Full HD czy 4K?

mrosi

Member
Jak dotąd użytkuję telewizor LG 47LB5700. Generalnie nie narzekam, jednak kończy mi się umowa z CP i mam możliwość wzięcia nowego TV. Do wyboru mam w zasadzie dwa modele:

- Samsung UE50KU6000
lub
- LG 49LH570V

Który wybrać? Wiem, że obydwa mają 60Hz, czyli sporo mniej niż dotychczasowy model. Kusi mnie trochę te 4K, ale nie chciałbym się zawieść. Dodam, że Samsung to marka budząca we mnie raczej negatywne odczucia... ;)

Więc...?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jak dotąd użytkuję telewizor LG 47LB5700. Generalnie nie narzekam, jednak kończy mi się umowa z CP i mam możliwość wzięcia nowego TV. Do wyboru mam w zasadzie dwa modele:

- Samsung UE50KU6000
lub
- LG 49LH570V

Który wybrać? Wiem, że obydwa mają 60Hz, czyli sporo mniej niż dotychczasowy model. Kusi mnie trochę te 4K, ale nie chciałbym się zawieść. Dodam, że Samsung to marka budząca we mnie raczej negatywne odczucia... ;)

Więc...?


Więc rada moja taka byś został przy tym TV który masz, skoro jesteś z niego zadowolony.
Wymieniając na któregoś z wymienionych specjalnie różnicy nie zobaczysz, a kupowanie
nisko budżetowego 4K mija się z celem . Napinanie się na wymianę dla 2 cali więcej też nie ma sensu jak dla mnie . Lepiej uzbieraj na porządny TV 4K i kup za rok czy 2 lata.
 

DrWredman

Active member
Więc rada moja taka byś został przy tym TV który masz, skoro jesteś z niego zadowolony.
Wymieniając na któregoś z wymienionych specjalnie różnicy nie zobaczysz, a kupowanie
nisko budżetowego 4K mija się z celem . Napinanie się na wymianę dla 2 cali więcej też nie ma sensu jak dla mnie . Lepiej uzbieraj na porządny TV 4K i kup za rok czy 2 lata.

Dobrze gada, dać mu wódki! :)
 

collider

New member
Bez reklam
Nie sluchaj tych amatorow kwasnych jablek ;) :p. Ten Samsung ma bardzo przyzwoite opinie. Jedyny mankament to wielkosc matrycy. 50 cali to troszke malo na 4K, chyba ze ogladasz z mniejszej odleglosci.
 

mrosi

Member
Kurde, jeszcze chwila i nie wyrobię z wyciąganiem flaszek... ;)

To nie tak, ze się napaliłem na 3 cale więcej. Na temat Samsunga UE50EH6000 nalazłem jakieś recki na YT plus opinie w sieci, i wszystkie są jak najbardziej pozytywne.
To, że nie narzekam na obecnego LG-ka nie oznacza, że jestem z niego zadowolony. Kupując go, również z CP, zdawałem sobie sprawę z kompromisów. Plus takiej formy "zanabycia" jest taki, że telewizor jest zauważalnie tańszy niż w sklepach (nawet internetowych), no i jest płatny w ratach "zerówkach". LG 47LB5700 to kompromis. Nie jest zły, ale do (choćby) poprzednika - LG 32LH5000, jakością obrazu, brakiem smużenia nawet nie dorównuje.
Z oczywistych względów mam dekoder CP, co z kolei zapewnia dobrej jakości obraz (wiem, wiem, zawsze znajdą się malkontenci). UPC u mnie wypada nieznacznie gorzej.
Dlatego też po cichu liczę, że ten Samsung nie będzie aż tak tragiczny.
Jedyne czego się obawiam, to efektu blur, wszak obydwa - i LG i Samsung - mają odświeżanie zaledwie 60Hz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LB5800 był też na 50hz matrycy - więc nie będziesz pod tym względem stratny.
Z tych dwóch brałbym Samsunga, też nie przepadam za marką, ale taka sytuacja na rynku że dobrych tv już nie ma, można co najwyżej w przeciętnych wybierać do 5tyś zł :p

do wykorzystania 4k na takim ekranie potrzebujesz odpowiedniego źrodła i odległości około 2metrów od ekranu.
 

WIKTORIAMARC

New member
4k przy 60Hz to się nie nadaje do sportu i filmów akcji na Google znalazłem test tego tv i nie polecają go

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka
 

solfa

New member
Bez reklam
Telewizor LED 50 TCL U50S6906 4k
Będziesz bardzo zadowolony

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

apk19

New member
Co do samsunga to wszyscy chwalą jaki jest dobry ma nowe technologie i jest świetny do puki się nie zepsuje !!!! .
Mam 7 letni TV LG 32 LH4000 0 napraw i teraz zmieniłem na LG 43 UH 6507 i powiem szczerze co do rozmytego obrazu z to nie za uwarzyłem a więc może musi być jakaś super szybka akcja aby to za uwarzyć co do obrazu ale obraz jest wyraźniejszy niż w LG 32 LH4000 na dodatek większość modeli ma wbudowany tuner satelitarny i można oglądać również 4 kanały UHD 4K i resztę kanałów nie kodowanych .
Jeszcze jedną zaletą jest bardzo dobry smart .:eek:k:
Co do modelu 49LH 570V czyli prawie najtańszego( ok 2100) bym nie polecał i wybrał droższy model z FULL HD LH615 LH630 LH6047 za ok 2100-2500zł a z UHD UH63XX UH65XX UH66XX lub ostatecznie UH61XX UH62XX czyli za ok 2600-3000zł
 

Duckland

New member
czaje sie na model LG 49" UH66XX mozesz mi powiedziec ktory z modeli UH LG ma 100hz matryce? bo jest z tym duzy problem kazdy portal elektroniczny podaje inne dane O_O
 

Duckland

New member
uuuuu to juz wjezdzamy na poziom 4k czyt.4000pln tyle nie dam napewno
biore dzisiaj 49UH603V za 2.4 i to jest gorna polka w moim budzecie
 
Do góry