full HD konieczne?

mczaper

New member
Chyba jednak telewizor LCD z HD by się przydał :)

Tak to wyglada na CRT
res_SD.jpg


A tak wyglada na LCD HD
res_HD.jpg


Chyba jednak czas w LCD zainwestowac ;)
 

marcin0903

New member
No jasne, że tak...
Jak ma się CRT i kupuję się PS3 lub 360-tkę, to, to wszystko będzie wyglądać troszke lepiej niż PS2...
To są Next-Geny, a co zatym idzie HD...
 

marcinoko

New member
Oczywiście że tak, ale jak ktoś miał okazje zobaczyć x360 na crt(32PW9551) podłączonym przez component(ustawione na 720p), PS3 nie widziałem z wiadomych powodów;). To wie o czym pisze, obraz jest o niebo lepszy niż PS2 po component. Dlatego cierpliwie czekam na ps3...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
ale już mam smaka na PS3 i duży LCD . . . ale czekam aż ceny spadną i scena się rozwinie bardziej :) wiadomo że dysk jest to wymiany na starcie . . . marzy mi się odpalanie ISO z dysku twardego (tak się pewnie stanie z czasem) to i laser posłuży dłużej . . . w PSX i PS2 niestety lasery nie robiły furrory i ludziska kupywali po 2 konsole ;/
na to wychodzi że nie ma co brać się za HD Ready . . . bo za kilka lat i tak najlepsze tytuły będą śmigały w najwyższych rozdzielczościach :) Dobry i duży TV, headset, online i jazda :) hehehe
 

PROGRESYWNY

New member
Siemanko! mam pytanko - czy jesli posiadam(zakladajac ze juz kupilem:) tv full-hd to czy gra z xboxa360, ktora obsluguje jedynie 720p nie bedzie wygladac deczko gorzej, nie bedzie mniej plastycznie i wyraziscie niz jakby na pozadnym tv przystosowanycm bardziej do 720p
...mam twardy orzech do zgryzienia bo posiadam xboxa360 a za ok miesiac chce kupic PS3 i tv lcd 40/46 cali do 2700/2800 euro tak by dobrze wspolgral z obiema konsolami i zeby byla pelna satysfakcja z grania zamiast wyrzutow ,ze trzeba bylo wiecej poczytac i wybrac inny model

nadawal by sie SAMSUNG LE40F7B??? (ew.46cali)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
simian raticus napisał:
ale już mam smaka na PS3 i duży LCD . . . ale czekam aż ceny spadną i scena się rozwinie bardziej :) wiadomo że dysk jest to wymiany na starcie . . . marzy mi się odpalanie ISO z dysku twardego (tak się pewnie stanie z czasem) to i laser posłuży dłużej . . . w PSX i PS2 niestety lasery nie robiły furrory i ludziska kupywali po 2 konsole ;/
na to wychodzi że nie ma co brać się za HD Ready . . . bo za kilka lat i tak najlepsze tytuły będą śmigały w najwyższych rozdzielczościach :) Dobry i duży TV, headset, online i jazda :) hehehe

No ładnie już piracenie w głowie, a konsoli w Euro nie ma :p hehe. Dyski 2.5" są cholernie drogi i max pojemność jaką widzialem to 160gb, a jak dobrze pójdzie (gdzies o tym czytalem), ze dyski BR już maja 8 warstw czytaj 200gb :D wiec sobie umieść obraz na hdd. Nie dość, ze kilka godzin czekania to co z tego jak zmieścisz tylko jedną gre...
 

Mistic

New member
Ale po co FULL HD z odległości 3- 2,5 metrów nie zauważysz różnicy pomiędzy 720p a 1080i, no chyba żeby stać i gapić się w nie ruchomy obrazek, w grach z takiej odległości trudno zauważyć jakąkolwiek różnice.
Pozdrawiam.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Tjaa... Napewno załóż sie że zauważysz miedzy 720p a 1080i, chyba pomylka z 1080p... Zreszta przy moim 27" tv 720p spokojnie starczy i nie ma co plakac ze w takim tv sie nie ma full hd. Przed zakupem dokladnie to przeanalizowalem...
 

Mistic

New member
Miałem na myśli przekątne rzędu do 32 cali bo wiadomo że na takim LCD bravia 50 cali będzie różnica między 720p a 1080i, tylko że raczej niewiele jest full HD z małymi przekątnymi rzędu 32, 26 cali o ile jest lcd full HD 26 cali bo 32 chyba są ale nie jestem pewien, napewno są 37 full Hd i to są najmniejsze full HD.
Pozdrawiam.
 

prawy

New member
?

Witam, mam kilka pytań, mam nadzieje że ktos mi pomoże. Mam zamiar kupić sobie ps3 odrazu z odpowiednim odbiornikiem. Wiem że gry na ps3 będą obsługiwać full hd, ale czytałem że jesli ekran nie ma bardzo dużej przekątnej to nie ma dużej widocznej róznicy a róznica w cenie jest ogromna. No i tak:

- Czy gry na ps3 które działają w 1080p spojonie można odpalić również w mniejszych rozdzielczosciach hd ready i maxymalnie sie cieszyć z możliwości jakie oferują te rozdzielczości ?

- Jeśli tak to czy lepszym wyjsciem było by kupienie monitoru lcd np takiego http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=4484 lub http://www.sklepkomputerowy24.com/index.php?d=produkt&id=1423&from=nokaut a może najlepszym rozwiązaniem bedzie zakupienie telewizoru z opcją hd ready np takiego :http://www.pixmania.com/pl/pl/534295/art/acer/telewizor-lcd-at3220.html#. W moim przypadku odległośc od ekranu bedzie wynosiła około 2m / 2,5m. Na telewizor/ monitor mam zamiar przeznaczyć około 2000 / 2500 zl.
 
Ostatnia edycja:

p00h

Member
Mistic napisał:
Miałem na myśli przekątne rzędu do 32 cali bo wiadomo że na takim LCD bravia 50 cali będzie różnica między 720p a 1080i, tylko że raczej niewiele jest full HD z małymi przekątnymi rzędu 32, 26 cali o ile jest lcd full HD 26 cali bo 32 chyba są ale nie jestem pewien, napewno są 37 full Hd i to są najmniejsze full HD.
Pozdrawiam.

Hm. A np. taki dell oraz apple robią LCD full-hd od 23" (apple) i 24" (dell).
 

p00h

Member
prawy napisał:
Witam, mam kilka pytań, mam nadzieje że ktos mi pomoże. Mam zamiar kupić sobie ps3 odrazu z odpowiednim odbiornikiem. Wiem że gry na ps3 będą obsługiwać full hd, ale czytałem że jesli ekran nie ma bardzo dużej przekątnej to nie ma dużej widocznej róznicy a róznica w cenie jest ogromna.

Różnica zależy nie od wielkości ekratu ale od kąta widzenia, czyli również od odległości w jakiej się od ekranu siedzi. Przy 2-2.5 m i telewizorach w rozmiarach jakie podajesz nie będzie większej różnicy między 720p i 1080p, zauważyłbyś to dopiero powyżej ok. 42"

prawy napisał:
- Czy gry na ps3 które działają w 1080p spojonie można odpalić również w mniejszych rozdzielczosciach hd ready i maxymalnie sie cieszyć z możliwości jakie oferują te rozdzielczości ?

Tak. Co więcej, większość obecnie dostępnych gier działa _tylko_ w 720p.

prawy napisał:
- Jeśli tak to czy lepszym wyjsciem było by kupienie monitoru lcd .../snip/...

No to już sam musisz sobie wybrać. IMO jeśli chodzi o granie to "size matters", i dobry experience przy 2m oglądania to jest od 40" min. ;)
 

prawy

New member
Prawy

Oczywiście rozumiem, ale w moim przypadku fundusze są ograniczone ze względu chociażby na wiek. Najbardziej mi zależy na jakości obrazu jaki uzyskam. Może poradzilibyście jakiś dobry telewizor bądz monitor w przystępnej cenie ?
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
prawy napisał:
Oczywiście rozumiem, ale w moim przypadku fundusze są ograniczone ze względu chociażby na wiek. Najbardziej mi zależy na jakości obrazu jaki uzyskam. Może poradzilibyście jakiś dobry telewizor bądz monitor w przystępnej cenie ?

Samsung jak w moim podpisie (27"). Ja dalem 2000zl poszukasz tez trafisz pozdrawiam
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
prawy napisał:
Czy TV do ps3 Koniecznie musi miec hdcp ? Co myślicie ot ym tv http://www.megamarket.org.pl/product_info.php?products_id=26908 ?? Jak nie ten to może macie jakieś inne propozycje? Jesli jakośc obrazu bedzie dużo lepsza przekątna ekranu może byc mniejsza.

I mam jeszcze jedno pytanie: Na czym polega technologia game mode, która jest zastosowana w tym tv ??

Będzie musial miec do filmów... Pozatym ten Samsund obłsuguje hdcp
 
Do góry