FUNAI telewizory LCD

Lech

New member
Bez reklam
Ten japoński producent telewizorów lcd, wchodzi na polski rynek ze swoją ofertą, a także jest w trakcie budowy fabryki w Nowej Soli o zdolności produkcyjnej 200 000 sztuk na miesiąc. Jednak mało jest informacji i opinii użytkowników na temat tej marki. Dotyczy to również niniejszego forum. Mam więc prośbę do osób, które posiadają sprzęt tego producenta o podzielenie się wiedzą. Na początek proponuję model D3206 lub 07.
 

dziubek123

New member
Telewizory Fnaj z tego co pamiętam oblegały zawsze te niskie półki i nie zachwycały parametrami, jedno co ewentualnie mogło by zachęcać mnie prócz ceny do kupna to to że kiedyś jak byłem duuuużo młodszy to kilkoro z moich sąsiadów i moja babcia kupili telewizory Funai a niektórzy Sony i te sony dawo są na śmietniskach a funaj nadal grają i to już kilkanaście lat.
 

Lech

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Ten japoński producent telewizorów lcd, wchodzi na polski rynek ze swoją ofertą, a także jest w trakcie budowy fabryki w Nowej Soli o zdolności produkcyjnej 200 000 sztuk na miesiąc. Jednak mało jest informacji i opinii użytkowników na temat tej marki. Dotyczy to również niniejszego forum. Mam więc prośbę do osób, które posiadają sprzęt tego producenta o podzielenie się wiedzą. Na początek proponuję model D3206 lub 07.


No i zaczeli produkować lcd w Polsce http://www.funai.pl/Polish/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=7
 

edithka

New member
Funai D 2726

Właśnie nabyłam tv LCD jak w tytule i sprawdzam... Jak coś to napisze. Z tego co wyczytałam wcześniej, to za tą cenę parametry są dobre, serwis w Polsce jest i ogólnie na plus.
 

gatar

Active member
Bez reklam
edithka napisał:
Z tego co wyczytałam wcześniej, to za tą cenę parametry są dobre, serwis w Polsce jest i ogólnie na plus.
Paramatry maga byc dobre, "papier jest cierpliwy".
Najważniejsze aby obraz był dobry.
Podziel sie wrażeniami.
 

waldi45

New member
odpowiedz

mam funai lcd 32 cale 3206 kupilem go w 2007 roku i jakos na niego na razie nie narzekam odbiera dobrze,ale chcialbym go powiesic na sciane ,czy ktos wie jak jaki uchwyt kupic i gdzie go sie z tylu lcd -ka montuje sie uchwyt-pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdź rozstaw śrub i dobierz odpowiedni wieszak, co nieco powinno być opisane w instrukcji.
 

BRAWIMEX

New member
FUNAI LT6-M32BB

Witam!
Telewizor mam już miesiąc i naprawdę za tą cenę bardzo polecam!
Główna wada to wolne przełączanie kanałów i mały kąt odbiornika podczerwieni,
ale to ostatnie to wina raczej projektu obudowy.
Obraz, kolor był super ale jakiś tydzień temu...

Telewizor po 5-10 minutach od włączenia traci ładny obraz.
Kolory wpadają czasem w zbytnią czerwień, a biel jest bardzo ostra, za dużo bieli,
aż daje po oczach generalnie obraz jest jakiś taki mętno ostry.
Na innym forum ktoś napisał, iż ma odwrotny problem z tym modelem. Musi "rozgrzać" telewizor by miał ładny obraz.
Będzie serwis :-/
 

cygan

Member
Nie wiem czy wszystkie modele, ale 32" FUNAI to KUPA do potęgi. Miałem możliwość wprawdzie po euro w markecie oglądać, ale nawet tyle mi wystarczyło. Czysta ciekawość, były inne LCD z tego samego żródła(JVC,PHILIPS) obraz o 2 klasy lepszy na nich, choć obraz konkurencji też taki sobie (jak na LCD). Pomyślałem: niemożliwe,pewnie ten rozdzielacz. Sam przepiąłem sygnał bezpośrednio z dvd na tego Funai - nadal tragedia. Nawet kupujący z niesmakiem kiwali głową. Było to prawie miesiąc temu. Hipermarket REAL. Górka kartonów schodziła jak na mega promocję AŻ dwa dni (widziałem 2 pary po 50-ce co brały,może magia ceny?). Cena mówiła sama za siebie - 749 zł...
 

cygan

Member
Nie przeczę, ale ten za 749zł przed promocją kosztował cały czas 1499zł. Zobacz np.lewy róg tej fotki na niebiesko. Jest totalna kaszka, o ile nie było to zamierzone. Generalnie ta kaszka wszędzie występuje na tym foto, mimo małego powiększenia. Może kwestia gustów :)
 

marbab

New member
Moze troche nie na temat, ale mam w domu video funai od 20 lat!!! Tak od dwudziestu lat!! w tym roku rowno tyle mija. Video przez te lata nie zawiodlo mnie nigdy przenigdy. Kiedy rodzice przywiazli je gdzies z targu (bo wtylko tam albo w pewexach moznabylo kupic taki sprzet), bylem wniebowziety. Nie wiedzialem co to za firma, najwazniejsze bylo dla mnie ze jest (pamietam ze zwrocilem uwage na napis "made in Japan". Wtedy nikt z rodziny i znajomych nie mieli czegos takiego, wszyscy do nas przychodzili, i walkowalismy w kolko: rambo, bajki hanny barbery itd. video naprawde sie naprawcowalo do dzisiaj, i do dzis gra bez problemow. Potem staly sie bardziej popularne, w polsce najbardziej popularne byly sanyo i sony. Ale naprawde nie znam nikogo, kto by mial do teraz video z tamtego czasu (kogo video przetrwalo tyle lat). Kiedys jako dziecko ogladalem bajki na tym sprzecie, a teraz moje dziecko je oglada na tym samym :) Tylko baterie w pilocie wymienialem:) Co ciekawe video nawet dzisiaj ma wg mnie futurystyczne ksztalty na czasie. Wtedy nie wiedzialem co to Funai, potem po kilku latac weszly tv i inny sprzet tej marki (moj wujek mial tv funai, ale nie byl z niego zadowolony- psul sie ponoc). Zmienili logo (teraz maja wydziwnione "F" w napisie, a stare logo jakie widnieje na moim video jest pisane ta samo czcionka. Wiadomo, ze nie jest juz na czasie, tzn. potem weszly videa 4, 6 glowicowe, systemy poprawy obrazu, stereo itd., ale w dzisiejszych czasach i tak video odchodzi do lamusa.
Wydaje mi sie ze nie mozna do konca skazywac tv lcd tej marki z gory na porazke, bo naprawde potrafia zrobic solidny sprzet. pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam odtwarzacz firmy Sanyo co do dziś jest na chodzie a ma ok 24 lata. A ciotka ma od nas tv Sanyo co ma 25lat gra do dziś co prawda kolory już nie te same ale gra. Sprzęty z tamtych lat naprawdę były dobre.
 

marbab

New member
Zgadzam sie z Toba. Wtedy naprawde liczyla sie jakosc. Teraz jest masowka i tylko to sie liczy.
ps no walsnie, ale masz Sanyo, ktora to firme kazdy zna, a nie kazdy zna funai :)
pozdrawiam
 

z3

New member
Bez reklam
A ja mialem odkurzacz zelmera przez 30 lat, i pralke franie co sie nie zepsuly do dzisiaj, a nowy odkurzacz i pralka byly juz w serwisie nie raz, czlowieku jak wiesz ze nie jest na temat to po jakiego grzyba piszesz takie bzdury zasmiecajac tylko forum.

Mialem Funai'a TV ostatnio w domu i nie polecam nikomu wymaga bardzo mocnego sygnalu, przy starszych plytach dvd obraz jest tragiczny, a przy normalnym sygnale wcale nie rewelacja, lepiej jakiegos samsunga poszukac
 

pawelbrz

New member
z3 napisał:
Mialem Funai'a TV ostatnio w domu i nie polecam nikomu wymaga bardzo mocnego sygnalu, przy starszych plytach dvd obraz jest tragiczny, a przy normalnym sygnale wcale nie rewelacja, lepiej jakiegos samsunga poszukac

A tego to nie rozumiem, czyli co, uważasz, że niby jak płyta DVD jest starsza to sygnał słabszy ?? Czy tylko Ci takie niejednoznaczne zdanie wyszło ?
 

z3

New member
Bez reklam
Po fotce mogę powiedzieć tyle, że kolory prezentowane na niej są bardzo zimne, jest nadmiar koloru niebieskiego, co widać na skórze, wpada w taki właśnie kolor. Z fotki bez opisu ciężko cokolwiek się dowiedzieć, przy sygnale HD większość odbiorników będzie grała na poprawnym poziomie, jednak do dobrego obrazu od poprawnego jeszcze daleka droga.


@pawelbrz przeważnie starsze dvd były słabiej realizowane od obecnych, oczywiście nie jest to żadna reguła, np niektóre wydania dołączane do gazet są namiastką dobrych wydań tych samych płyt.
 
Do góry