Funkcja przenoszenia napisów

Daniellowl

New member
To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji chciałbym się przywitać :)

Moje gospodarstwo domowe wzbogaciło się ostatnimi czasy o 48-calowy telewizor Samsunga, a z racji posiadania dość licznej kolekcji filmów na DVD, pierwszą rzeczą jaką planuję do niego dokupić, to odtwarzacz Blu-Ray. Ponieważ w swojej kolekcji posiadam m.in. już dość wiekowe, praktycznie niedostępne nigdzie wydania (np. stara trylogia Star Wars czy Indiana Jones - obie kupione w 2005 r., obie z dodatkową płytą pełną dodatków), bardzo zainteresowała mnie opcja, jaką chwalą się w swoich odtwarzaczach producenci Philipsa - chodzi mi konkretnie o funkcję przenoszenia napisów na ekranie panoramicznym.
Zgodnie z opisem na stronie, "funkcja przenoszenia napisów pozwala użytkownikowi przenieść napisy ręcznie na dowolną część ekranu telewizora lub komputera".
Powiedzcie mi - ci którzy taki odtwarzacz posiadają - jak owa opcja wygląda w realu? Przyznam, że jeszcze mieszkając u rodziców, na 32-calowym Samsungu zarówno w trakcie projekcji Indiany Jonesa, jak i Star Wars pomimo dość dobrej konwersji obrazu, napisy w trakcie oglądania przycinały się wręcz chamsko, przez co trzeba było kombinować z przenoszeniem ekranu w górę, co niestety nie wyglądało zbyt estetycznie. Czy dana funkcja współpracuje z oryginalnymi płytami DVD sprzed dekady, czy może działa jedynie w trakcie oglądania płyt wypalonych, gdzie plik txt lub srt jest zapisany oddzielnie?
Proszę o w miarę szybką odpowiedź, gdyż jeżeli rzeczywiście ta opcja sprawdza się na każdej płycie, to zdecyduję się na któryś z odtwarzaczy Philipsa.

Pozdrawiam!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Ci szczerze że nie bardzo rozumiem o co chodzi? Przecież nawet wypalana płyta DVD jest kopiowana z oryginału, więc nie ma tam osobnego pliku z napisami txt czy srt, bo to nie jest Divix. Chyba że Ty piszesz o wypalanych Divixach na płycie DVD? Ja mam starsze produkcje DVD i nie ma problemow z napisami niezaleznie na jakim TV oglądam i czy odtwarzam to przez odtwarzacz BD czy DVD. Uważam że np. opcja przesuwania napisów w filmie działa w przypadku odobnego pliku z napisami, chociaż mogę się mylić. Ja bynajmniej nigdy nie miałem problemów z plytami DVD ( o oryginalnej strukturze plików).
 

Daniellowl

New member
Tak, chodziło mi o wypalanego Divxa, niejasno się wyraziłem ;)

I dlatego nie jestem do końca przekonany co do tej opcji, dlatego czekam na odpowiedź od kogoś, kto posiada odtwarzacz z tą funkcją.

Piszesz, że nie miałeś problemów.. no właśnie, ja zapamiętałem te kłopoty ze Star Wars i Indiana Jones (wyświetlane w 16:9 ucinało napisy, w 4:3 było ok, ale co to za oglądanie z pasami po boku) - fakt, że rodzice nigdy specjalnie nie inwestowali w dobry odtwarzacz DVD (z uporem maniaka kupowali Manty, które po roku szły na śmietnik), no ale to chyba nie od tego zależało? ;)
 
Do góry