FULL HD 3D 47"-55" co wybrać?

don111

Banned
- pobór mocy 430-450W (no myślałem że stare plazmy aż tyle potrafą pobierać - teraz się nie dziwię, że Arnold Shwarzenagger chciał w swoim stanie zabronić sprzedaży prądożernych plazm :)) a taka sma przekątna LED -160W
powielasz ten sam błąd co każdy, w danych jest znamionowy pobór mocy, prawie maksymalny (przy całym białym ekranie, przy maksymalnym kontraście), pobór średni to inna bajka

tu masz dla plazmy 65VT30
Panasonic TX-P65VT30B Calibration
Power Consumption

Default [Normal] mode (2D) 244 watts Default [Normal] mode (3D) 289 watts Calibrated [Professional] mode (2D) 253 watts Calibrated [Professional] mode (3D) 307 watts Standby 1 watt Measurements taken with full 50% grey screen.

====

tu masz dla 50VT30
Panasonic VT30 review - FlatpanelsHD

Energy consumption

Compare power consumption measurements on different TVs and monitors with our interactive power consumption applet here.

Below I have measured energy consumption on the 50-inch Panasonic VT30.


ikon_outofthebox.jpg
ikon_kalibreret.jpg
Standby 0.1 W 0.1 W SD+HD 157 W 173 W 3D 204 W 204 W

After calibration I measured power consumption to 173 W. That is slightly lower than on the VT20/VT25 from 2010.
 

don111

Banned
- 55d7000 ( TV marzenie ale zbyt drogi w porównaniu z poprzednim 2200 zaplacić za trochę lepsze 3D?)
sorry ale nie mogłem się powstrzymać ;) mam raczej lepszy tv od tego Samsunga i zapewniam że marzenie to nie jest, choć jestem zadowolony to wolałbym VT30 - plastyczność obrazu i szybkość matrycy - widać różnice, choć czerń głębsza na moim obecnym (nie dotyczy to tego Samsunga)
 

polx

New member
sorry ale nie mogłem się powstrzymać ;) mam raczej lepszy tv od tego Samsunga i zapewniam że marzenie to nie jest

Kolego, po opisie widzę, że masz LG 47LX9500 i doprawdy stwierdzenie że jest on lepszy jest w tym przypadku wysoce wątpliwe, czytaj "zbyt subiektywne".

Bo niby w czym jest lepszy podsumujmy:
- przekątna 47" w porównaniu do 55" (raczej słabszy)
- technologia 400Hz do 800Hz (raczej słabszy)
- dzwięk Dolby Digital , a samsung Dolby Digital Plus i DTS (raczej słabszy)
- waga 28kg samsung 16kg
- samsung ma pozatym zalety typu:
Time Shift
Anynet+
EPG
All Share
wada samsunga : trudno się ustawia własną kolejność kanałów,
a do wad tego modelu LG należą (znalezione w necie subiektywne opinie użytkowników):
- banding (pionowe/poziome paski oddzielające strefy LED)
- duży efekt halo przy ciemnych scenach, przy oglądaniu pod średnim i większym kątem
- efekt teatru po włączeniu true motion z redukcją juddera (wyeliminowanie klatkowania), nie nadaje się do filmów
- brak konwersji 2D->3D poza sygnałem 1080p
- Obraz jest lekko mdły - nawet z najlepszych, najostrzejszych produkcji Blu-ray.

to w czym jest lepszy LG? Kolego czy porównywałeś je gdy stały obok siebie czy też po prostu tak Ci się wydaje że jest lepszy? Postaraj się być bardziej obiektywny i precyzyjny, innaczej pomyślę, że jesteś entuzjastą LG, który nabrał się na ich agresywny marketing.
 
Ostatnia edycja:

polx

New member
powielasz ten sam błąd co każdy, w danych jest znamionowy pobór mocy, prawie maksymalny (przy całym białym ekranie, przy maksymalnym kontraście), pobór średni to inna bajka

OK porównałem pobór znamionowy i co w tym złego?
Przy poborze średnim 55" LED też są bardziej oszczędne:
3D - 78 W, W trybie oszczędzania energii: 56 W, a plazma ponad 3 razy więcej, no o co tu się spierać kolego?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Kupujesz telewizor za 8 kafli i wielkim argumentem dla Ciebie jest prądożerność? Też tak myślałem wcześniej i co? Wybrałem plazmę :p pomyśl, że oglądając puszczasz dźwięk przez kino, które pociągnie przy tym z 4 razy więcej niż sam TV hehe. Zależy też z czego się przesiadasz. Ja np. miałem LG 37' LCD, który pobierał ok. 170W. Wątpię, że zauważę większy pobór o jakieś 40-50W przy 50' plazmie.
 

polx

New member
Kupujesz telewizor za 8 kafli i wielkim argumentem dla Ciebie jest prądożerność? Też tak myślałem wcześniej i co? Wybrałem plazmę :p pomyśl, że oglądając puszczasz dźwięk przez kino, które pociągnie przy tym z 4 razy więcej niż sam TV hehe.

Prądożerność ma jakieś znaczenie nie jest na pierwszym miejscu ale ma.
Co do mojego kina to mam wzmacniacz VSX-D710S 5x100W 8 ohm w instrukcji podano max zużycie 250W, ale nigdy nie słuchałem go na max więc zużycie pewnie proporcjonalnie mniejsze, a kiedy się słucha wieczorem to już wogóle jeszcze 10-20% ciszej. Nie wiem jakie masz kino domowe, że cięgnie Ci 4x więcej niż TV i to plazma, myślę że grubo przesadziłeś .:p
 

ernet

Active member
Bez reklam
Kolego, po opisie widzę, że masz LG 47LX9500 i doprawdy stwierdzenie że jest on lepszy jest w tym przypadku wysoce wątpliwe, czytaj "zbyt subiektywne".

Bo niby w czym jest lepszy podsumujmy:
- przekątna 47" w porównaniu do 55" (raczej słabszy)
- technologia 400Hz do 800Hz (raczej słabszy)
- dzwięk Dolby Digital , a samsung Dolby Digital Plus i DTS (raczej słabszy)
- waga 28kg samsung 16kg
- samsung ma pozatym zalety typu:
Time Shift
Anynet+
EPG
All Share
wada samsunga : trudno się ustawia własną kolejność kanałów,
a do wad tego modelu LG należą (znalezione w necie subiektywne opinie użytkowników):
- banding (pionowe/poziome paski oddzielające strefy LED)
- duży efekt halo przy ciemnych scenach, przy oglądaniu pod średnim i większym kątem
- efekt teatru po włączeniu true motion z redukcją juddera (wyeliminowanie klatkowania), nie nadaje się do filmów
- brak konwersji 2D->3D poza sygnałem 1080p
- Obraz jest lekko mdły - nawet z najlepszych, najostrzejszych produkcji Blu-ray.

to w czym jest lepszy LG? Kolego czy porównywałeś je gdy stały obok siebie czy też po prostu tak Ci się wydaje że jest lepszy? Postaraj się być bardziej obiektywny i precyzyjny, innaczej pomyślę, że jesteś entuzjastą LG, który nabrał się na ich agresywny marketing.

Well done ! :D
 

don111

Banned
Kolego, po opisie widzę, że masz LG 47LX9500 i doprawdy stwierdzenie że jest on lepszy jest w tym przypadku wysoce wątpliwe, czytaj "zbyt subiektywne".

Bo niby w czym jest lepszy podsumujmy:
- przekątna 47" w porównaniu do 55" (raczej słabszy)
- technologia 400Hz do 800Hz (raczej słabszy)
o rany... LG też są w 55'
LX 9500 - 400hz prawdziwe, Samsung 200hz

- dzwięk Dolby Digital , a samsung Dolby Digital Plus i DTS (raczej słabszy)
- waga 28kg samsung 16kg
- samsung ma pozatym zalety typu:
Time Shift
Anynet+
EPG
All Share
wada samsunga : trudno się ustawia własną kolejność kanałów,
to mnie g... obchodzi :) nie ma nic wspólnego z obrazem :)

a do wad tego modelu LG należą (znalezione w necie subiektywne opinie użytkowników):
- banding (pionowe/poziome paski oddzielające strefy LED)
- duży efekt halo przy ciemnych scenach, przy oglądaniu pod średnim i większym kątem
- efekt teatru po włączeniu true motion z redukcją juddera (wyeliminowanie klatkowania), nie nadaje się do filmów
- brak konwersji 2D->3D poza sygnałem 1080p
- Obraz jest lekko mdły - nawet z najlepszych, najostrzejszych produkcji Blu-ray.
to wszystko jest "mały pikuś", drobne wady i mało widoczne, w Samsungu też masz efekt teatru a co do kątów - nie ma co porównywać, oczywiście na korzyść LG, w Samsungu nie ma halo pod kątem - cały obraz jest wypłowiały, jak są czarne sceny :)
czerń na wprost - Samsung dorównuje LX9500 gdy jest wyświetlana czarna plansza, bo się wyłączy ekran, LG to led z local dimming - 216 stref a nie kilkanaście krawędziowych LED, precyzja detali w ciemności - to nie ta liga :)

to w czym jest lepszy LG? Kolego czy porównywałeś je gdy stały obok siebie czy też po prostu tak Ci się wydaje że jest lepszy? Postaraj się być bardziej obiektywny i precyzyjny, innaczej pomyślę, że jesteś entuzjastą LG, który nabrał się na ich agresywny marketing.
ja jestem przeciwnikiem LG, myślałem że ten tv jest idealny, ale nie jest
jest za to lepszy od Samsunga jeśli chodzi o obraz 2D, nie ma tak dobrego 3d i tylu bajerów co Samsung ale to nie jest tak istotne
 

don111

Banned
OK porównałem pobór znamionowy i co w tym złego?
Przy poborze średnim 55" LED też są bardziej oszczędne:
3D - 78 W, W trybie oszczędzania energii: 56 W, a plazma ponad 3 razy więcej, no o co tu się spierać kolego?
no właśnie, czy 100W robi jakąś różnicę przy tv za takie pieniądze ? wychodzi drożej o kilka-kilkanaście zł na miesiąc, ale na start dostajesz lepszy tv za te same pieniądze
 

polx

New member
o rany... LG też są w 55'
LX 9500 - 400hz prawdziwe, Samsung 200hz
prawdziwe, wymyślone, nieprawdziwe? skąd takie infirmacje że LG ma prawdziwe 400 a inne fałszywe 800?
to mnie g... obchodzi :) nie ma nic wspólnego z obrazem :)
No tak. Ciebie to g... obchodzi, ale innych może tak. Wybierają cały TV, a nie tylko matrycę.
To nie są dywagacje nad jakością którą zmierzysz na przyrządach, a nad praktycznym doradzeniem komuś wyboru dobrego TV do zstosowań w domu.
to wszystko jest "mały pikuś", drobne wady i mało widoczne, w Samsungu też masz efekt teatru.
Gdyby to były drobne wady niewidoczne to nikt by o tym nie wspominał w opinach o tych telewizorach. Pomyślałeś o tym?
LG to led z local dimming - 216 stref a nie kilkanaście krawędziowych LED, precyzja detali w ciemności - to nie ta liga :)
Błąd myślenia lub niedoinformowanie, albo jedno i drugie. Technologia local dimming została wprowadzona w celu uzyskania lepszej czerni i oszczędności prądu, nie poprawia ona jednak zawsze jakości obrazu, tylko jak wynika z opini użytkowników - tylko pogarsza, gdyż widoczne są krawędzie tego local dimming, to już wolę mieć podświetlenie po całości matrycy i dla sprostowania - nie kilkanaście krawędziowych LED tylko kilkaset (zależnie od modelu i przekątnej). Nie wiem czy wiesz, ale full LED było wymyślone jako pierwsze i dawało najlepsze podświetlenie całej matrycy, EDGE LED wymyślono w celu obniżenia kosztów produkcji. Na dodatek EDGE LED mimo, że ma 3x mniej LED ciągnie więcej prądu, bo diody świecą cały czas po włączeniu TV.
Kolego pisząc nie ta liga masz rację :p

-----
P.S.
Co do LG 55LX9500 - nie mogę tylko znaleźć info czy ma aktywne 3D jeśli tak, to ma bardzo dobre parametry, jednak cenowo 11500 to za dużo.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
prawdziwe, wymyślone, nieprawdziwe? skąd takie infirmacje że LG ma prawdziwe 400 a inne fałszywe 800?
niech pomyślę... z danych technicznych
800hz MCI Samsunga to marketingowy bełkot - to tak jak moc PMPO, nikogo to nie interesuje

Technologia local dimming została wprowadzona w celu uzyskania lepszej czerni i oszczędności prądu, nie poprawia ona jednak zawsze jakości obrazu, tylko jak wynika z opini użytkowników - tylko pogarsza, gdyż widoczne są krawędzie tego local dimming, to już wolę mieć podświetlenie po całości matrycy i dla sprostowania - nie kilkanaście krawędziowych LED tylko kilkaset (zależnie od modelu i przekątnej).
ilość diód jest mniej istotna, każda strefa ma grupę diód - i tu właśnie chodzi o ilość stref kontrolowanych do wygaszania/przygaszania, to wpływa na jakość i precyzję wyświetlania czerni
z tego co widzę - to nie orientujesz się zupełnie skoro piszesz takie głupoty, najwidoczniej nie wiesz co daje local dimming w full LED i jakie wady ma edge LED
żebyś nie szukał - brak nierównomierności podświetlenia, kontrast (czerń - tv niewidoczny) - "tylko" tyle albo aż...
Samsung jest tu nieco wyjątkiem bo stosuje micro dimming, który daje dużo lepsze efekty od zwykłego edge LED ale i tak nie dorównuje w tej kwestii local dimming w full LED
co do reszty edge LED - nie ma co w ogóle porównywać, bo to jest śmieszne - praktycznie każdy edge LED ma clouding (mniejszy lub większy) i czerń na średnim lub beznadziejnym poziomie, z paroma wyjątkami

Nie wiem czy wiesz, ale full LED było wymyślone jako pierwsze i dawało najlepsze podświetlenie całej matrycy, EDGE LED wymyślono w celu obniżenia kosztów produkcji. Na dodatek EDGE LED mimo, że ma 3x mniej LED ciągnie więcej prądu, bo diody świecą cały czas po włączeniu TV.
Kolego pisząc nie ta liga masz rację :p
no tak, myślisz że jak mniej prądu ciągnie to oznacza gorszą jakość obrazu :blagam:
to akurat lepiej że mniej prądu ciągnie, a przynajmniej powinien, choć to mało mnie interesuje

P.S.
Co do LG 55LX9500 - nie mogę tylko znaleźć info czy ma aktywne 3D jeśli tak, to ma bardzo dobre parametry, jednak cenowo 11500 to za dużo.
za dużo, ale to stary model i stara cena
nowy model to LW980s i kosztuje niewiele więcej niż krawędziówka Samsunga
 

polx

New member
Mimo iż jestem dość wybredny zdecydowałem sięna SAMSUNGA UE55D6500. Wprawdzie miałem obiekcje, że obraz nie jest FULL HD w 3D jednak kiedy poszedłem do kolegi u którego puszczaliśmy na takim filmy full hd 3d z blu-ray3d, a potem porównywałem w sklepie z 55d7000 to nie widzialem różnicy.
Na d6500 obraz też jest FULL HD, podobno tylko powstaje na zasadzie upscalingu. Ja tam nie widzę różnicy wartej 2000 zł.
Teraz tylko dziwi mnie cena na rynku TV, która od listopada 2011 pnie się w górę, a podobno elektronika tanieje...
 

polx

New member
Wybrałem Sony KDL-55EX720 ze względu na FULL HD w 3D
Teraz moja opinia:
Sony KDL-55EX720 Czyli "żal.pl" tak mogę w skrócie opisać ten TV po miesiącu testowania w domu.
O ile w 2D nie mam mu nic do zarzucenia, to 3D w tym TV to żenada i dno.
Wady - cała masa, choćby:
1. Brak możliwości odwrócenia obrazów (tzw cross EYE) czyli filmów w formacie SBS RL (np ściągniętych z YOUTUBE) nie da się oglądać, jedynie LR.
2. Brak współpracy z napisani w filmach 3D, TV nie czyta plików txt lub srt
3. Brak obsługi filmów 3D w formatach wmv, mkv (a tych jest najwięcej w sieci)
4. Obsługa jedynie filmów mp4 i m2ts (filmy 3D mkv trzeba konwertować do tego formatu)
5. Maksymalna długość filmu 3D to 4GB dłuższe trzeba dzielić na kawałki, wynika to z faktu obsługi tylko i wyłącznie dysków USB sformatowanych w FAT32
6. Brak poprawnego obrazu 3D (nawet gdy źródłem jest BLURAY 3D). Objawia się to tak: pierwszy plan w 3d ostro, drugi plan w 3d ostro, 3 plan (czyli tło) zawsze podwójnie (czytaj: tragicznie) - wynika to ze słabej separacji w okularach - tak twierdzi serwis firmy SONY, pozatym stwierdzili, że w droższych modelach np HX820 problem ten nie występuje. Na zagranicznych forach doczytałem, że po zgłoszeniu do serwisu SONY wysyłało na okulary 3D specjalne nakładki (minimalnie bardziej przyciemniające obraz) poprawiające za to separację kanałów. Polski serwis SONY nie ma takiej opcji.
7. Ciasne okulary nawet model BR-250 (największy dostępny model) przy używaniu okularów korekcyjnych jest za ciasny. Okulary są koszmarnie drogie 250-300 zł (dla porównania w Samsungu za 95 zł)
8. Brak w komplecie z TV okularów do 3D, choć w sumie to logiczne, gdyż do 3D ten TV się nie nadaje.
9. Brak obrazu w 3D przy wysyłaniu sygnału z laptopa lub PC - TV przy rozdzielczości FULL HD dokłada czarną ramkę (tym samym interpoluje piksele zamiast wrzucać 1:1) po włączeniu 3D nie da się oglądać, to samo dotyczy gier w 3D z PC.
10. Gry z PS3 w części zadowalające, pomijając znowu fakt słabej separacji. Tylko 1 gra wyglądała w 3D porządnie.
11. Matryca to model z 2009 roku - technologicznie stara.

Zalety:
Bardzo małe przyciemnienie obrazu po włączeniu 3D około 7-10 % ciemniej niż 2D
Niewidoczne migotanie okularów w porównaniu do innych firm.
Bardzo dużo ustawień nasycenia, głębi kolorów, podświetlenia, ostrości itp.
Kolory rewelacyjnie stonowane i bardzo, bardzo naturalne.

Po miesiącu użytkowania TV oddałem do sklepu powołując się na niezgodność towaru z umową, gdyż wymienione wady są praktycznie nie do naprawy.
Kupiłem Samsung UE55ES6800 i poza local dimming, którego nie mogę wyłączyć (a nie jest mi potrzebny) spełnia z nawiązką wszystkie oczekiwania.
 
Do góry