Full HD vs. przekątna TV

Hoody1333

New member
Ja w sprawie odległości od telewizora.

Mianowicie kiedys liczyło sie 5 czy 6 przkątnych od ekranów 4:3 jak rubin może chodziło o promieniowanie może o rosyjsskie obliczenie nie wiem.

Jeśli chodzi o moje odczucia kupiłem plasme kuro 60' oglądam ja z 3-3,5 metra jest idealnie , jest naprawdę wygodnie i komfortowo, moja zona filmy z napisami bez okularów ogląda - kąty widzenia praktycznie każdy nawet moja mała córeczka podchodzi i ogląda z 1,5 m i bałem sie migania plasmy moze i miga ale poniżej metra z 2m w góre jest super nie moge sie przyczepić.

Jesli monitor przy kompie mam 24" panoramę i siedze przy nim 30-50 cm może to rzecz gutu może przyzwyczajenia ale jak ktoś chce niech weźmie miarę do kina i zmierzy długośc spodu ekranu i odegłośc do srodkowych rzędów i ostatnich i zobaczy ze te proporcje są własnie ok 2-3 przkątnych ekranu - żeby był efekt.

Oczywiście znajdą sie tacy którzy do salonu 100m2 kupią 42" może w porywach 50" -- może im szkoda , może taniej jest polegać na jakiś obliczeniach niż na własnych odczuciach - bo 60" to ok 20 pare tyś do 30tu tyś (mówie o 6080d albo 608d) , ale 102" to juz 270 tyś ja naszczęscie nie mam takiej ściany.

:)
Wniosek jest jeden nie za duzych telewizorów są tylko za małe :)
 

cupalinka

New member
jezeli chodzi o przekatna ekranu to z tego co wiem najbardziej optymalna jest taka gdy damy przecinek miedzy iloscia cali czyli jak masz 60' to 6 m ale tak naprawde ta odleglosc przy naszej technologii skraca sie o polowe czyli przy 60 mozesz spokojnie ogladacz 3m:eek:k:
 

sittek

New member
Hoody1333 napisał:
Ja w sprawie odległości od telewizora. ...moja mała córeczka podchodzi i ogląda z 1,5 m i bałem sie migania plasmy moze i miga ale poniżej metra z 2m w góre jest super nie moge sie przyczepić.

oj naiwni naiwni. Nie wszystko szkodliwe co widać.....A spaliny samochodowe są pewnie tez nieszkodliwe? Przecież nie raz chodzisz na spacerki z córeczką wzdłuż ulicy .....i ma sie bardzo dobrze! Tylko na negatywne efekty trzeba troche zaczekać.....
to samo w przypadku monitorów...... LCD i PDP.
ale moze lepiej życ w nieświadomości.......
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
lcd 42" po 4-5 miesiącach pogorszyło mi oczy, osobiście uważam że tv potrafi zepsuć ludzki wzrok:/ no ale cóż trzeba żyć:)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
obecnie mam plazmę , jak był lcd musiałem stosowac nawilżające krople do oczu tak mi wysychały, przy plazmie oczy mi nie wysychają i nie pieką także o tyle dobrze, choć pewnie oczy tak samo się niszczą:(. Mój kolega w tym samym czasie co ja kupił tv 42" i wczoraj stwierdził że wzrok mu się pogorszył. Okulista już tylko go utwierdził w tym przekonaniu:/
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Głupota roku:

Rozumiem że zjadłeś wszystkie rozumy świata bo twoje stwierdzenie jest bardzo stanowcze. Zastanawiam się na jakiej podstawie podważasz moje zdanie.

Tak się składa że nie tylko ja tak miałem, znam osoby które miały to samo z lcd ale są też tacy którzy korzystają z lcd i nie mają problemów z oczami.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wzrok ma to do siebie, że z czasem się pogarsza. Jest to proces płynny i nie sądzę, aby oglądanie telewizji plazmowej przez kilka miesięcy jakoś wpłynęło na postęp zużycia wzroku. Rzecz w tym, że my zauważamy pogorszenie naszego wzroku co jakiś czas, stąd takie wrażenie.

ArtS :)
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja powiem tak- mam pdp sx 5080d i oglądam tv z jakichś 4 metrów. Może mam jakąś wadę wzoku, ale żeby zobaczyć różnicę pomiędzy DVD a BD musiałem podejść do ekranu na 1,5 metra...
Podsumowując, wydaje mi się że "przepaści" jakościowej jeszcze nie zobaczymy... To nie jest DVD vs. VHS.... wtedy nawet Stevie Wonder widział różnicę;).
Oczywiście nie twierdze że BD to lipa- obraz jest piękny, ale ..... może za wiele się spodziewałem.
 
Do góry