FullHD z lens shift - Sanyo PLV-Z800 vs. EPSON TW3500 a może coś innego?

filipr

New member
Cześć wszystkim.
Nowy post postanowiłem zamieścić dlatego, że zwłaszcza na temat Sanyo PLV-Z800 niewiele mogę znaleźć.
Lokalizacja projektora wymaga, żeby był on wyposażony w LensShift i na ten temat nie chciałbym dyskutować. Jak wiadomo projektory z Lens Shift są sporo droższe od tych, które tej funkcji nie posiadają. Dodam, że sprzęt ma być używany głównie do filmów, czasem do PS3. Nie jestem żadnym maniakiem i lekkie niedociągnięcia koloru czarnego i ogólnie graficzne jakoś ujdą. Po poszukiwaniach znalazłem dwa modele, które są w temacie posta czyli Sanyo PLV-Z800 i Epson TW3500. Oba projektory kosztują podobnie, więc nie wiem na który się zdecydować. Chyba że macie inne propozycje.
Poza tym dodam, że od projektora do ekranu mam 2,8m a ekran ma wielkość 2m x 1,1m.
Pomieszczenie jest dość ciemne a za dnia i tak raczej oglądać nie będę.
 

dekiel

New member
Miałem dokładnie ten sam dylemat ok. miesiąc temu. Wybrałem - sugerując się głosami na forum - TW-3500, że niby lepszy kontrast. W zasadzie ta sama cena... no może Epson trochę droższy.
Generalnie jestem zadowolony. Jedyna wada jaką zauważyłem to głośność - dla mnie hałas w trybie dynamicznym jest nie do zaakceptowania, i tryb niby jest, ale go nie będę używał. Parametry mam zbliżone do Ciebie (no prawie takie same) a sam projektor znajduje się na suficie w odległości jakieś 2 m w linii prostej od mojej głowy
Nie wiem, jak głośny jest Z800...
 

filipr

New member
Miałem dokładnie ten sam dylemat ok. miesiąc temu. Wybrałem - sugerując się głosami na forum - TW-3500, że niby lepszy kontrast. W zasadzie ta sama cena... no może Epson trochę droższy.
Generalnie jestem zadowolony. Jedyna wada jaką zauważyłem to głośność - dla mnie hałas w trybie dynamicznym jest nie do zaakceptowania, i tryb niby jest, ale go nie będę używał. Parametry mam zbliżone do Ciebie (no prawie takie same) a sam projektor znajduje się na suficie w odległości jakieś 2 m w linii prostej od mojej głowy
Nie wiem, jak głośny jest Z800...

Z tego co wiem (wyczytałem) Z800 jest tak samo głośny jak Z700, ponieważ w stosunku do Z700 poprawiono chyba tylko pobór mocy. Gdzieś już jednak wyczytałem o TW3500, że jest zdecydowanie głośniejszy niż deklaruje producent.
Hmm wychodzi na to, że jeśli nikt więcej się wypowie w temacie to będę musiał kupić Z800 i wtedy wymienimy poglądy aby ułatwić tym, którzy jeszcze nie dokonali wyboru :)
 

filipr

New member
Znalazłem w necie jedno porównanie, aczkolwiek nie wiem czy i na ile jest sponsorowane przez Sanyo :)
Nie mogę go jednak umieścić ponieważ nie mam jeszcze 5 wypowiedzi, w każdym razie główne różnice to:
•Epson is made in China, Sanyo is made in Japan
•Sanyo has a 3 year warranty including the lamp (Aussie stock only)
•Epson 6 months lamp & 2 years on the projector |link|
•Sanyo makes a lot less fan noise, it's super quiet
•Sanyo has a Dust Door to protect the projector when not in use
•12 Bit processing vs 10 Bit processing
•Price
 

dekiel

New member
Na Epsona gwarancję mam na piśmie i stoi czarno na białym 3 lata projektor i 3 lata lampa - to zresztą było jedno z kryteriów wyboru (Sanyo miał tyle samo).
A który według tego porównania ma 12 bit?
 

dekiel

New member
No to ja już projektor mam i nic nie zmienię czy to z 12 na 10 czy odwrotnie, a dla Ciebie na etapie wyboru może to mieć znaczenie.
 

filipr

New member
Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiem co wybrać. Różnica w cenie niby niewielka, pozostaje jeszcze kwestia głośności... Czy nikt ze speców nie wypowie się w tej kwestii?

Pozdrawiam
Filip
 

janpat

New member
z-800

miałem ten problem jakieś 2 miesiące temu , zastanawiiałem sie nad z-800 i tw 3500 i tez nikt nie doradził a nigdzie nie można było porównać. Parametry podobne, różnica tylo w lumenach tw 3500 ma 1800 a z-800 1200, ale nawet przy 1200 można swobodnie ogladac w lekko zaciemnionym pokoju. Głośnośc to indywidualnie dla kazdego jest inaczej jak dla mnie jest o.k. gdzies wyczytałem ze tw 3500 ma jakiś czerwony kolor wokół okrenu ale czy to prawda to nie wiem. Jak na razie z Z-800 jestem zadowolony. Wazne dla mnie było by odbierac osobiście ale i tak nie jestem w 100% pewny czy nie był używany bo licznik lampy można usunąć. Ogladam filmy na trybie ekonomicznym i jest o.k.
 

filipr

New member
miałem ten problem jakieś 2 miesiące temu , zastanawiiałem sie nad z-800 i tw 3500 i tez nikt nie doradził a nigdzie nie można było porównać. Parametry podobne, różnica tylo w lumenach tw 3500 ma 1800 a z-800 1200, ale nawet przy 1200 można swobodnie ogladac w lekko zaciemnionym pokoju. Głośnośc to indywidualnie dla kazdego jest inaczej jak dla mnie jest o.k. gdzies wyczytałem ze tw 3500 ma jakiś czerwony kolor wokół okrenu ale czy to prawda to nie wiem. Jak na razie z Z-800 jestem zadowolony. Wazne dla mnie było by odbierac osobiście ale i tak nie jestem w 100% pewny czy nie był używany bo licznik lampy można usunąć. Ogladam filmy na trybie ekonomicznym i jest o.k.

Hej. A mógłbyś rzucić jakiś kontakt do siebie? Miałbym małą prośbę o sprawdzenie czegoś. O ile nie będzie to dla Ciebie problemem to dam znać o co chodzi. Kolega z braci motocyklowej jak sądzę po avatarze więc innemu koledze z braci motocyklowej mógłby pomóc :)

Pozdrawiam
F.
 

tomatow

New member
Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiem co wybrać. Różnica w cenie niby niewielka, pozostaje jeszcze kwestia głośności... Czy nikt ze speców nie wypowie się w tej kwestii?

Pozdrawiam
Filip
Sanyo PLV-Z800 faktycznie jest cichutki i praktycznie go nie słychać. Kolory ładne, nie przepalone. Jutro mogę sprawdzić, jak będę pamiętał czy to prawda z tą Japonią, bo teraz nie jestem pewien. Jeśli chodzi o poprawki w stosunku do Z800 to podobno poprawiona elektronika i "lepsze" wyświetlanie kolorów. Moje oko nie zobaczyło różnicy ;)
 

filipr

New member
Już kupiony Z800. Na razie nie podłączony do żadnego źrodła bo jeszcze tam nie mieszkam. Sprawdziłem jednak "na sucho" w jakim stopniu pokrywa mi ekran 210x110cm z odległości 275cm i pokrywa go w 100%. Nawet jest lekki zapas na zoomie. Co do "made in Japan" to na pilocie napisane jest made in China - na projektorze nie sprawdzałem.

Pozdr.
Filip
 

rjack

New member
mam taki sam dylemat pomiedzy tymi dwoma modelami. Bylem blizszy bSanyo ale natrafilem na problem z niewystraczajacym pionowym lens-shiftem. Potwierdzcie mi prosze czy dobrze mysle: max lens shift pionowy to 50%. Projektor bedzie na suficie. Skoro mam wysokosc ekranu 120 cm (100cali przekatna) to czy gorna krawedz ekranu musialaby byc nie nizej niz 60cm od sufitu?
Jesli tak jest to mam przerabane gdyz u mnie na ekranie wielkosc ta wynosi jakies 110cm i ekranu juz nie moge zmienic (a nawet nie chce gdyz bylby za wysoko jak dla mnie).
 

kubikr

New member
Mimo, że to już nie najnowsze modele to chciałbym odświeżyć wątek. Ze względu na wystrój pokoju potrzebuję projektor w jasnej obudowie. Mam już wybrany ekran KAUBER InCeiling Tensioned 230 x 179cm (pow. aktywna 220x124cm + czarny pas 50cm u góry).

Parametry instalacji:
- pokój 5,6x6,5m (ekran na dłuższej ścianie)
- ekran 70cm odsunięty od ściany w kierunku projektora
- wysokość pokoju 255cm
- projektor mocowany do sufitu przy przeciwległej ścianie
- odległość obiektywu od ekranu ok. 4,5m
- przesunięcie obiektywu od osi ekrany 60cm w bok i ok. 120cm w pionie
- rolety w oknach
- kolory ścian dość jasne i biały sufit

W salonie bardzo polecają projektor Sanyo Z800 (to już ostatnie sztuki, ponieważ model jest wycofany z produkcji, gwarancja oczywiście jest fabryczna).

Sprawdzałem Sanyo Z700 (nie ma Z800) w kalkulatorze projectorcentral i otrzymuję wynik 38 nits. Wydaje mi się że to trochę mało.

Proszę o podpowiedź czy zdecydować się na Z800 czy może wybrać coś innego. Cena max do 7000zł.
 
Do góry