Funkcjonalny zestaw audio

rysiul86

New member
Witam kolegów,
Od dłuższego czasu poszukuje małego funkcjonalnego zestawu głośników do równie małego pokoiku,
przeszukując bezkresny internet doszedłem do wniosku, że nie wiem czego chce :) jednym słowem proszę o pomoc.
W pierwszej kolejności powiem co mam:
-pokój wymiary 4x3 metry wysoki na około 2,8
-w pokoju w rogu (przy dłuższej ścianie) skierowany równolegle do drugiej dłuższej ściany znajduje się TV Panasonic 32" stojący na półce.
-do TV podłączona jest konsola PS3 oraz Dekoder Polsatu :p
-budżet do 3k zł

Co bym chciał osiągnąć:
-stworzyć funkcjonalny, niewielki, dobrze brzmiący zestaw do oglądania TV, słuchania muzyki, oraz grania,
-bardziej skłaniałbym się do zestawów 2.1 niż 5.1 (wolę kupić lepszy jakościowo zestaw 2.1 niż przeciętny zestaw 5.1 ograniczenia budżetowe)
-soundbar jakoś mnie nie przekonuje (TV ma 72 cm szerokości a większość soundbarów osiąga ponad 100 cm i to dalej zestaw 2.1 bądź 5.1 upchany w niewielkiej obudowie),
-kolumny z przyczyn praktycznych raczej odpadają (mały pokój w drewnianym domku)
-było by miło gdyby zestaw posiadał technologie strumieniowego przesyłania danych jednym słowem, żeby było przesyłać dźwięk bezprzewodowo z laptopa bądź komórki prosto do zestawu,

Nad czym się zastanawiałem:
-Bose Cinemate GS II, dość niewielki zestaw jak za te pieniądze, ale podobno wart swojej ceny, tajne technologie bose itp. itd. na zagranicznych forach bardzo dobrze oceniany, podobno urywa tyłek... nie wiem, nie słyszałem, nazwa BOSE zobowiązuje :) czy ten zestaw w takiej cenie ma sens? cena jak na dziś to ok. 2500 zł

-Pioneer VSX-528 + HKTS 16, dobrałem amplituner z poszukiwanymi funkcjami (AirPlay, bluetooth, radio internetowe itd.) i dołożyłem jak mi się wydaje dobre głośniki 5.1, od biedy jakoś bym rozstawił niewielki zestaw 5.1, nie wiem czy ta konfiguracja jest odpowiednia i czy ma sens. cena zestawu na dziś to ok. 2700 zł

- Pioneer VSX-528 + Canton Movie 70 podobnie jak wyżej tylko głośniki 5.1 innej firmy cena podobna jak za zestaw powyżej.

- Pioneer VSX-528 + Zestaw głośników Harman Kardon 2.1 składający się z pary głośników MAS speakers i subwoofera HKTS 200SUB nie wiem czy taki zestaw sprawdzi się do grania i oglądania TV,

- Pioneer VSX-528 + [FONT=&quot]Zestaw głośników HarmanKardon 2.1 składający się z subwoofera HKTS 200 i pary głośników satelitarnych z zestawu HKTS 60[/FONT], że amplituner 5.1 w połączeniu z głośnikami 2.1 nie ma sensu jak doradzilibyście amplituner 2.1 z podobnymi funkcjami byłbym wdzięczny.

- Zastanawiałem się jeszcze nad propozycją Creative ZiiSound bądź też T6 ale to chyba nie ta liga co wyżej przedstawione zestawy.

Zapraszam do dyskusji jestem otwarty na propozycje, wymienione wyżej zestawy maja charakter poglądowy co bym poszukiwał i w jakich rozmiarach. Niestety nie mam gdzie odsłuchać zestawów, ogólnie nie posiadam wielkiej wiedzy w temacie dlatego zdaje się na was.
 

rysiul86

New member
Widze, że temat padł zanim powstał, chyba troche zagmatwałem.
Upraszczając, co szanowni forumowicze sądzicie o zestawie BOSE CineMate GS s.II
 

rysiul86

New member
Mimo wcześniejszej niechęci do soundbarów, chciałbym poznać jakaś opinie o zestawie Yamaha YST-S401. Zestaw idelnie by pasował pod 32" TV, dodatkowo istnieje możliwosc późniejszej rozbudowy o dodatkowe głośniki, czy może lepiej zainwestować w zestaw Pioneer VSX-528 + Canton Movie 70 ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry