Fujitsu-Siemens MYRICA V40-1 vs TOSHIBA 42WL58P

krytyk

New member
nie mialem niestety mozliwosci porownania V40-1 z 42WL58,
jakis czas temu mialem na testy w domu ale 37Wl56, a to znaczna roznica,
w stosunku do tego modelu, napewno V40 lepiej zdecydowanie radzi sobie z czarnym, jakosc obrazu bardzo dobra,
mam tez amoi 37" no i w normalnym uzytkowaniu na kablu astera DVB roznice w jakosci obarzu sa nie zauwazalne, amoi jest jednak szybszy, za to V40 mysli wolniej, ale celowo bo nie wypala niepotrzebnie matrycy, V40 obsluzy 720, obraz zyleta, amoi natomiest az do 1080, trzeba miec dobre okolo aby zobaczysz wiecej szczegolow,
V40 jest produktem bardzo uniwersalnym , zreszta wszystkie FSC maja takie zadanie, rewelacja do kompa, do filmow z kompa...
no i design banalny, po prostu alu ramka wokól matrycy
roznica ale to przede wszytskim wynikajaca w rozmiaru jest w stosunku do PDP 50" FSC model 50-2, ktory wisi u mnie w salonie,
w mojej ocenie V40 jest godny uwagi przede wszytskim z ewgzledu na b.dobry stosunke jakosci do ceny, nie wiem czy warto jest inwestowac w 42WL58 dodatkowe 3tys pln, sadze ze moze nieco lepszy choc subiektywnie obraz jest tyle wart, tyle ze mamy wtedy do dyspozycji 2xHDMI, tylko co z tym zrobic w naszych warunkach,
42WL58 jest super zapewne, ale jest to sprzet zdeycdowanie drozszy, bardziej do porowanania np 40M61, PF7420
uwazam V40 za lepszy wybor od np 40M51
 

mac23

New member
Fajny ten FSC 40'', pojechałem nawet do mm w schwedt aby go zobaczyć bo w szczecinie nie ma.
Prosta i elegancka aluminiowa obudowa (ramka), i naprawdę fajny obraz na szybki jak to w sklepie rzut oka.

Czy będzie i kiedy w e-panasonic?
Pozdrawiam
 

krytyk

New member
Miniwieża technics EH-780 a kino domowe

bardzo elegancko prezentuje sie na scianie,
cienka alu ramka wokół matrycy nic wiecej i bardzo porzadne i precyzyjne wykonanie, zero trzeszczącego plastiku
 

mac23

New member
Czy w instru. jest ile dają godzin do przepracowania?
Dzięki na temat info o matrycy !



Czy ktoś go próbował na cyfra + ?
pozdro
 

krytyk

New member
Jki LCD 32" do kablówki i DVD

w specyfikacji i manualu fsc podaje życie na poziomie 50 tys h, przy maksymalnej jasnosci , co daje całkiem porzadna srednia w normalnym uzytkowaniu,
u mnie v40 pracuje na kablu astera z DVB-C, obraz rewelka
 

krytyk

New member
oj nie ładnie bo sie mylisz, nigdy nikogo nie repreznetowalem, tym bardziej tu, i nigdy nikogo nie reklamowalem w przeciwienstwie do wielu uzytkowników, jesli to służy doradztwu i pomocy bezinteresownej to OK, na tym polega forum, ale niestety w wiekszosci przypadku sa to reklamy swoich ofert, a to juz nie forum, gdybym byl z epanasonic, byloby w porządku ale z innej firmy to już nie ładnie, gdzie obiektywizm forum, rozumiem ze obsludze zalezy na utrzymaniu sponsora, ale bronic jego interesów to już przesada, niech sam sie broni
a po drugie to takie sformulowania tym bardziej utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze jest to portal sponsorowany,
a jak to ktos juz napisal ze podstawową wadą np tv FSC jest to ze nie ma ich w portfolio sponsorów jak rowniez w twoim ortax, dlatego każde dobre słowo na ich temat spotyka sie z krytyką, choć jestem pewien ze krytycy widzieli je tylko na obrazkach,

ja jestem tylko albo aż uzytkownikem FSC co juz kilkakrotnie pisalem, i bede bronil dobrej jakosci tych wyrobów, a jakosc wykonania np vs samsung czy LG, to tak jak deawoo i VW
 

byczy

New member
LG 42PX4RV-ZA kontra PANASONIC TH-42PE55 ?????

Czy ktos wie czym rozni sie procz rozmiaru matrycy i ceny v40-1 od v32-1??? bo instrukcji nie moge znalesc na stronie fs do v40 a w v32, a jestem zainteresowany kupnem tego lcd z wskazainem na 32 ale moze lepiej bedzie dolozyc kaski.
Czy ktos moze ma instrukcje do niego w pdf albo zrodlo gdzie mozna ja znalesc ????

POZDROWIeNiA HEJ!!
 

byczy

New member
wlasciwie chodzi mi o v32 ale do niego mam intrukcje tylko mam problem bo jak narazie TV ma mi sluzyc do kompa z MS MCE (moze pod koniec roku jakis zestaw kina doomwego) i najwazinejsze dla mine bedzie wyswietlanie z komputera i kablowki/anteny i czytajac jusz od 2miesiecy o tv to idzie zwariowac bo niby wszystkie tv maja wejsca dvi/hdmi ale zawsze jest jakis problem z wyswietlainem z PC i co tu zrobic??? w MM i innych molochach chyba niema szansy podpinac tv do komputera zeby zobaczyc na zywca jak to wyglada a na oko jak to mowia chlop w szpitalu umarl........aa kurde 5k to jest nie maly wydatek i wywalic na cos pieniadze co tylko bedzie oko wkurz.... to nie sztuka.
Mam prosbe Krytyk czy sa jakies roznice w wyposazeinu i mozliwosciach wyswietlaina miedzy v32 a v40???

Pozdrowienia
 

krytyk

New member
plazma panasonic TH-37PV500 opinie przed zakupem...

do V40 nie zapinałem kompa, do V32 tak, obraz super, trzeba sie odsadzic znacznie od monitora bo razi ostroscia,
po prostu zamow towar , a pewnie przywioza ci do domu, podlaczyc se kompa sprawdzisz jak dziala, to najlepszy sposob, aby sie przekonac, a roznice praktycznie niewielkie poza rozmiarem, moze V40 lepiej dostraja sie do otoczenia (szybciej) i jest ogolnie szybszy, ma inny procesor,
to jest po protstu towar bardzo uzytkowy, b.dobry jako tv w chacie , jak rowiez nadaje sie do powieszenia w sklepie, na ulicy, jako monitor, itd zdaje sie taki byl cel siemensa
 

byczy

New member
no ja bede od tv jakies 3m max, wiec z ogladaniem nie powinno byc problemu a nie wiem jakos tak mi sie wydaje ze jednak to jest firma specjalizujaca sie w sprzecie komputerowym, multimedialnym i calkiem niezly sprzet robia wiec zdaje mi sie ze nie powinno byc jakis problemow z wyswietlaniem z takich zrodel jak PC...chociarz kto wie

pozdro! hej!
 

krytyk

New member
FSC to porządna niemiecka robota, i tak napisales sprzęt nadaje sie do wszystkiego, i ma bardzo dobre parametry i korzysta z nich, a do takiej odleglosci wystarczy ci 32", dla przykładu FSC jako pierwszy zrobili Plazme 42" i 50" z kontrastem 10 000:1 przy 1366x768, to raczej coś potrafią, narazie to co na rynku to sa 10000:1 ale przy 800x600 max, a z 1366x768 najwyzej jset 5000:1 (Samsung)
 

nowy66

New member
Dylematy związane z zakupem tynera satelitarnego HDTV???

Proponuję zajrzec na stronę www.testberichte.de tam jeśli chodzi o FSC 32" - ocena średnia (befriedigend 2.7) natomiast Toshiba (też 32 - 1.5, a 37" 1.6) dobra. Może to jednak cos znaczy - różnica w punktach. Warto trochę poszukać na niepolskich stronach opinii i ocen. Troche otrzeźwia zachwyty nad wybranymi markami. :)
pzdr
 
Do góry