G20 czy VT20 ? 50"

Patricko

New member
Witam.

Wiem, że niedługo wchodzi na rynek nowa wersja "V" czyli VT20, o ile już nie weszła.
Ale jak zobaczyłem cenę to troszkę osłupiałem i zacząłem szukać nieco innego modelu.
Zauważyłem, że jest też wersja "V" ale bez T, domyślam się, że chodzi o to, iż w wersji bez "T" nie ma technologii 3D? Bo w wersji VT podobno ona jest, tak?
Ale bądźmy szczerzy...jest to w ogóle potrzebne w domowych warunkach? Wg mnie nie na tyle, żeby płacić za to 10k zł.

Poszukałem też i widzę, że wersja "G" jest dużo tańsza, a jakościowo chyba nie ma żadnej różnicy.
Chodzi mi rzecz jasna o jakość obrazu, itd. nie o jakość wykonania obudowy. Bo to sprawa drugorzędna, acz też ważna.

Chodzi mi o telewizory 50", bo obecnie posiadam model Panasonica TH-50PV700P.
Chce go sobie po prostu wymienić na nowy, i nie wiem czy jest sens przepłacania tyle za wersję "V" czy "VT" czy jednak zainteresować się wersją "G". Widziałem jeszcze wersję GW z tunerem satelitarnym co jest dość ciekawą propozycją.

Telewizory głównie pod odtwarzanie filmów Blu-Ray, gry z PS3 (ale to w mniejszej mierze) no i telewizja HD (z Cyfry+). Model TH-50PV700P pójdzie do drugiego pokoju i ten będzie używany tylko i wyłącznie do gier, mimo iż nie jest Full HD to i tak nie widać żadnej różnicy. Jest to zbyt dobry telewizor, żeby się go pozbywać.

Zastanawia mnie też technologia DLNA.
Jest to coś w rodzaju udostępniania np. poprzez komputer PC filmów i oglądanie ich na telewizorze?
Coś w rodzaju Media Serverów?

Mam po prostu dylemat: V czy G.
Jeśli chodzi o plazmy to dla mnie tylko Panasonic. Ufam jakoś tej marce, nigdy mnie nie zawiodła jeśli chodzi o plazmy dlatego będę się jej trzymać. Teraz tylko pytanie, który model?
Czy może jednak innych z tych wyżej wymienionych? Ale chyba po najwyższym modelu V jest G o ile dobrze pamiętam.

Będę bardzo wdzięczny za doradzenie co i jak.
Przeczytałem tematy zarówno o V20 jak i G20, ale jak wiadomo każdy ma swoje zdanie i ciężko do czegokolwiek dojść.
Będę również wdzięczny za nie odsyłanie mnie z powrotem do tych tematów, bo nawet jeśli zadam to pytanie tam, to zginie ono w gąszczu innych pytań.
Niedługo kończę remont pokoju i przydałoby się zakończyć miłym akcentem kupując porządny telewizorek.

Pozdrawiam.
 

Patricko

New member
Nowa linia telewizorów plazmowych Panasonic VT20 V20 oraz G20

Wg tego artykułu G20 również posiada te nowe fosfory, itd.

Okej, VT różni się tym, że ma 3D, ale zwykłe V od G?
Chyba raczej minimalne różnice, które są zauważalne tylko dla totalnych maniaków.

Za G opowiada się przedewszystkim cena oraz to, że prawie niczym się nie różni od wersji V.

Ktoś może się orientuje jak szybko spadają ceny owych telewizorów?
Nigdy nie siedziałem w temacie, bo po prostu poszperałem przed kupnem poprzedniego modelu, kupiłem i potem spokój. Dopiero teraz znów czytam i staram się zdecydować.

Jak na razie byłbym chyba za tym G20, ale jeszcze poczekam co napiszecie o tych dwóch modelach.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Pisząc o nowych fosforach w VT20 miałem na myśli inne niż te zastosowane w V20 i G20.
Teraz szukam porównania bo były takowe robione i szybszy fosfor powoduje to, że obraz w ruchu w ogóle się nie rozmywa i nie zostawia zielonej poświaty za sobą. Jest czysty niczym w CRT. Szybszy fosfor jest potrzebny do efektu 3D.

Ostatnio miałem przyjemność oglądać G20 i powiem, że obraz w ruchu zostawia zdecydowanie mniej zielonego ustrojstwa niż starsza seria. Jednak jest to dla mnie widoczne i dość dokuczliwe.

Tutaj masz fotkę z filtrami jakie zastosowano w nowych seriach. Jak znajdę porównanie w ruchu G20, V20 i VT20 to na pewno odpisze.
G20 vs V20 - Page 2 - AVForums.com

Sam czekam na nowe serie.

Najpierw czekałem na G20 jednak wygląd tego TV mnie odstraszył. Do tego nie cierpię świecącego plastiku. Sam obraz jednak bardzo mi się podoba.

Bardzo zachęcająca jest cena VT20
cena sugerowana przez panasonic polska to 10000 zł po wyliczeniu średniej cen myślę, że w najtańszych sklepach kwota za jaką trzeba zapłacić za Vt20 wyniesie około 7500-8000 zł

Czytam wszystkie wątki na zachodnich forach i ludzie którzy już testowali serię VT twierdzą, że to najlepszy TV z jakim mieli do czynienia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic na spotkaniu które odbyłem z technikiem - twierdzi że matryce we wszystkich modelach full hd są te same.
Będzie konferencja Panasonica 22.04.2010 - więc możemy dopytać .
 

Patricko

New member
Na posiadanym przeze mnie obecnie modelu Panasonica TH-50PV700P nigdy nie zauważyłem żadnego rozmycia czy efektu poświaty.
A czasem naprawdę był konkretnie żyłowany, całe dni grania w rozdzielczościach HD na konsoli, a potem jeszcze normalna TV na wieczór i póki co obraz żyleta.
Ogólnie to jest bardzo dobry telewizor, chyba jeden z najlepszym w momencie kiedy był kupowany, nagle potem zniknął i nikt nigdzie nie mógł go dostać.

A kiedy ma się w ogóle pojawić wersja VT20? Chodzi mi o pojawienie się na naszych półkach lub sklepikach internetowych.

Jeśli na początku by kosztował rzeczywiście koło 7k zł to może nie aż tak źle, ale jak będzie rzeczywiście kosztował koło 10k to jednak odpuszczę, co jak co, ale za minimalną różnicę w obrazie płacić 5kzł?

Swoją drogą w takie testy to też bym nie wierzył, szczególnie w teksty, że to najlepszy TV z jakim ludzie mieli doczynienia. Takie teksty zaraz przed premierą? Jestem zbyt negatywnie nastawiony co do takich komentarzy :)
Dlatego właśnie chcę poczekać i porównać mniej więcej te dwa TV jak będą w jakimś sklepie typu Media Markt, od razu na początku póki będą nowe.

kiki, jak masz możliwość to chyba wszyscy byli by bardzo wdzięczni za jakieś małe porównanie tych dwóch modeli. Na pewno nie jestem pierwszym i ostatnim który ma właśnie taki dylemat.

No i ile mniej więcej się trzyma tak cena nowego TV? Miesiąc, dwa, czy może pół roku lub więcej, czy niestety jest to sprawa indywidualna każdego modelu?
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
To gratuluje i też chciałbym mieć taki wzrok, niestety ja zawsze dostrzegam wszystkie wady.

Sam byłem posiadaczem PV700 tylko w 42 calach i byłem z TV bardzo zadowolony. Do tej pory Telewizorek działa i mój dziadek go cały czas "katuje"
Jednak to co mi przeszkadzało w tym telewizorze to bardzo widoczne zielone krawędzie w ruchu.

Po przesiadce na Kuro 5080XD panasonic niestety miał obraz o 3 generacje do tyłu. W pionku nie było widać zielonych krawędzi. Mimo to delikatne rozmycia były widoczne. Przy szybkim ruchu jak się wpatrzyłem obraz delikatnie tracił na ostrości.
 

Antałek

New member
Panasonic na spotkaniu które odbyłem z technikiem - twierdzi że matryce we wszystkich modelach full hd są te same.
Będzie konferencja Panasonica 22.04.2010 - więc możemy dopytać .

KIKI nie mam zamiaru dyskredytować tego technika, ale na stronie panasonic.pl
jest opisane to nieco inaczej:

link://fullhd3d.panasonic.eu/pl_PL/artykul/6/1581/dlaczego-plazmowe-tv-s-najlepsze-do-3d
Oczywiście słowo link zastąpić słowem http.

Z tego opisu wynika, że seria VT ma na pewno inne matryce i inne luminofory - szybsze o 2/3 niż pozostałe serie - bo wymaga to system 3D.


Gdzieś także znalazłem opis (teraz nie mogę do niego dotrzeć - nie wiem czy na stronach anglojęzycznych), że matryca seri VT ma także inną budowę - czerń ma mieć dużo lepszą jak seria G20. Jednakże, obecnie nie mogę tego potwierdzić poprzez wskazanie źródła - bo nie pamiętam - gdzie to czytałem. Zatem nie daję gwarancji, że są dane wiarygodne.
Także według opisu serii V20 (tej bez 3D), która jak pamiętam miała mieć podobną budowę matrycy (filtry o coś tam jeszcze) jak seria VT ale z zastosowanym nieco wolniejszym luminoforem (czyli elemetami świecącymi) - co oznaczać miało, że będzie miała taką samą czerń ale będzie nieco wolniejsza niż seria VT - choć z opisu wynikało, że i tak jest to luminofor nieco szybszy jak w serii G20. Tyle, że nie mogę tych rewelacji potwierdzić. Może to gdzieś na stronach panasonica wyczytałem - nie pamiętam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Patricko

New member
Widzę, że VT20 zaczyna chyba powoli tanieć, albo takie ceny są ustalane.
W linku poniżej telewizor kosztuje poniżej 8000zł, co jak na ten TV nie jest tak źle.

Telewizor LCD Sony Bravia, Lustrzanka Sony Alfa | Cyfrowy Świat Telewizor Plazmowy Panasonic 3 D TX-P50VT20E

Widziałem jeszcze wersję VT20E. O co chodzi z tym "E"?
Wiem, że wersje G też są z E, tak samo jak i z "W", ale wiem już że "W" oznacza tuner satelitarny.

Poczekam może jeszcze z miesiąc albo dwa i myślę, że wersja VT20 jeszcze stanieje do tego czasu, patrząc na spadek ceny wersji "G" to może VT20 dojdzie gdzieś tak do 7000zł, albo może nawet poniżej :)
 

bastek888

New member
Super tez sie czaje na wymiane mojego "szajsunga" plazma na VT20 :). Ostatnio przymierzalem sie do zakupu za 6500zl Pioneer LX5090 ale niestety naleze do osob "widzacych" i Ci co znaja temat wiedza, ze dzisiaj ten zakup juz nie ma sensu.
 

Patricko

New member
Może mi ktoś powiedzieć czym różni się wersja VT20 od VT20E?
Bo słyszałem, że seria VT20 wypuszczona na rynek amerykański miała jakieś problemy.
Czy czasem wersja E nie jest wersją wypuszczaną na rynek europejski już poprawiona?

Bo dzisiaj patrze i wersja "E" kosztuje prawie 10k, a normalna VT20 kosztuje niecałe 8000zł.

O co tutaj chodzi?
 

Patricko

New member
Tylko, że to masz wersje V20, nie VT20.

Na skąpcu jak sprawdzam to jak na razie brak ofert do wersji na nasz rynek, czyli z tym E.

Jak i tak będę myśleć poważnie nad zakupem dopiero końcem czerwca, także myślę, że do tego czasu cena spadnie już w normalne granice rozsądku :)
 

bastek888

New member
VT20 zapowiada się na rewelacje test na??????????? ??? FullHD.gr
to potwierdza:roll:

zauwaz, ze takie sajty jak np. hdtelewizija.com, fullhd.gr flatpanelshd.com to nie testy jak u kikiego gdzie sa tylko foty foty i krotkie wypowiedzi nie poparte niczym, tylko wlasnym widzi mi sie :(. Jesli mialbym opierac sie tylko na naszych testach to wtopilbym zakup sprzetu kolejny raz bo juz raz wtopilem zakup TV LCD i PLazmy Samsunga :) dwa TV z ktorych po kilku dniach nie bylem zadowolony. W takich testach na tych sajtach, ktore wymienilem duzy nacisk kladzie sie pod kazdym wzgledem ogolnei podaje sie wyniki przed i po kalibracji bo czesto one sa rozne i TV wymaga kalibracji ale takie cechy jak: obraz w ruchu, kolorystyka, ulozenie gamma, przejscia tonalne jakosc czernii itp. bo to ma glownie znacznie przy ogladaniu i postrzeganiu obrazu :) a nie pokazywanie fotek robionych aparatem stojacych 2 obok TV i pokazywanie tego w formacie jpg na www i mowienie musicie mi wierzyc to jest taka roznica a FOTKA prawie mi sie udala :)
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Masz rację jeden test nie czyni mistrzem :krol: poczekajmy do jesieni po paru recenzjach będzi w miarę wszystko jasne lecz dobry początek:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nefar

New member
"G20 has a new G13 (13. generation) plasma panel that is labeled as Infinite Black. It’s not the flagship panel from Panasonic, though. The best panel is called Infinite Black PRO panel and is found in the V20 and VT20 series. Panasonic G20 does not feature the new phosphorus-structure to improve response time, either. This one is reserved for VT20. "

Krotko i na temat. G20 ma inna matryce niz v20 czy vt20. G20 jest na innych fosforach niz v/vt. Czy warto placic 2x wiecej na to pytanie prosze sobie odpowiedziec samemu. Ja jestem zdania ze NIE.
 

motobartcompany

New member
Nefar

Nie uważasz, że takie porównanie cen G20 do VT20 jest bez sensu? VT20 kupujesz między innymi do 3D.

Cena 50G20 w najtańszych sklepach oscyluje w granicach 4700 zł. Z tym, że TV jest już jakiś czas na rynku. VT 20 to nowość i do tego 3D. Cena sugerowana przez panasonic pl. to 9999 zł. Z
tym że ceny podane przez producenta są średnio o 20 do 30% wyższe. Mogę strzelać śmiało, że gdy VT będzie tyle na rynku co G20 cena będzie w granicach 8 tys zł.

O cenach modelu V20 narzazie nie wiele wiadomo. Na AV forum piszą że ma być niższa o 500 brytyjskich papierów
Być może cena będzie w granicach 7 tys zł, a to nie jest 2 razy tyle co cena G20.

Nie tylko obraz się liczy.
V20 ma lepsze głośniki, jakość wykonania, bezprzewodowa sieciówka.

Tutaj cytat gościa który porównywał VT i V20

Originally Posted by Tony Lazzerini
Today I had a chance to see the 50V20 and 50VT20 in some detail, so I thought I'd report my findings:

VT20:
Black-levels - these are definitely on a par with Pioneer 9G Kuros. Without a side-by-side test, which we will be doing early next month, it is hard to say whether the VT20 beats a KRP or the other way round, but what is definitely the case is that the VT20 far outperforms any previous Panasonic TV. Running a Pioneer test disc from last year, blacks were very healthy indeed.

Fringe-ing - we ran the Pioneer car tyre sequence. Fringing is still just about evident, at about the same level as a 9G Pioneer - that is to say, far, far superior to previous Panasonic models.

Noise - this is the big one. In both dark areas and light areas of the screen, the lack of noise/graininess was truly amazing. Picture cleanness seemed as good as our VX100, with only slight noise evident if you got close to the screen. Compared to a Kuro, the improvement is light-years ahead.

3D - active shutter glasses work really well. No gimmicky "pop-out-of-the-screen" stuff. Just a solid depth to the picture that after a few minutes left you wondering why all TVs don't do this. The picture just receded back into the screen in a way that was totally natural. Still don't like actually wearing the glasses though (I have to wear them over my prescription glasses).

Sound quality - quite a step-up from last years models. The new built-in sound bar is a big improvement for Panasonic. Still doesn't beat a dedicated rig of course....

V20:
Black-levels - I couldn't compare directly against the VT20, but it seemed to be identical to that model. The Panasonic product guys assure me it is the same electronics and panel, so that would make sense.

Fringe-ing - definitely not as good as the VT20. Better than last year's models but not up to Kuro standards. This is the one area of weakness of the V20 series, and is the result of not using the same phosphors as the VT20 (because they don't need the refresh rates that 3D needs).

Noise - the same as for the VT20

Sound - the same as for the VT20

Conclusion: If you are looking for a step up from a KRP or 9G Pioneer, the VT20 series fits the bill. It has the same black-level capabilities of the Kuros, but without the noise and graininess that bedevilled the Pioneer sets.

If you don't see fringe-ing the V20 series is a good option, but the VT20 series is the one to go for.

My conclusion - The King is dead, long live the King!

Once we have a date for our open day (still waiting for our demo sets like everyone else) we'll set-up the VT20 alongside my trusty KRP-500 so you'll be able to see for yourself. I'll start a thread once we have some concrete news.

Tony
 
Do góry