różne audycje nawet tej samej stacji :-( . Przy odbiorze telewizji cyfrowej nie jest to już taka niedogodność . Nie sprawdzałem czy wyższe modele to mają ale G30 na pewno nie .
 

taki tam

New member
No fakt nie ma opcji zapisu ustawień per kanał :-( .

Wyższe modele też nie mają. Zresztą jak to zrobić gdy ten sam kanał nadaje obraz z różną jakością i nawet z różnym natężeniem dźwięku. Zwłaszcza stare audycje i filmy trzeba każdorazowo regulować.

Może gdyby narzucono nadawcom jakieś standardy nadawania było by lepiej.
Ale jak tego wymagać skoro nie można się dogadać nawet co do standartu obrazu 4:3 lub 16:9.
W reultacie skaczący lub skurczony czy porozciągany obraz z pasami raz w pionie, raz w poziomie.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam

Na cześci kanałów chciałbym mieć np THX + Mowa + V-Audio, a na innych np Professional1 + Muzyka + wybór ścieżki dźwiękowej Dolby D.

Da się to zrobić? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że w telewizorze za ponad 3k ustawienia w menu są wyłącznie globalne.

Dzięki i pozdrawiam.

Nie znam telewizora, który posiada takie możliwości. W panasonicach jest za to możliwość ustawienia obrazu pod konkretne wejście zewnętrzne i ewentualnie wewnętrzne tunery/źródła. Dla mnie to duży plus.
 
Do góry