Full LED Sharpa czy LED Sony? Który wybrac?

juvelook

New member
Witam.
Przyszedł w koncu ten dzien w ktorym musze zmienic TV. Waham sie pomiedzy Sony kdl 32ex600 i Sharp lc32le705ev.
TV bedzie stał w pokoju 16m2 z oknem z roleta. Ogladał go bede z ogległosci 2-3m raczej na wprost.
Podłaczony do niego bedzie dekoder PACE PVR i w przyszłosci PS3. Głownie jest mi potrzebny do odbioru Cyfry+ (w tym Canal+ HD i HBO HD, w sumie około 10 kanałów HD). Ogladam przede wszystkim sport, konkretnie piłke nozna i filmy.
Zastanawiam sie który z podanych przeze mnie modeli jest lepszy. No chyba ze podobne pieniadze jest cos lepszego co mogłbym kupic. Albo tanszego, ale o podobnych standardach jakosci np Samsung, LG, albo Phillips.Chciałbym sie zmiescic w kwocie 2300zł :D
I jeszcze jedno, jak wazne w tv 32 calowym jest wazne odswiezanie 50 , 100 czy nawet 200 Hz? Czy jako przecietny człowiek bede w ogole w stanie to zauwazyc. pzdr
 

Mike25

New member
EX600 nie posiada 100hz, a w dodatku ma starej generacji procesor do obróbki obrazu (BE2), tak więc w tym porównaniu zdecydowanie lepiej wypada LE705. Ten drugi ma też lepsze ledy, choć nie jest to super dopracowane i też nie gwarantuje równomiernego podświetlenia, ale jest znacznie lepiej niż w edge led.

Od LE705 zdecydowanie lepiej wypadają EX500 (CCFL), NX700 (edge LED), HX700 (CCFL). Te dwa ostatnie mają szyby, co nie każdemu odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Niewiele dobrego ;) Jeśli Philips to tylko seria 9xxx, przynajmniej jak dla mnie :) Niestety to najwyższa półka tej firmy, w zwiazku z tym ceny wysokie.
Philips stosuje matryce IPS, które w mojej opinii najgorzej się nadają do telewizji. Lepiej się tu sprawdzą matryce albo sharpa albo sony-samsung (S-PVA), które dają naturalniejszy obraz i znacznie lepszą czerń. Za to IPS są najlepsze do gier na konsolach i zastosowań jako monitor PC (najmniejsze smużenie, najmniejszy IL, ostre kolory).
 
Ostatnia edycja:

juvelook

New member
A co ze skalowaniem SD, bo chyba w głownej mierze to powinienem w moim przypadku brac po uwage? Ktory z nich jest pod tym wzgledem lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips w SD bez rewelacji.
Tu są potrzebne specjalne algorytmy i procesory. Sharp LE 705 robi to dobrze:

X-Gen Panel
W porównaniu z konwencjonalnym panelem Advanced Super View Panel, nowy panel
X-Gen odznacza się wyższym wskaźnikiem apertury, umożliwiającym łatwiejsze
przejście światła przez panel. To w wysokim stopniu pomaga uzyskać wysoki
współczynnik kontrastu przy niższym zużyciu energii.
024_P1060237.JPG

Sharp LC-40LE700E - test otwarty - HDforum
 

danch

New member
Niewiele dobrego ;)
Philips stosuje matryce IPS, które w mojej opinii najgorzej się nadają do telewizji. Lepiej się tu sprawdzą matryce albo sharpa albo sony-samsung (S-PVA), które dają naturalniejszy obraz i znacznie lepszą czerń. Za to IPS są najlepsze do gier na konsolach i zastosowań jako monitor PC (najmniejsze smużenie, najmniejszy IL, ostre kolory).

Philips stosuje tez matryce sharpa, w rozmiarach 40'' i 46'' masz nowe UV2A sharpa, sam mam taka w 46'' 5605.
 

Sych

New member
@danch - i co z tego jaką matryce stosuje? Równie ważna jest elektronika. Bez niej masz właśnie takie różnice jak między sharpem a philipsem.
 

pawel18

New member
nie jestem fachowcem ale:

Philips 32PFL5605 H
- nie wyświetla polskich czcionek w divx
- USB nie czyta napisów

Sharp LC-32LE705
- słabe głośniki

W zasadzie to Sharp jest lepszy, szkoda tylko że głośniczki kijowe byłby wtedy super. Philips choć średnio lubię te markę to użytkownicy raczej ten model bardzo chwalą, dobry dźwięk, obraz też dość dobry
 
Do góry