Futbol w technologii 4K: Sony i FIFA razem podczas Mundialu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Futbol w technologii 4K: Sony i FIFA razem podczas Mundialu .

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Brazylii będą pierwszymi, których atmosferę będzie można poczuć jeszcze lepiej dzięki doskonałemu obrazowi, jaki oferuje technologia 4K od Sony.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to turniej, który wywołuje największe zainteresowanie ze wszystkich światowych imprez sportowych. O jego popularności świadczy chociażby fakt, że finał Mundialu rozgrywanego w Republice Południowej Afryki w 2010 roku zgromadził przed telewizorami 3,5 miliarda widzów, czyli ok. 46% ludności całego świata. Tegoroczne mistrzostwa będą się zapewne cieszyć nie mniejszym powodzeniem. Z myślą o widzach w trakcie rozgrywek nagranych zostanie ponad 2500 godzin materiału filmowego, w tym również zarejestrowanego w najnowszej technologii 4K od Sony.

displaymedia.ashx


Czym jest technologia 4K

4K to najwyższej jakości standard obrazu cyfrowego i grafiki komputerowej. Rozdzielczość 4K charakteryzuje się czterokrotnie większą szczegółowością w porównaniu z dzisiejszą jakością High Definition 1080. Firma Sony jest pionierem i zarazem liderem rynku telewizorów, projektorów, kamer wideo i innych produktów z funkcjonalnością 4K.
Sony, jako jedyna firma z branży nowych technologii, oferuje kompletny ekosystem 4K, obejmujący rejestrację, produkcję, odtwarzanie, a także dystrybucję materiałów. Składają się na niego między innymi nowe telewizory z ekranami o różnej wielkości, pierwszy na świecie multimedialny odtwarzacz 4K i serwis z materiałami do pobrania, jak również kamery 4K powszechnego użytku. Dla zapewnienia nabywcom jeszcze bogatszej oferty treści 4K, Sony współpracuje z różnymi dostawcami materiałów, takimi jak serwis fotograficzny 500px czy serwisy z filmami YouTube i Netflix.



Mundial w rozdzielczości 4K – współpraca Sony i FIFA

Sony jest oficjalnym partnerem mistrzostw FIFA World Cup™ 2014 oraz partnerem-dostawcą obsługującej turniej firmy HBS. Zadaniem Sony będzie między innymi zarejestrowanie każdej minuty największego piłkarskiego święta. Do rejestracji i transmisji obrazu HD wykorzystanych zostanie 340 kamer Sony HDC z oprzyrządowaniem, 72 kamery Super Slo-motion z oprzyrządowaniem, 48 mikserów wizyjnych Sony i 820 profesjonalnych monitorów Sony. Do obsługi każdego meczu wykorzystywane będą także dwa helikoptery, które zapewnią kibicom najlepsze możliwe kąty obserwacji. Wymaga to dostarczenia wielu ton sprzętu, wyczarterowania 47 samolotów i pracy ogromnego personelu pomocniczego Sony, który na miejscu będzie odpowiedzialny za utrwalenie rozgrywek w formacie HD, a także, pierwszy raz w historii, w formacie 4K.

[youtube]9qrWQ90SjsQ[/youtube]

Sony Professional: Delivering the Most Immersive FIFA World Cup

Aby przyspieszyć rozwój tego ostatniego, Sony zdecydowało się między innymi na produkcję oficjalnego filmu mistrzostw świata FIFA World Cup 2014 w technologii 4K, wykorzystanie kamer obsługujących format 4K do rejestrowania wybranych meczów, w tym również finału, a także na ekspozycję telewizorów 4K od Sony prezentujących zwiastuny promujące Oficjalny film 4K podczas organizowanych przez FIFA w Brazylii publicznych pokazów HD „FIFA Fan Fest™”.

FIFA TV stara się, by najwyższej jakości przekaz z największej światowej imprezy sportowej docierał do kibiców piłkarskich z całego świata. Produkcja finału mistrzostw świata w formacie 4K to naturalny krok w rozwoju naszej owocnej współpracy. Dzięki niej zapewnimy widzom jeszcze bardziej emocjonujące i pełniejsze widowisko – skomentował Niclas Ericson, dyrektor FIFA TV. Jestem zafascynowany potencjałem technologii 4K. Dzięki niej nadawcy i kibice zyskują jeszcze lepsze wrażenia podczas imprez na żywo – dodaje Mark Grinyer, dyrektor ds. rozwoju segmentów 3D, 4K i sportu w Sony.
Aby możliwości technologii 4K mogła zobaczyć jak najszersza grupa kibiców, w trakcie mistrzostw Sony zaprezentuje fragmenty meczów zarejestrowanych w technologii 4K w 200 wybranych sklepach w całej Europie. Polscy kibice będą mogli zapoznać się z materiałem 4K w wybranych sklepach sieci Media Markt, Saturn oraz Sony Centre w największych miastach w Polsce. Mecze będą prezentowane na telewizorach 4K BRAVIA serii X9 o przekątnych ekranu 55 i 65 cali.

Telewizory Sony BRAVIA 4K

Sony, będąc pionierem technologii 4K, oferuje szeroki wachlarz produktów obsługujących nowy format. W ramach rozbudowy oferty 4K Sony ogłosiło wprowadzenie w tym roku na rynek trzech serii nowych telewizorów, obejmujących łącznie 9 modeli z ekranami o przekątnej od 49 do 85 cali, które pozwolą kibicom piłki nożnej na odkrycie zupełnie nowej jakości oglądania futbolu na ekranie telewizora.

Nowe telewizory są wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Jednym z najważniejszych elementów w telewizorach 4K Sony jest wydajny procesor obrazu 4K X-Reality™ PRO. Odpowiada on między innymi za interpolację źródłowego obrazu do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Dzięki niemu oglądając transmisję w jakości High Definition posiadacze nowych telewizorów 4K będą mogli zobaczyć każde źdźbło trawy na murawie i emocje na twarzy każdego gracza.
Kolejną nowością jest przygotowany specjalnie z myślą o zbliżających się mistrzostwach tryb „Futbol na żywo”, który przeniesie widza wprost na trybuny. Zoptymalizowane obraz i dźwięk pozwolą poczuć telewidzom klimat prawdziwego stadionu, a nowy system graficzny dostarczy wiadomości i ciekawostek od FIFA i innych źródeł. Co więcej, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by wyciszyć głos komentatora, skupić się na samej akcji — i poczuć się, jak na prawdziwym meczu. Z kolei funkcje Social Viewing pozwolą połączyć się z innymi fanami i śledzić wydarzenia na boisku wspólnie ze znajomymi dzięki Skype Video Chat lub wyświetlić wiadomości publikowane na Twitterze na ekranie telewizora w czasie rzeczywistym.


Mistrzowskie zestawy z telewizorami BRAVIA

[youtube]qg9xLbfyElw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
" Sony zdecydowało się między innymi na produkcję oficjalnego filmu mistrzostw świata FIFA World Cup 2014 w technologii 4K, ... "

Ale są powszechnie znane problemy TV SONY z odtwarzaniem 4k.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli chdzilo o odtwarzanie 4k z programu testowego z satelity to tego problemu nie ma, przynajmniej w tegorocznym modelu, z tego co mozna bylo wyczytac jest wszystko ok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126
Moglbys jeszcze zdradzic gdzie to mozna wyczytac?
Ja jak narazie znalazlem tylko informacje, ze owszem dziala, ale tylko dzwiek, bo obrazu nie widac.
Moze wiesz cos, czego uzytkownicy telewizorow Sony jeszcze nie wiedza, a z pewnoscia byliby wdzieczni, gdyby dowiedzieli sie, co moga zrobic, by ich kosztowne nabytki, zaczely wreszcie pelnic funkcje telewizorow 4k , a nie radia.

Wg testu, ktory pokazal sie na konkurencyjnym forum jak i na zachodnich testach wychodzi ze juz odtwarza program w 4 K, ale postram sie dodzwonic jak nie dzisiaj to na poczatku tygodnia do goscia, ktory testowal ten tv i zapytam sie jak to jest z tym 4k.... ja napisalem to co rozumiem czytajac test ale roznie moze byc. Dlatego ja zawsze mowie ze najwazniejsze to jest jak samemu czlowiek sie pobawi, ale nie zawsze sie ma mozliwosc podlaczenia tunera satelitarnego, a to jest konieczne zeby moc sprawdzic ja sobie tv radzi z sygnalem 4k, ktory jest podany z satelity.
Na pewno jedno jest pewne e jesli dany tv 4k nie jest w stanei takiego sygnalu przerobic bez zadnych zaciec itp to jest to jakas pomylka i powinno to byc karane ze cos takiego jest sprzedawane, ewentualnie ceny powinny byc nizsze. Bo samo podneisienei sygnalu do 4k to nie wszystko , gdyz ten tv sluzy rowniez ( a przynajmniej ma takie zalozenie) do tego zeby moc kiedys obejrzec jakis program nadawany w 4k
Ps wysle jeszcze zapytanie do Kolegi tutaj z forum, on jest oblatany jesli chodzi o tv i zobaczymy co napisze i jak on rozumie te testy...
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Na pewno jedno jest pewne e jesli dany tv 4k nie jest w stanei takiego sygnalu przerobic bez zadnych zaciec itp to jest to jakas pomylka i powinno to byc karane ze cos takiego jest sprzedawane

Zgadzam się w stu procentach, powinni karać za takie praktyki tak żeby odechciało się producentom (i to nie tylko Sony) robić klientów w konia i bić bezkarnie kaskę.

ewentualnie ceny powinny byc nizsze.
Tu się nie zgodzę, bo co nam po sprzęcie który będzie miał jakieś funkcje które nie działają, cena nam nie zagra.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się w stu procentach, powinni karać za takie praktyki tak żeby odechciało się producentom (i to nie tylko Sony) robić klientów w konia i bić bezkarnie kaskę.

Dokladnie i tu chodzi o wszystkich, bo w innym watku ktos testowal wlasnie na takim testowym programie 4k i chyba jakis tv samsunga nie mial z tym problemow - tylko nie pamietam jaki model, czy z tego roku czy z tamtego roku, ale inny model Samsunga sie wylozyl jak i Lg - wiec to wszystkie niemalze firmy cos nie halo mialy z ta kwestia problem.. Kiki pisal ze podobno panasonic nie mial z tym problemu ale to sie okaze jak przetestuje obecny tv 4k - podobno ma to sprawdzic ... Ja sobie mysle ze oni podeszli lajtowo do tego bo i tak nie ma na razie programow nadawanych w 4k - co nie zmienia faktu ze jest to oszustwo - pytanie czy to wiedzieli czy wyszlo w praniu ?
 

Rafal7

Banned
A mi się wydaje że najlepiej się wstrzymać z zakupem tv 4k (nie ma co się podpalać), bo jak to bywa z nowościami na rynku, jest to do końca nie dopracowane i puszczone w świat dla zarobku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A mi się wydaje że najlepiej się wstrzymać z zakupem tv 4k (nie ma co się podpalać), bo jak to bywa z nowościami na rynku, jest to do końca nie dopracowane i puszczone w świat dla zarobku.

To to juz jet inna bajka, ale osobiscie mysle, ze juz za rok to nie bedzie zaden tv 4k mial problemu z sygnalem 4k zeby byl bez zadnych zaciec itp. W tym roku mysle ze co niektore tv dalej beda mialy z tym problem, chyba ze sie myle... pozyjemy zobaczymy.. Choc tak jak pisalem jesli jest to tv 4k to nei moze miec z czyms takim problemu, bo jest to nabijanie klienta w butelke, tylko czy zdawali sobie z tego sprawe czy tez nie to jest pytanie?...
 

Rafal7

Banned
Trzeba by się zapytać o to już samych producentów.
Osobiście mi się wydaje że doskonale wiedzieli o tym, kierowali się pewnie tym że i tak narazie materiałów 4k jest jak na lekarstwo a potem jak te materiały staną się powszechniejsze to może użytkownik stwierdzi ze tv mu się popsuł skoro nie daje sobie rady z 4k.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba by się zapytać o to już samych producentów.
Osobiście mi się wydaje że doskonale wiedzieli o tym, kierowali się pewnie tym że i tak narazie materiałów 4k jest jak na lekarstwo a potem jak te materiały staną się powszechniejsze to może użytkownik stwierdzi ze tv mu się popsuł skoro nie daje sobie rady z 4k.

Wiesz to nie kwestia samych materialow, bo same jakies tam filmiki nagrane w 4k to te tv sobie radzily, czy tez nagrane na kamerze 4k , one sobie nie radza z programami kltore leca w 4k na satelicie, a jak do tej pory ja slyszalem o jakims jednym co jest puszczany tam jakis sygnal testowy 4k i tu jest pies pogrzebany.
 

Rafal7

Banned
A ten materiał z satelity podawany jest z zewnętrznego tunera satelitarnego do tv, czy tv korzysta z wbudowanego tunera?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tak jak obiecalem tak i potwierdzam niestety w druga strone, ze Sony 4k z tego roku nie odtworzy sygnalu 4k z satelity - jest to sprawdzone przez tego czlowieka, bo testuje tv. Samsung sobie z tym radzi ,wiec jesli komus zalezy to Samsunga trzeba kupowac..Jednakze powiedzial ze pod tym wzgledem nie trzeba sie zbytnio kierowac - przynajmniej on tak do tego podchodzi... Bo wg niego zanim wejdzie tv 4k to jeszcze uplynie troszke wisly, co nie zmienia faktu ze jest to dziwne ale prawdziwe..ze jest taka sytuacja. W wogole jest zdania ze jesli ktos teraz kupuje tv to lepiej kupic jest dobry full hd niz placic za tv 4k... gdzie on jak testuje tv to zeby roznice wychwycic na 65 calowym tv 4k to powinno sie ogladac na maxa z odleglosci 2-2,5m. Zreszta pod tym wzgledem rowniez mam takie samo zdanie bo tez w sklepie bawilem sie i ogladalem rozne fimiki w 4k na 65 calach z odleglosci juz 3,5 m nie widzialem praktycznie roznicy - zreszta nie tylko ja... A z roznych platformowym streamingowych oczywiscie 4k bedzie dzialalo..

Teraz napisze co mowia w sklepie Sony i Panowie od Lg, obie firmy twierdza ze jest to kwestia kodekow , ktore ich tv maja inne niz te ktore sa wymagane przez tak jakby dostawce tego testowanego kanalu, ktory nadaje w 4k. Jak kiedys kiedys bedzie tv 4k to bedzie jasno powiedziane jaki tv powinien miec kodek - kodeki, zeby tv bez problemow odtworzyl taki kanal bez problemow. Twierdza ze beda firmy, ktore maja taka wiedze lub szczescie jaki byl kodek potrzebny zeby moc odtworzyc ten kanal i dlatego np. Samsung ma taka mozliwosc.
Reasumujac to jest to co najmniej dziwne, ze wlasnie jest taka sytuacja, ale z drugiej strony jest to kwestia bardziej techniczna i zalezna od nadwacy takiego programu ktory nadaje w 4k.
Kolejna sprawa jakos nie wierze ze w przeciagu 3 -5 lat nagle pojawia sie kanaly w 4k w Polsce, a jak sie pojawia to tak bedzie im daleko do 4k jak obecnym kanalom do full hd :) Pamietajmy ze 1 kanal w 4k zajmuje tyle miejsca co 4 kanalay w FHD. Wiec jak ktos ma kase i jakis model tv 4k sie podoba to mozna w sumie kupic jakis tv 4k. A tym co nie bardzo zalezy zeby troszke miec lepszy obraz przez podniesienie sygnalu jakiegos do rozdzielczosci 4k to chyba lepiej jest kupic dobry full hd , a na to konto jeszcze wiekszy rozmiar takiego tv ktory da wiecej frajdy niz mniejszy tv 4k. A do tego jeszcze kasy zostanie..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Może tu napisze, wczoraj byłem światkiem jak w jednym z Warszawskich salonów AV, telewizory kosztujące średnio od 50-100tyś zł, nie były w stanie odtworzyć materiału 4k z pendriva podłączonego przez usb. Poszło dopiero przez urządzenie zewnętrzne podłączone przez hdmi a pendrive został podłączony do tego urządzenia....;-). TV były marki Sharp i Tochiba 85". Co za kaszana.....
 

Davidek1988

New member
Testowałem nowego panasonica 4k i powiem tyle. Albo jest to niedorobione oprogramowanie albo cos znim jest nie tak. Hevca ma ale to nie nowosc bo byl w tamtym roku. Ale trailery filmow w uhd poprostu sie zacinaja. Sa rozdwojenia twarzy tv poprostu zwalnia i nagle przyspiesza i lapie ostrość. Dobrze kolega mowi bo prawda jest taka ze wszystko lata na samsungu bez problemow
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Testowałem nowego panasonica 4k i powiem tyle. Albo jest to niedorobione oprogramowanie albo cos znim jest nie tak. Hevca ma ale to nie nowosc bo byl w tamtym roku. Ale trailery filmow w uhd poprostu sie zacinaja. Sa rozdwojenia twarzy tv poprostu zwalnia i nagle przyspiesza i lapie ostrość. Dobrze kolega mowi bo prawda jest taka ze wszystko lata na samsungu bez problemow

Witam tez bylem swiadkiem odnosnie nowego panasonica UHD jak jakis Klient sie bawil wlasnie filmikami w UHD i neistety tez bylo tak jak piszesz, moze to jest oprogramowanie ??? Nie mam pojecia bo bylem swiadkiem jak w Sonym tez jakis Klient sie bawil i bylo ok bez zadnego problemu prosto z pena... Natomiast w wiekszosci wypadkow nie dziala testowany kanal nadawany w 4k..nie liczac samsunga.. co nei oznacza ze ten samsung daje najlepszy obraz , ma taki kodek ktory to obsluguje...
 

Davidek1988

New member
Oczywiscie jest to kanał testowy i cały czas coś przy nim kombinują. Najważniejsze, że działa i wszystko podane z pena też. Prosze o test aplikacji Strefa Vod na samsungu bo są wniej filmy 4k PRAWDZIWE! !!. Mam nadzieje ze kiki sprawdzi to przy teście. To pierwsza taka apka dostepna dla Polski jesli dobrze wiem
 
Do góry