full HD w plazmach

Status
Zamknięty.

pioun777

New member
Czy w dzisiejszych czasach opłaca sie kupić tv z full hd?? W telewizjach cyfrowych jest powiedzmy 5 kanałów hd ale ile jest w nich puszczane w formacie 1080i lub (1080p(czy wogule)?? Czy jest sens kupowac dla kogos kto niema ps3 lub odtwarzacz BD??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Vectra podaje dziś już 10 kanałow HD i to za niewielkie pieniądze. Więc rozpoczyna się hasło - WARTO.

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

pioun777

New member
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 30m2
jaki sygnał ? Cyfra + jak bym kupil tv to z kanałami HD
jaka odległość od ekranu? 3m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, Dekoder, Wzmacniacz
jaka klasa cenowa? około 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50%/50%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże ale są zasłony
ile osób zasiada przed telewizorem? ze 3 4
Jaki masz ulubiony program? rozne
jaki masz telewizor? jakiegos samsunga crt 25"
Ma stać czy wisieć? niewiem

Podoba mi sie panasonic TH-42PY85 tylko bd musial poczekac az stanieje :(
Niewiem czy nie bylo by lepiej kupic 50" bez full. Np. taka:http://www.ceneo.pl/1454855
Macie jakies propozycje
Pozdrawiam;)
 

uszy

New member
Plazma Full HD

Cześć.
Ja pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku, przy czym swoje pytanie zadam niejako z innej flanki. Zagadnienie jest takie:
- na pewno plazma
- na pewno 42''
- na pewno FullHD
- na pewno ma wisieć
i teraz:
- po przeczytaniu testu, napaliłem się w pierwszej chwili na Panasonica TH-42PY85P, ale, po wczytaniu się w wątek dotyczący serii PY, nabrałem wątpliwości. Szczegóły tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=207549#post207549
Pytanie jest takie: czy istnieje jakaś alternatywa dla ww. Panasonica (oczywiście w grę wchodzą nie tylko urządzenia Panasonica), która by miała równie zacne parametry obrazu i jednocześnie była pozbawiona (choć części) cech, które uważam za wady PY85, no i w podobnej cenie?
Podejrzewam, że skierujecie mnie na tor prowadzący do Pioneer-ów, ale obawiam się, że cena mnie zabije. No chyba, że się mylę.
 
Ostatnia edycja:

StaniB

New member
uszy,
nie obawiaj sie ze cena cie zabije!!!!, tylko poczekaj jeszcze parenascie dni i ceny Pioneer spadna.Musze ci napisac ze posiadam Pioneer PDP-508 XD od dobrego tygodnia i jestem naprawde nim milo zaskoczony!!!!Poprostu to jest to czego szukalem i dzieki temu forum ,wlasnie zakupilem jego, a mialem calkiem inne zamiary!! :D .Pozdrawiam
P.S.Cierpliwosc to calkiem niezla zaleta u czlowieka !
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie bardzo wierzę w jakiś spektakularny spadek cen Pioneera. Nowe modele, to wersje Full HD i na segment HD Ready nie będą miały większego wpływu. Poza tym Uszy chce mieć właśnie Full HD.

ArtS :)
 

-AS-

New member
witam,
jest szansa, że ceny modeli LX (Full HD) 8mej generacji spadną wkrótce. Na tą chwilę 8G LX są droższe, niż nowo-wychodzące modele LX 9G.

Ceny na modele HD-Ready powinny się trzymać, jako, że Pioneer nie wprowadza HD Ready w nowej, 9tej generacji.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Potwierdzasz moje przypuszczenia, choć pewnie jakiś wpływ na HD Ready też chyba te spadki mogą mieć. Wiele załeży od ich skali. Bo gdyby odpowiednik Full HD był niewiele droższy od HD Ready, to te drugie mogą przestać się sprzedawać.

Pewnie już niedługo przekonamy się, jak będzie naprawdę.

ArtS :)
 

-AS-

New member
Masz rację, ArtS007. Z tym, że modele HD-Ready mają jedną przewagę nad modelami Full HD (patrząc pod kątem sprzedaży) - model 42", który dobrze się sprzedaje nawet teraz (tuż przed premierą 9G).

Jak będzie zobaczymy już wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dla mnie jedyną wadą tego modelu jest zintegrowany głośnik.

Modele HD Ready, poza ceną mają jeszcze dwie zalety: są mniej prądożerne oraz lepiej sprawdzają się przy sygnale SD.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
do Uszy

Jeżeli chcesz fullHD to nie licz na Pioneera w rozsądnej cenie.Jeśli nawet ceny nowych modeli (9 G) będą o ok.30% niższe to i tak będą dobrze powyżej 10k.Dla Panasonika PY 85 alternatywy nie ma,chyba że PY800 który pojawi się na dniach.
P.S.Dziwne masz te zastrzeżenia,większośc to chyba trochę mity.Nie przywiązuj takiej wagi do parametrów i zdania innych-popatrz sam własnym okiem.Każdy ma swoje preferencje,ale do wielu drobnych niedoskonałości można się przyzwyczaic,albo je ominąc(np.nieładny pilot?-kup uniwersalny).
Większośc wad o których piszesz dotyczy też innych tv.Ale rozumiem,że PY85 Ci nie leży i już(chyba,że go nie oglądałeś osobiście).Mnie zraziła w nim szyba na ekranie ,w której odbija się całe otoczenie.Dlatego czekam na PY 800 ,który ma podobno filtr zmniejszający odbicia.
 
Ostatnia edycja:

uszy

New member
Panasonic TH-42PY85P

RheeTCT, to nie tak...
Ja nie twierdzę, że zdecydowanie skreślam PY85 czy też PY80. Wprawdzie w akcji go (ich) jeszcze nie widziałem, bo w Trójmieście o to ciężko, to jednak nie mówię zdecydowanie "nie". I choć obecność wentylatorów w zasadzie dyskwalifikuje w moich oczach oba modele, to jednak, z braku rozsądnej alternatywy o podobnie wysokich parametrach obrazu - bo przecież przede wszystkim na tym mi zależy - prawdopodobnie zdecyduję sie na któryś z nich.

Jestem jednak ogromnie niepocieszony, że tak niemała cena, jaką trzeba wyłożyć za te Panasonic-i, nie idzie w parze z pozostałymi cechami, na które zwracam uwagę. Zdaję sobie sprawę, że błyszczące obudowy to obecnie wyróżnik większości odbiorników, piloty także bywają różne u różnych producentów. Najbardziej obawiam się jednak tych wentylatorów. I jestem gotów zgodzić się, że są niesłyszalne, kiedy są nowe i jeszcze kurz nie dostał się do łożysk (o ile Panasonic wyposażył swoją serię w dobre, łożyskowane wentylatory). Jednak po roku, dwóch, trzech, idę o zakład, zaczną hałasować. Tymczasem mam zamiar używać telewiozora za ponad 5 tysiów dłużej.
Cóż, cały czas czekam i rozważam.
 

-AS-

New member
ArtS007 napisał:
Dla mnie jedyną wadą tego modelu jest zintegrowany głośnik.

Jest to wada czysto estetyczna :mrgreen: Domyślam się, że może się niepodobać, gdy TV wisi, ale gdy TV stoi na podstawce (tak, jak u mnie) wygląda nienajgorzej :grin: i nie trzeba włączać wzmacniacza za każdym razem, jak chce się oglądać TV.

Przepraszam za OT.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
do uszy

Mnie też te wentylatory trochę martwią,ale doszedłem do wniosku,że trzeba się pogodzic z pewnymi niedoskonałościami.Szukam tv już ponad 3 miechy,naczytałem się od metra i naoglądałem takoż.Niestety nie ma moim zdaniem idealnego modelu,każdy ma cośtam nie tak jakbyśmy chcieli,albo jest nieprzyzwoicie drogi jak Kuro-dla fanatyków czerni.
Wracając do wentylatorów to kiedy oglądałem PY85 w MM,to one w ogóle nie pracowały,mimo że przecież tv gra tam na okrągło.Byc może,że one włączają się tylko czasem ,kiedy jest cieplej w pomieszczeniu,albo kiedy dłużej panel świeci jasno(np.?).A poza tym -co ja się będę martwił co będzie za 3 lata?Jak zaczną dokuczac to wezwę serwis,żeby wymienili na nowe i już(ile może kosztowac wymiana 5 wiatraków?).A jak się napiję na śmiałośc ,to je sam powymieniam,a co?
 
Ostatnia edycja:

pioun777

New member
Jakas roznica

Bylem dzisiaj w MM i tak patrzylem sie na plazmy i stały obok siebie jedna z full hd 1920x1080 a druga 1366x768. Puszczali w nich obraz chyba full hd(w rogu był znaczek full hd i puszczali porownanie sygnalu sd i hd) i z 3m obraz wyglądał identycznie!!! To mnie troche zmyliło poniewaz zamierzałem kupić panasonica th-42py80p. Czy macie jakies argumenty za i przeciw?? Czy nie lepiej kupic tv hd ready 50" zamiast 42"?? Skoro niewidac ruznicy a bede oglądał z 2,5m to moze lepiej kupic hd ready?? Więkrzego full hd w tej klasie cenowej nie znajde (oczywiscie na teraz)
Z gory dzięki za odp. :D
 

RheeTCT

New member
No z 3 metrów rzeczywiście mogłeś nie widzieć wyraźnej różnicy.Jednak wydaje mi się,że różnica jest-może nie widoczna tak na pierwszy rzut oka,ale jednak szczegółów na pewno więcej.Osobna sprawa to jakość sygnału w sklepie-prawdziwe porównanie można zrobić tylko na sygnale prosto z Blue-Ray'a.W sklepach najczęściej lecą demka z DVD przez rozgałęziacze.Poza tym jeszcze sprawa TV-może ten HDReady był lepszej jakości,albo miał korzystniejsze ustawienia.No niestety masz dylemat i musisz podjąć decyzję.Ja brałbym zdecydowanie Full'a(i idę do lodówki).
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
na pierwszy rzut oka to nawet czasem niektórzy nie widzą różnicy miedzy PDP a LCD:-D, warto dłużej pooglądać tv i w sklepie pojawić się z własnymi filmikami full hd i laptopem z wyjściem hdmi wtedy nie będziesz maił żadnych watpliwości:D:D ps.pamiętaj jeszcze żeby ci dali piolta do tv i ustaw go według własnych upodobań a wtedy zobaczysz zdecydowaną rożnice zwłasza w szczegółach:krol:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
pioun777 napisał:
(...)Czy nie lepiej kupic tv hd ready 50" zamiast 42"?? Skoro niewidac ruznicy a bede oglądał z 2,5m to moze lepiej kupic hd ready?? (...)

Jasne, że lepiej kupić większe HD Ready. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać a tym bardziej, że za cenę 42" FULL HD dostaniesz ekran 50"!!

Co do różnic to owszem są ale widoczne z odległości poniżej 2 metrów przy ekranie 50" FULL HD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry