Full HD czy 4K sporadyczne oglądanie zdjęć

adk11

New member
Witam, co do przekątnej doszedłem do wniosku że chcę kupić 55", telewizor będzie średnio oglądany z odległości 3m, czasami bliżej około 2 m w zależności w której części wypoczynku się siądzie. Przeważnie będzie wyświetlany sygnał z telewizji naziemnej, ale czasami będą przeglądane zdjęcia i na nich mi zależy najbardziej ogólnie jakość obrazu jest priorytetem. Proszę o poradę w której technologi wziąć tv w full hd czy 4K. Wg kalkulatora odległości z ****************************** wyszło mi dla full hd Ilość cali: 55 Odległosć HD: 2.3m a dla 4k Odległosć 4K: od 1.16m do 2.31m
 

kacper-24

New member
jeżeli zależy ci na bardzo dobrym obrazie i będziesz oglądać przeważnie telewizje naziemną to FullHD. Jeżeli zależy ci na bardzo dobrym obrazie ale będziesz oglądał telewizje w większości HD lub filmy z BR FullHD albo materiały 4k plus gry np; PS to powinieneś wybrać Tv UHD w szczególności, że będziesz siedział w większości około 2 m od Tv, więc zobaczysz sporą różnicę ale jak dla ciebie ta pierwsza opcja będzie lepsza (FullHD)...
 

Damaranus

New member
Po wczorajszym zakupie stwierdzam tak: kupiłem 50 cali. Mocno gryzłem się czy nie pokusić się na 4k. Odradzano ze względu na 50hz matryce. Myślę, dołożę i będzie super. Ale się powstrzymałem i wziąłem FullHD. Oglądam w domu, YT, materiały 4K, FullScreen i co widzę, że z 3-4 metrów na 50 calach, materiał 4K Wyświetlany na FullHD wygląda jak 4k. Oczywiście że jest to logiczne, ale obrazuje też jak bardzo łatwo można w sklepie oszukać oczy i głowę, myśląc że 4K jest takie super i nie do zastąpienia. Tylko że w sklepie wszystko oglądamy z bliska. Dlatego teraz sam poprzez doświadczenie wiem, że 4K tak, ale tylko na bliskie dystanse lub ogromne matryce.

Co do oglądania fotek... szczerze? Robiłem wiele lat zdjęcia, szczególnie krajobrazy i obiekty. Oglądam te zdjęcia czasami i wcale 4K nie jest mi do tego potrzebne. Zresztą ile tego będzie oglądane?Zdecydowanie i tak polecam najlepsze fotki zawsze wydrukować, papierowa wersja nadal wzbudza ciekawość.
 

adk11

New member
Jeszcze prosiłbym o opinie innych, tak naprawdę od wczoraj zacząłem się zastanawiać nad tv i w sumie od razu brałem pod uwagę ultra hd dopiero czytając np na tym forum zacząłem się wahać. Wiadomo, że zdjęcia ogląda się sporadycznie, ale właśnie z myślą o oglądaniu zdjęć zacząłem myśleć nad zmianą tv.
 

Damaranus

New member
Wysokiej jakości zdjęcia będą dobrze wyglądały nawet na FullHD, ale jeśli faktycznie telewizor będzie blisko np. 50 cali z 2-2,5 metra, to i to 4K będzie dodatkowym wrażeniem. Ale szczerze, rok decydowałem się na TV i jeśli zdjęcia nie są częścią Twojej pracy czy życia (telewizor o prezentacji itp.) to kierowanie się takim argumentem będzie bzdurą. Chociaż specem nie jestem ale z tego co piszą zyskasz obraz 4K a stracisz płynność i jakość na tv i filmach. Prawda jest taka że dla słabego sygnału TV nic nie pomoże. Ale niech się wypowiadają spece, a najlepiej weź pendrive i skocz do sklepu, stań z miarką odpowiednią odległość (realną, ekran-głowa) i sam porównaj. Przekonały mnie do FHD opinie że np. SONY jego systemy zapewnią mega jakość full hd i świetną jakość sygnału z TV a przy tym mam 100hz i spokojną głowę przy meczach. Zrobiłem skok z 32 cali a więc chcąc nie chcąc teraz widzę każdą niedoskonałość.
 

kacper-24

New member
jak trafisz na bardzo dobrą promocję to sony 809c. Jak nie to niższe serie aż do 755c też będą dobre. Samsung h6400 lub LG LF652V również mają dobre opinie.
 

collider

New member
Bez reklam
Zadne FHD tylko 4K. Za chwile bedziesz zalowal, ze nie kupiłes telewizora UHD. Na 55 calach juz ta roznice zobaczysz. Oczywiscie czym wiekszy tv tym bardziej dziala on na korzysc 4K. Pamietaj na telewizorze 4K zobaczysz dokladnie to samo co na FHD a nawet wiecej, na FHD tylko FHD i wszystko ponizej.
 

adk11

New member
Byłem przygotowany na 5000 zł i nawet się ucieszyłem ze taniej tv kupię bo za około 3000zl. Co do treści jakie będą wyświetlane to 98% sygnał z naziemnej tv a tu max są 2 programy w HD. Filmów w wysokiej jakości nie oglądam i nie zamierzam, gry też mnie nie interesują. 2% to foto. Chyba lepiej zobaczę w sklepie jak to wygląda na żywo 2 tv koło siebie i ten sam obrazek.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Sony 55W755
- Samsunga 55H6400
- Philipsa 55PFT6550
- Hitachi 55HGW69
 

adk11

New member
Jeszcze nie miałem okazji iść do sklepu żeby zobaczyć na spokojnie czy wg mojego oka jest różnica pomiędzy fhd a ultra hd.

Co do telewizorów skłaniałem się do lg z powodu sterowania (magic pilot), no i są klepane w Polsce. Sony i philips nie chciałem z powodu androida. W samsungu narzekali ludzie na kłopoty z gwarancją.
Hitachi się przyjrzę.
 

adk11

New member
Odświeżam mój temat, prawie zdecydowałem się na samsunga UE55H6400AW, chcę się tylko upewnić czy jest możliwość dokupienia do niego karty/moduł CI bo mam nc+ i byłoby wygodnie mieć jeden pilot. Jeżeli ktoś ma propozycje również innych modeli tv to jestem otwarty na nie. Na pewno jestem zdecydowany na 55 cali, fhd, kwota max 3500zł.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam, co do przekątnej doszedłem do wniosku że chcę kupić 55", telewizor będzie średnio oglądany z odległości 3m, czasami bliżej około 2 m w zależności w której części wypoczynku się siądzie. Przeważnie będzie wyświetlany sygnał z telewizji naziemnej, ale czasami będą przeglądane zdjęcia i na nich mi zależy najbardziej ogólnie jakość obrazu jest priorytetem. Proszę o poradę w której technologi wziąć tv w full hd czy 4K. Wg kalkulatora odległości z ****************************** wyszło mi dla full hd Ilość cali: 55 Odległosć HD: 2.3m a dla 4k Odległosć 4K: od 1.16m do 2.31m

Wybór TV czy to FHD czy UHD powinieneś zacząć od tego jaką maksymalną kwotą dysponujesz na zakup TV. Kupowanie TV UHD na matrycy 50/60Hz pozbawione jest całkowicie sensu, bo tak jak inny kolega już napisał możesz zapomnieć o płynności obrazu. Moim zdaniem bez sensu jest również płacenie za TV FHD 55" kwoty przekraczającej 4000 zł. Jeśli Full HD, to tylko do kwoty ok. 3500 zł np. LG 652V, Samsungi H6400 / J6200 / J6300 lub Soniak Wxxx w jakiejś mega promocji. Wszystkie te TV mają matryce 120Hz. Co do kupowania TV UHD, to ma to sens pod dwoma warunkami. Po pierwsze musisz zwiększyć budżet do ok. 5000-5500 zł na Samsunga JU7000 lub Soniaka z serii X8505C (X8508C / X8509C). Te TV mają również matryce 120Hz, a więc i dobrą płynność oraz obraz lepszy niż na TV FHD. Po drugie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy TV planujesz zakupić na ok. 3 lata używania czy znacznie dłużej, bo jeśli znacznie dłużej to warto zainwestować w UHD. Jeśli na krótko to np. taki TV FHD LG 652V za ok. 3100 zł będzie logicznym wyborem, bo tak jak napisałem wcześniej wykładanie grubo ponad 4000 zł za TV FHD jest kompletnie pozbawione sensu, oczywiście w moim odczuciu.
Opinie opiniami a i tak przed zakupem powinieneś sprawdzić w sklepie poszczególne modele na własnym materiale, żeby dokonać w pełni świadomego wyboru.
 

czarga

New member
Odświeżam mój temat, prawie zdecydowałem się na samsunga UE55H6400AW, chcę się tylko upewnić czy jest możliwość dokupienia do niego karty/moduł CI bo mam nc+ i byłoby wygodnie mieć jeden pilot. Jeżeli ktoś ma propozycje również innych modeli tv to jestem otwarty na nie. Na pewno jestem zdecydowany na 55 cali, fhd, kwota max 3500zł.

Ten model ma tuner DVB-T/C i karta nc+ nie zadziała - brak tunera DVB-S.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odświeżam mój temat, prawie zdecydowałem się na samsunga UE55H6400AW, chcę się tylko upewnić czy jest możliwość dokupienia do niego karty/moduł CI bo mam nc+ i byłoby wygodnie mieć jeden pilot. Jeżeli ktoś ma propozycje również innych modeli tv to jestem otwarty na nie. Na pewno jestem zdecydowany na 55 cali, fhd, kwota max 3500zł.

Tak jak kolega wyżej napisał samsung h6400 nie posiada tunera dvb-s2. Taki tuner posiada za to LG 55" LF652v.
 

adk11

New member
Byłem jeszcze dziś w sklepie bo jeszcze mnie kusiły tv sony i sprzedawca proponował KDL-55W755C kwota 2800 zł, będzie lepszy obraz niż w samsungu?, jest sens dokładać 650 zł. Na minus sony jest jeden pilot, z tego co czytałem na obywatelhd zawiesza się i restartuje. Mnogość aplikacji na androida mnie nie przekonuje.
W samsungu jest np klient? - youtube czy tvnplayer
Niby tv kupuję na dłuższy czas ale na pewno nie jestem w stanie przeznaczyć kwoty na zakup ponad 5 tyś zł.
 
Do góry