Full HD - HD Ready ??

Bucek

Banned
dziwi mnie to marudzenie na niewielkie roznice miedzy HDready a FullHD ...

nie dorozniacie materialu Ready od Full na panelach ponizej 40 cali? dziwne, bo mnie sie nie zdarzylo nigdy pomylic w ocenie materialu odtwarzanego na 15,4 calowym laptopie i zawsze potrafilem na oko odróznic plik HDready od FullHD, nie wazne czy odtwarzany na matrycy 1200x800 czy 1440x900 czy wreszcie 1920x1080...

z pol metra a nawet metra widac roznice na tak malej przekątnej, a to tyle samo co 3,0 m dla 40 calowego panelu ...

ale moze ja mam urojenia i widze to czego nie ma ...

krytykantom polecalbym poczytac o rozkladzie roznych cech w grupie, np. tych zwiazanych z percepcja i odbiorem rzeczywistosci ...

nie wszyscy odbieraja zgodnie z rozkladem normalnym i zawsze znajdzie sie niewielki procent nie mieszczacy sie w przedzialach od sredniej do +/- jednej lub 2 dyspersji :p
 

janusz

New member
Bez reklam
Odpowiedż jest prosta: kupuj Full HD. Czemu kupować HDReady? Kiedyś było warto bo były tańsze. Teraz Full HD są tańsze i odpowiedź jest prosta. Gdyby trzeba było dołożyć 200-300 zł to można wybrać HDReady, ale wystarcvzy przejrzeć cenniki, nie ma różnicy!!! Czasem tylko firmy w niższych modelach stosują HDR w wyższych FHD, ale sama rozdzielczość nie wpływa na cenę.
 

mietek099

New member
Tylko trzeba pamiętać, że TV z matrycą HD Ready za np. 3 tys. będzie miał zapewne lepszy obraz (np. mniej smużeń, lepsze kolory itp.) niż model o zbliżonych parametrach, w tej samej cenie ale z matrycą Full HD. Co z tego, że matryca takowa potrafi wyświetlić wyższą rozdzielczość a TV nie potrafi poradzić sobie z jej przetwarzaniem ? Obraz zaczyna smużyć, kolory mogą być wyblakłe itp. Może na pauzie w filmach o rozdziałce 1080p zauważysz wtedy różnice z bliskiej odległości, ale podczas ruchu i ogólnego korzystania obraz będzie IMO lepszy na matrycy HD Ready. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od tego, jakie modele weźmiemy pod uwagę, ale generalnie na ogół jest tak, jak napisałem. Poprostu jeżeli już uprzemy się na matrycę Full HD to trza już trochę dołożyć do takiego sprzętu (pomijając już kwestię wielkości TV i odległości od niego). Jeżeli fundusze mamy ograniczone i nie planujemy zakupu 50" przy odległości np. 2 m, lepiej zostać przy dobrym TV z matrycą HD Ready.
 
Ostatnia edycja:

Janunio63

New member
kazdy kupuje co chce

masz prawo wywalac swoja kase na co chcesz, to tylko Twoja sprawa. ale zgniły kompromis nie jest w stylu ani prawdziwych mezczyzn, ani kobiet które wisza na ich ramionach. Osobiscie nieznosze swiadomosci ze zadawalam sie polsrodkami. Moim zdaniem wyboru nie masz. albo full, albo szara strefa szarosci. Zyjemy w takim swiecie ze nie oceniaja Ciebie za wydanie 3300 zl naq tv, ale Twoja wycena to 300 złotych ktorych nie potrafiles wygenerowac na zabawke full hd. i nic do tego ze jestes niewidomy czy slepy.. kryteria sa jasne i nie ma co walczyc z wiatrakami. Jak Cie nie stac trzymac fason to zaoszczedz na internecie i odłoz na normalny TV, albo mniej marnuj czasu na bezsensownuch pytankach na fotum tylko popracuj. I nic do mojej wypowiedzi nie maja kompleksy ani urazy. Po prostu jak mezczyzna bierz zycie we wlasne rece i odpowiadaj przed soba za decyzje, albo odpadaj w niebyt biedactwa...pozdrawiam naprawde szczrze i zyczliwie- FULL HD!
 

dzerni

New member
Janunio63 napisał:
masz prawo wywalac swoja kase na co chcesz, to tylko Twoja sprawa. ale zgniły kompromis nie jest w stylu ani prawdziwych mezczyzn, ani kobiet które wisza na ich ramionach. Osobiscie nieznosze swiadomosci ze zadawalam sie polsrodkami. Moim zdaniem wyboru nie masz. albo full, albo szara strefa szarosci. Zyjemy w takim swiecie ze nie oceniaja Ciebie za wydanie 3300 zl naq tv, ale Twoja wycena to 300 złotych ktorych nie potrafiles wygenerowac na zabawke full hd. i nic do tego ze jestes niewidomy czy slepy.. kryteria sa jasne i nie ma co walczyc z wiatrakami. Jak Cie nie stac trzymac fason to zaoszczedz na internecie i odłoz na normalny TV, albo mniej marnuj czasu na bezsensownuch pytankach na fotum tylko popracuj. I nic do mojej wypowiedzi nie maja kompleksy ani urazy. Po prostu jak mezczyzna bierz zycie we wlasne rece i odpowiadaj przed soba za decyzje, albo odpadaj w niebyt biedactwa...pozdrawiam naprawde szczrze i zyczliwie- FULL HD!
dawno takich głupot nie czytałem ... żal mi "kolegi" ...
 

coiler

New member
dzerni napisał:
dawno takich głupot nie czytałem ... żal mi "kolegi" ...
No sam pomyśl, jak to jest pochwalić się kolegom że się ma FULL HD!!!! a nie HD Ready...

"Stary Mam FullHD LG (bez obrazy dla posiadaczy takowych)> A ty to gówno KURO , hd ready ??"
 

janusz

New member
Bez reklam
coiler napisał:
No sam pomyśl, jak to jest pochwalić się kolegom że się ma FULL HD!!!! a nie HD Ready...

"Stary Mam FullHD LG (bez obrazy dla posiadaczy takowych)> A ty to gówno KURO , hd ready ??"
Nie piszcie głupot, świat sie dla Was zatrzymał ze 2 lata temu. Wtedy sam bym poparł, teraz matryce HDReady trafiają do najtańszych i najgorszych LCD. Są to matryce poprzednich generacji, o mniejszej trwałości, słabszym kontraście, jasności, ewentualnie resztki modeli sprzed kilkunastu miesięcy, już technologicznie zacofane. Dzisiaj FullHD są promowane i kosztują mniej od HDReady, których produkcja niedługo się zakończy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Nie piszcie głupot, świat sie dla Was zatrzymał ze 2 lata temu. Wtedy sam bym poparł, teraz matryce HDReady trafiają do najtańszych i najgorszych LCD. Są to matryce poprzednich generacji, o mniejszej trwałości, słabszym kontraście, jasności, ewentualnie resztki modeli sprzed kilkunastu miesięcy, już technologicznie zacofane. Dzisiaj FullHD są promowane i kosztują mniej od HDReady, których produkcja niedługo się zakończy.
A jak tak się kolegi zapytam jaki masz tv i z jakiej odległości oglądasz no i oczywiście jaki na nim sygnał odbierasz, to takie pytanie retoryczne.

A co do tego powyżej to takich głupot jeszcze nie słyszałem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Widzą, że masz LCD Samsunga to Ci wytłumaczę łotatologicznie, skoro inaczej nie rozumiesz. W/g przeglądarki skąpiec ceny Samsungów 40 cali wyglądają tak (podam najniższe):
S62 - 1865 zł (model sprzed 2 lat)
A330 - 1880 zł
A536 - 2094 zł Full
A451 - 2121 zł.
Jak widać model serii 500 można kupić taniej nawet od niższej serii 400, a oprócz Full HD ma kilka innych dodatków. W MM widziałem model serii 500 poniżej 2000 zł. Więc nie trujcie pierdół, że HDREady są tańsze!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Jak widać model serii 500 można kupić taniej nawet od niższej serii 400, a oprócz Full HD ma kilka innych dodatków. W MM widziałem model serii 500 poniżej 2000 zł. Więc nie trujcie pierdół, że HDREady są tańsze!

Nie wiem, jak w przypadku LCD, ale seria 4xx (hd ready) w plazmach jest znacznie lepsza pod względem elektronicznym (filtry, 100Hz, 24p) od 5xx (full hd). Żre także jakieś 20% mniej prądu. W moim przypadku wybór ograniczał się do 4xx i 5xx (cena), ewentualnie 6xx (ale ten ciemny filtr dobił biel). Ostatecznie wybrałem hd ready, gdyż z 2 metrów (normalnie oglądam z 4) nie byłem w stanie dostrzec różnic w obrazie (sygnał 1080p puszczony do obu tv stojących obok siebie)...
 

Janunio63

New member
Pytanko

Co ma zrobic niskobudzetowiec ready HD, gdy chce podłączyc wszechobecne odwarzacze blu-ray, albo inny otwarzac plików HD ? Te urzadzenia maja skalowanie 1920x1080 ajego oszczednosciowy zakup tylko ready... Czy to nie oznacza ze calkiem swiadomie rezygnuje z nowych juz coraz tanszych mozliwosci? Co ma zrobic slepak niewidzacy roznicy obrazu, jak ktos z gosci przechodzac w poblizu wyswietlacza ready, zwymiotuje na przwdopodobnie rownierz tanio kupiony dywan?
 

mietek099

New member
Zapomniałeś chyba w jakim jesteś dziale tego forum. Piszemy tutaj o TV do PS3. Założyciel tematu wyraźnie to napisał. Jeżeli chce czerpać przyjemność w większości z gier (na co wskazuje jego wypowiedź), nie musi płacić za matrycę Full HD, która w tym przypadku mu za wiele nie da.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Janunio63 napisał:
Co ma zrobic niskobudzetowiec ready HD, gdy chce podłączyc wszechobecne odwarzacze blu-ray, albo inny otwarzac plików HD ? Te urzadzenia maja skalowanie 1920x1080 ajego oszczednosciowy zakup tylko ready...
Widać nie bardzo wiesz o czym piszesz, skalowanie?
I co skaluje te Twoje wszechobecne filmy BluRay?

Czy to nie oznacza ze calkiem swiadomie rezygnuje z nowych juz coraz tanszych mozliwosci? Co ma zrobic slepak niewidzacy roznicy obrazu, jak ktos z gosci przechodzac w poblizu wyswietlacza ready, zwymiotuje na przwdopodobnie rownierz tanio kupiony dywan?
Skorzystaj z jakiegoś modułu sprawdzania pisowni przed wysłaniem posta bo faktycznie mnie naciąga.

Pozdrawiam,
 

coiler

New member
bananoke napisał:
to i tak dobrze ja nie widze roznicy pomiedzy moim euro a kablem hdmi :(

Opierając sie na wiedzy teoretycznej fullhd jest lepszy z każdej strony , ale to tylko teoria. Jak już wcześniej pisałem tylko bluray ma taki sygnał i garstka gier(naprawde niewiele). Jak ktoś goni ciagle za nowościami to jego wybór, ale do gier i tv 1080p jest całkowicie zbędny!
 
Do góry