Funai 40" pomocy!!

Elmira83

New member
witam was wszystkich. Mamy z mężem taki problem chcemy kupic FUnai 40 "Telewizor LCD Full HD


  • HD TV 1080p
  • Rozdzielczość 1920 x 1080
  • Czas reakcji 8 ms
  • Kontrast statyczny 2500:1
  • Tuner cyfrowy DVB-T/MPEG-4
z tym że nie wiemy czy nie będzie on za duzy bo odległośc między telewizorem a miejscem do ogladania wynosi niecałe 2 metry. Zastanawiamy sie czy np podczas ogladania filmu nie bedziemy musieli obracac głowy za jednym i drugim bohaterem akcji żeby objąc wzrokiem cały ekran:/ toche łamiemy sie na inny model ale 37 " ale cenowo wygladaja tak samo róznica jest tylko 100 zł i nie wiem czy nie lepiej juz za podobna cene kupic wiekszy tylko nie wiem czy bardziej praktyczniejszy i nie bardzo możemy się zdecydowac. Prosze porazcie coś!!!
z góry ślicznie dziekuję
 

bielikk

New member
Bez reklam
witam was wszystkich. Mamy z mężem taki problem chcemy kupic FUnai 40 "Telewizor LCD Full HD


Elmira jeżeli odległość do TV będzie mniejsza niż 2m to TYLKO 32 CALE!!!!
Nie dajcie sobie wmówić i nie kupujcie większego bo przekonacie się, że będzie to "niewypał"
Z 2m na 40 calach dobrze ogląda się zdjęcia lub bardzo statyczny obraz w rozdzielczości Full HD, przy filmie, programie z szybką dynamiczną akcją nie da się patrzeć na taki obraz (40 cali) z tak małej odległości.
Większy obraz nie zawsze znaczy lepszy!!!.
 

Elmira83

New member
no własnie tez mi sie tak wydaje że cięzko bedzie nadązyc za akcja z takiej małej odległości:/ dzieki bardzo za odpowiedz, a co do kasy to nie duzo jakies 2,5 tys.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,za ta kase mozesz miec cos znacznie lepszego niz funai,spokojnie znajdziesz cos 100hz nawet leda i to z mozliwoscia odtwarzania filmow z usb.
 

Elmira83

New member
no wiem ze lepszy mozna za to kupic i teraz staneło na Samsung LE40 530 ale tez czterdziestka:/ chociaz nie wiem czy to dobry wybór w każdym sklepie kazdy chwali sprzet jako świetny i niezastapiony:/. Czytałam że te modele maja kiepski dzwiek wiec to mnie troche hamuje przed kupnem.
 

daruddg

New member
a moze warto pomyśleć o plazmie??, a jak nie ma sie kasy to tylko sklepy internetowe. Ja oglądam swojego sama 50b850 z 2 metrów bardzo często i jest bardzo dobrze, z tym ze mam N po HDMI podłączoną. I żałuje tylko ze to nie 58 cali :(. Zapomnij o LCD .
 

Ktosiek

New member
za 2500zl nie kupowałbym funaja nigdy w zyciu, zobacz sobie jakies Samsungi B650 albo C650 albo Sony EX500 albo LG LE5500. Sa to telewizory o niebo lepsze od tego funaja.

Ja mam Samsunga 32B650, odleglosc od ekranu jakies 2,5m i chce kupic wiekszy telewizor, takze moge Wam szczerze polecic 37" jezeli odlegosc nie bedzie mniejsza niz 2 metry, mysle ze i 40" bedzie dobre.

Nie kupujcie telewizora ktory nie bedzie mial przynajmniej 100Hz, w dzisiejszych czasas ta technologia jest nieoceniona.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
za 2500zl nie kupowałbym funaja nigdy w zyciu, zobacz sobie jakies Samsungi B650 albo C650 albo Sony EX500 albo LG LE5500. Sa to telewizory o niebo lepsze od tego funaja.

Ja mam Samsunga 32B650, odleglosc od ekranu jakies 2,5m i chce kupic wiekszy telewizor, takze moge Wam szczerze polecic 37" jezeli odlegosc nie bedzie mniejsza niz 2 metry, mysle ze i 40" bedzie dobre.

Nie kupujcie telewizora ktory nie bedzie mial przynajmniej 100Hz, w dzisiejszych czasas ta technologia jest nieoceniona.

Tu kolega sensownie radzi w całym poście. Zostawcie tego Funai i nie pakujcie się w starą technologie. Skromnie bym skazał na 37C650. LCD 32 cale szybko się okazuje że to jednak 'maluszek' choć w sklepie wygląda na dość duży. Po chwili zostanie niedosyt. Jak macie wątpliwości że 40 cali za duży to 'złotym środkiem' jest 37. Cenowo się zmieścicie. A Media Player z USB szybko pokochacie :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie kupujcie telewizora ktory nie bedzie mial przynajmniej 100Hz, w dzisiejszych czasas ta technologia jest nieoceniona.

Bardzo ryzykowne strwierdzenie...
PS3 i x360 - chodzi max w 50hz
Filmy poleca sie ogladac w wersjach rezyserskich czyli 24hz
Zostaje badziewie z TV ;)
 

Ktosiek

New member
Bardzo ryzykowne strwierdzenie...
PS3 i x360 - chodzi max w 50hz
Filmy poleca sie ogladac w wersjach rezyserskich czyli 24hz
Zostaje badziewie z TV ;)


No i co z tego ? to nie zmienia faktu ze technologia 100hz "motion flow" nie bedzie wlączona, ja sam gram na xboxie 360 i nie wyobrazam sobie gry bez tej technologi, bo obraz jest nie plynny i poszarpany, tak samo przy ogladaniu filmow na blu-ray, film leci w 24 klatkach, a motion flow 100hz zapobiega nieplynnosci przy szybko zmieniajacych sie scenach. Jakbys powyłączał te opcje to wlasnie wtedy zostaje bardziewie a nie obraz ...
 

kapsell

New member
Bez reklam
No i co z tego ? to nie zmienia faktu ze technologia 100hz "motion flow" nie bedzie wlączona, ja sam gram na xboxie 360 i nie wyobrazam sobie gry bez tej technologi, bo obraz jest nie plynny i poszarpany, tak samo przy ogladaniu filmow na blu-ray, film leci w 24 klatkach, a motion flow 100hz zapobiega nieplynnosci przy szybko zmieniajacych sie scenach. Jakbys powyłączał te opcje to wlasnie wtedy zostaje bardziewie a nie obraz ...


Mam 200hz w tv i wiem co pisze. W gracj nie ma roznicy ZADNEJ co do plynnosci - oprocz duzego input laga. 50/60 fps to max i jest bdb
Jesli "teatr" jest plynnoscia to twoj gust - to nie film jaki ma byc w zamierzenium.
Jasne "M jak Milosc" z 100hz robi wrazenie na pewno...
 

Ktosiek

New member
lol to po co kupiłeś taki TV z 200hz jeżeli mówisz ze to jest do niczego ?
trzeba było kupić jakiś paździerz za 1200zl

a co do input laga, to w telewizorach są tryby gier, przez co input lag jest bardzo niski.
 

laguna1969

New member
witam was wszystkich. Mamy z mężem taki problem chcemy kupic FUnai 40 "Telewizor LCD Full HD



  • HD TV 1080p
  • Rozdzielczość 1920 x 1080
  • Czas reakcji 8 ms
  • Kontrast statyczny 2500:1
  • Tuner cyfrowy DVB-T/MPEG-4
z tym że nie wiemy czy nie będzie on za duzy bo odległośc między telewizorem a miejscem do ogladania wynosi niecałe 2 metry. Zastanawiamy sie czy np podczas ogladania filmu nie bedziemy musieli obracac głowy za jednym i drugim bohaterem akcji żeby objąc wzrokiem cały ekran:/ toche łamiemy sie na inny model ale 37 " ale cenowo wygladaja tak samo róznica jest tylko 100 zł i nie wiem czy nie lepiej juz za podobna cene kupic wiekszy tylko nie wiem czy bardziej praktyczniejszy i nie bardzo możemy się zdecydowac. Prosze porazcie coś!!!
z góry ślicznie dziekuję
Jeśli odległość wynosić ma ok 2m, to według mnie tylko 32" i nie powinno tu brać się pod uwagę nadążania za obrazem lecz dbałość o wzrok
 

kapsell

New member
Bez reklam
lol to po co kupiłeś taki TV z 200hz jeżeli mówisz ze to jest do niczego ?
trzeba było kupić jakiś paździerz za 1200zl

a co do input laga, to w telewizorach są tryby gier, przez co input lag jest bardzo niski.

1. Bo dalem sie nabrac nachalnemu "marketingowi" - tak jak Ty teraz.
2. W trybie "gra" WSZYSTKIE wspomagacze typu 100/200 hz sa WYLACZONE i dlatego jest nizszy input lag przez m.in. skrocona obrobke obrazu - i nie dzieje sie to kosztem tego co widac na ekranie.
 
Do góry