Full RGB Range

Szejk

New member
Witam. Czy ktoś dysponuje listą lub odpowiednią wiedzą dotyczącą TV obsługujących pełny zakres RGB? Szukałem takiego info w sieci i nic nie znalazłem
 

ortax360

New member
Witam .


Sony SERIA X3000/3500 i X4500 . Tych jestem pewien .

A tak z ciekawosci co chcesz podłaczyc ? PS3 ?

Pozdrawiam
 

Szejk

New member
Mam Sharpa HD1 i podłączonego PS3 i ciekawi mnie jakie TV obsługują Full RGB. W ogóle czy różnica z Full, a Limited RGB jest mocno widoczna w grach?
 

ortax360

New member
Powiem ci ,ze nie . Jest własciwie tak samo . Więc nie zawracaj sobie tym głowy . Jak masz tv bez obsł. FRGB to ustaw na limited . Obraz jest taki sam jak na tv z obsł. FRGB i ustawieniu na FRGB w PS3 .

Po prostu jak tv przyjmie sygnał 0-255 z PS3 po ustawieniu w PS3 F-RGB a nie obsług . to jest za ciemny ( nie widac detali w cieniach).

Przerabiałem ten temat jak miałem X3000/3500 .

Natomiast z tego co wyczytałem to Sharp ma delikatny problrm własnie z cieniami w ciemnych partiach obrazu i troszkę zle je interpretuje. Dlatego dokładana kalibracja obrazu bardzo pomaga .






Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Szejk

New member
Mam dokładnie ten problem z cieniami, kiedy ustawiam RGB na Full czerń jest smolista, ale powoduje to, że nie widzę praktycznie w ogóle szczegółów w zaciemnionych miejscach. Na Limited czerń już nie jest taka mocna. Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
 
Do góry