FullHD czy "zwykłe" HD do DVD?

eFlash

New member
Czy do oglądania filmów dvd wystaczy zwykłe HD (1366x700-cośtam... ;)) czy też na FullHD widać jakąś istotną różnicę?

Bardzo proszę o opinie, bo to będzie dla mnie istotne przy ostatecznym wyborze telewizora...

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
eFlash napisał:
Czy do oglądania filmów dvd wystaczy zwykłe HD (1366x700-cośtam... ;)) czy też na FullHD widać jakąś istotną różnicę?

Bardzo proszę o opinie, bo to będzie dla mnie istotne przy ostatecznym wyborze telewizora...

Pozdrawiam

Można jeść Beef Strogonov z polędwicy wołowej i z kurczaków, jak bywa czasem na Sylwestra
Są tacy co nie widzą różnicy, więc po co przepłacać.

Wszystko zależy od Twoich oczu. Idź do MediaMarket i sam sie przekonaj.

Ja uważam że warto, ale kupiłem TV LCD HD Ready 720p. Bo mnie na FullHD nie było stać:( a chciałem mieć 40"
 

gatar

Active member
Bez reklam
PAL to 768x576 fulHD 1920x1080 więc jak na logike możesz z niczego zrobić coś. :) Skalery w odtwarzaczach dvd, jesli taki masz, przeskalują obraz z PAL do HD, lub do "zwykłygo" HD 1280x720, ale nigdy nie będzie to ani "zwykłe" ani fullHD. Obraz z reguły jest nieco lepszy niz w PAL. Do dvd nie warto wydawać kasę na fullHD, ale jeśli faktycznie będzie to max dvd.
 

scott

New member
Gucio50 napisał:
nie widzą różnicy, więc po co przepłacać

jest dokladnie odwrotnie. ogladalem ten sam material DVD na trzech róznych telewizorach LCD i róznica miedzy HD Ready a Full HD byla az nadto widoczna.

nie mozna caly czas myslec o jedzeniu. trzeba patrzec na przód : ))

wiec moja rada z praktyki: stac cie na Full HD - to bierz. ALE najpierw sam sprawdz bo sa róznice w wyswietlaniu - smuzenie, kontrast no i przede wszystkim - kolory. nic nie zastapi samodzielnego ogladu na tym samym materiale.
 

gatar

Active member
Bez reklam
scott napisał:
jest dokladnie odwrotnie. ogladalem ten sam material DVD na trzech róznych telewizorach LCD i róznica miedzy HD Ready a Full HD byla az nadto widoczna.

nie mozna caly czas myslec o jedzeniu. trzeba patrzec na przód : ))

wiec moja rada z praktyki: stac cie na Full HD - to bierz. ALE najpierw sam sprawdz bo sa róznice w wyswietlaniu - smuzenie, kontrast no i przede wszystkim - kolory. nic nie zastapi samodzielnego ogladu na tym samym materiale.

Czy oglądałeś to na telewizorach tej samej firmy, z tej samej linii, czy też zupełnie różne. Sądzę, że sprawa smużenia i kolorów to nie zasługa rozdzielczości tylko róznego toru wideo w różnych modelach tv, byc może różnych firm (matrycy też, ale nie w kategorii różnych rozdzielczości). Duże różnice są w jakośći obrazu z jednakowego sygnału na tej samej wielkości tv w różnych modelach różnego producenta niezależnie czy to hd czy hd ready. Kolega zdał pytanie "tylko do dvd". Oczywiście jak go stać to niech bierze HD, ale z samego dvd wiele więcej nie uzyska. Byc może na niższych rozdzielczościach będzie lepszy obraz niż po przeskalowaniu na "hd".
 

eFlash

New member
re

Upscalera w dvd nie posiadam... na razie, ale zawsze taniej wymienić dvd na upscalujące niż tv hd na tv fullhd :)...

Czy rozdzielczość filmów dvd jest taka sama jak format pal czy też inna? Dotąd myślałem, że jest wyższa i przy odtwarzaniu na zwykłym tv film jest downscalowany...?
 

scott

New member
gatar napisał:
Sądzę, że sprawa smużenia i kolorów to nie zasługa rozdzielczości tylko róznego toru wideo w różnych modelach tv

oczywiscie.

moja mysl jest taka: im wiecej pikseli tym lepiej.
sprawdza sie równiez w odniesieniu do materialu DVD
 

scott

New member
eFlash napisał:
Upscalera w dvd nie posiadam...

to jest istotna uwaga. sprawdzalem obraz na róznych rozdzielczosciach upscalowany z odtwarzacza S. 950 podlaczonego przez HDMI.

Czy rozdzielczość filmów dvd jest taka sama jak format pal czy też inna? Dotąd myślałem, że jest wyższa i przy odtwarzaniu na zwykłym tv film jest downscalowany...?

nie jest wyzsza. wszystko co jest w pal'u ma teraz wielkosc 720 x 576. wiecej nie przeniesie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry