Full HD czy HD Ready przy 42 calach

robert723

New member
Mam na oku JVC p80 hd ready. Z tego co nie raz czytałem przy 37 calch różnicy między full hd a hd ready nie ma. A co przy 42 calach?

Ogólnie jedni pisza, żebym brał 37 inni 42.

Odległość: 2 do 4 metrów. Ale najczęsciej będę oglądał z 3 metrów.
 

k0val

New member
robert723 napisał:
Mam na oku JVC p80 hd ready. Z tego co nie raz czytałem przy 37 calch różnicy między full hd a hd ready nie ma. A co przy 42 calach?

Ogólnie jedni pisza, żebym brał 37 inni 42.

Odległość: 2 do 4 metrów. Ale najczęsciej będę oglądał z 3 metrów.

dla 4 metrów radził bym zdecydowanie 42" albo nawet 46" ;) no i zdecydowanie full hd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

xiwox

New member
Witam,

Przyłączam się do pytania. Chcę kupić 42" 100hz. Odległość od tv -3m.
Sygnał SD cyfrowy/analogowy, w planach HD z płyt/komputera.
Czy będę widział różnicę między HD Ready a FullHD?

Jestem zdecydowany na JVC 42p80, ale jeśli warto to może będę musiał poczekać aż stanieje JVC 42V80, Sony 40 W 4500 albo Sharp 42 XL2.
Granicą jest 3500zł, bo tv biorę na firmę.

Z tego co się już zorientowałem - zupełnie nie opłaca się płacić za FULL HD, jeśli nie zamierzamy podłączać konsoli (Ps3/xbox)-czyli telewizor nie będzie służył do grania w gry (duża rozdzielczość).
Oglądać TV PAL czy film z DVD można na HD Ready. Oglądałem opakowania filmów wydanych jako HD w MediaMarkt oraz opisy filmów HD dostępnych do ściągnięcia na sieci (polskie wersje językowe) - wszystkie są "HD" - ale w specyfikacji jak byk "720p". To samo dotyczy kanałów i filmów na cyfrze- na ich stronie jak byk "x720".

Dzięki za komentarze.
pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 42 V 80 - nie stanieje do takiej kwoty .
Pozostałbym przy takich warunkach spokojnie przy 42 P80.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050788ak4.jpg
 

xiwox

New member
witam,

Mam jednak problem z modelem JVC 42p80 (HD Ready).
Już od drugiej osoby usłyszałem, ze to stary model z zeszłego roku. Na internecie cena sięga 2800zł. Mój limit to 3500zł. Może jednak warto poszukać czegoś innego..

Niestety JVC 42V80 chyba rzeczywiście nie spadnie szybko do tej ceny..
Ale Sony W4500 jest już za 3999zł.

Pytanie: czy opłaca się wydać te 500zł więcej i zakupić Sony'ego? Nie mówię o kwestii HD (Sony jest w Full HD) - chodzi mi o generację telewizora.
Który z tych dwóch będzie miał lepszą jakość obrazu przy oglądaniu zwykłego DVD? Zauważę różnicę??

Piękne dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam,
 

xiwox

New member
problem sam się rozwiązał..
zamówiłem właśnie 42P80.

jego cena, moje 3metry od TV i 42" oraz raczej rzadki kontakt z trueHD (1080) zadecydowały :)
ostatecznie wierzę w "downscalling" do 720 :)


xiwox napisał:
witam,

Mam jednak problem z modelem JVC 42p80 (HD Ready).
Już od drugiej osoby usłyszałem, ze to stary model z zeszłego roku. Na internecie cena sięga 2800zł. Mój limit to 3500zł. Może jednak warto poszukać czegoś innego..

Niestety JVC 42V80 chyba rzeczywiście nie spadnie szybko do tej ceny..
Ale Sony W4500 jest już za 3999zł.

Pytanie: czy opłaca się wydać te 500zł więcej i zakupić Sony'ego? Nie mówię o kwestii HD (Sony jest w Full HD) - chodzi mi o generację telewizora.
Który z tych dwóch będzie miał lepszą jakość obrazu przy oglądaniu zwykłego DVD? Zauważę różnicę??

Piękne dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam,
 
Do góry