Funai C2006 problem z dźwiękiem.

T-9

New member
Witam.

Zacznę od początku

Mam od niedawna (wcześniej kablówka osiedlowa) pakiet Cyfrowy z multimedii (internet + Cyfrowa TV (dekoder) + analogówka, wszystko z jednego koncentryka rozdzielone - internet, do dekodera i z niego jeden TV podłączony, pozostałe 3 telewizory są podłączone analogówką i tu z jednym mam problem:
Funai C2006 (rocznik 2006) gdzie o ile obraz na dostępnych kanałach jest to w większości z nich jest problem z dźwiękiem (jest bardzo cichy i słychać również ciche szumienie), kanały to głownie takie jak: Uniwersal channel, Eurosport, Animal Planet, Teletoon, Cartoon network, discovery, TLC i inne podobne (Po polsku rzecz jasna).
Pozostałe telewizory bez problemu odbierają wszystkie te kanały (dwa samsungi LCD i jedna Toshiba, wszystkie nie starsze niż 3 lata...)

Wykluczyłem problem z kablami - przetrzepałem wszystkie, podłączałem tego Funai w inne miejsca, nawet bezpośrednio przed wszystkimi rozgałęźnikami i wszędzie to samo.

Gdy jeszcze miałem kablówkę osiedlową to też były takie problemy, ale zaledwie na kilku kanałach bo owa osiedlówka robiła konwersję że nie trzeba było stosować tunerów DVB-T do starszych TV (jestem z Lubuskiego)

Czy jestem w stanie coś zdziałać z nim czy tylko kupno wspomnianego Tunera lub "zezłomowanie" tego TV i nowy?
 
Do góry