Funkcja Pip - Jak zmienić źródło??

swt

New member
Z góry przepraszam jesli nie ten dział ale to mój pierwszy post.

O to mój problem:

Pare dni temu kupilem monitor do komputera Samsung T24A350 z tunerem tv oraz funkcja pip i wszystko by bylo ok gdyby nie to ze ta funkcja prawie nie dziala;/ gdy podlaczylem kablowke to jako glowny tuner dziala wszystko ok, ale gdy przelaczam na komputer i wlaczam pip zeby moc widziec tez tv to nie ma nic;/ kablowka podlaczona przez hdmi. Odlaczylem kablowke i podlaczylem kabel sygnalu analowego z kablowki pod monitor wlaczylem wyszukiwanie kanalow i znalazl wszystkie analogowe i po przelaczeniu na komputer i wlaczeniu pip dziala wszystko ok. Ale to rozwiazanie calkowicie pozbawia mnie cyfrowego sygnalu kablowki (multimedia) co za tym idzie dekoder staje sie bezuzyteczny. Szukalem ale nigdzie nie moglem znalesc zmiany źródla w pip.

Czy moze mi ktos pomoc? czy jest mozliwosc jakakolwiek zmiany ? bo jesli nie to albo musze zrezygnowac z dekodera kablowki (ale nie po to bralem nowy monitor full hd) albo oddac monitor i szukac odpowiedniego w ktorym mozna zmienic zrodlo pip.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie da sie prawdopodobnie uzywac PIP z dwóch różnych cyfrowych zródeł naraz, może działać cyfrowy + analog.
U mnie w Dell'u 2408WFP jest tak samo, z tym ze podłączyłem sobie pod niego analogowo dekoder N componentem i kompa DVI cyfrowo i wtedy działa ok.

Widze ze masz w monitorze wejscie component takze jakbys miał wyjscie w dekoderze to tak polecam podłączyć.
 
Ostatnia edycja:

Kombi

New member
Może PIP dizała jedynie

z wbudowanym tunerem. Albo może trzeba wybrać HDMI jako źródło sygnału.

Ale ja z innej beczki:

Planuję kupić taki właśnie monitor. Napisz, jak się spisuje?
Jakiej rozdzielczości używasz, gdy korzystasz z komputera?
Czy ikony na pulpicie są bardzo małe?
No i czy pulpit wielkości 24 cale nie zabija wielkością?

Czy obraz tunera TV jest dobry?
Czy jest gniazdo wyjściowe dla obrazu tzn. czy można obraz z pulpitu lub z TV przesłać kablem (np. HDMI) do innego urządzenia?
 
Do góry