Fronty i satelity do Yamahy RX-V777

Stuk

New member
Cześć
W pierwszej kolejności poszukuję kolumn frontowych do Yamahy RX-V777 - ampi będzie grało w muzyce i w kinie 50/50. W stereo mają grać 2 nieduże monitory.
Na jakie produkty zwrócić uwagę?
Pomieszczenie ok.15m, muzyka różna z przewagą rocka.

W dalszej kolejności zakupię centralny,satelity i sub do kina.
Satelity, ze względu na brak miejsca mają być małe i jak najbardziej płytkie gabarytowo - takie jak np. HKTS.
kolumny raczej 8 omowe

Co byście mi polecili?
 

Stuk

New member
i jeszcze:
Indiana Line Tesi 260
Magnat Qantum 673

co o tym myślicie? Jakieś inne propozycje na fronty?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie kolumny Silver 2 i Dynki 2/7 bardzo fajne. Łatwiejsze do napędzenia przez amplituner kd będą Silver 2. I są ładniejsze, ale to już kwestia gustu. Kolumny te jednak brzmią inaczej. Jak będziesz miał możliwość to obie odsłuchaj. Dynki mają cieplejsze brzmienie, Silver 2 bardziej ofensywne.
 

Stuk

New member
Wybrałem, kupiłem i gram ;)
Na razie tylko fronty - padło na MA Silver 2.
Słuchałem m.in. B&W, Kefa, PCB, Tannoy, Focal, Dynaudio, Eltac i na koniec wybrałem dwa - silvery i indiany 260. Indiany mimo znacznej różnicy cenowej nie grały żle. Więcej grały przyjemnie, a góra pasma podobała mi się bardziej niż w silverach. Te z kolei zdeklasowały Indiany w pozostałych rejestrach. Bawersy - ostra góra, Kefy (dwa zestawy) - jasno na górze i brak zejścia. Fajnie brzmiały Focale. Wszystkie odsłuchy na tych samych utworach i sprzęcie.
Gdy Silvery stanęły u mnie okazało się, że tego czego nie do końca byłem pewien - czyli góra pasma gra zupełnie inaczej. Szybko sprawdziłem ustawienia ampli, ale były ok. Gdzieś zniknęły wyostrzenia, które słyszałem w pomieszczeniach odsłuchowych. Początkowo planowałem delikatną korekcję górnych rejestrów stosując odpowiednie kabelki (podobno jest to możliwe?), ale teraz już nie mam takiego zamiaru, a jeżeli to w druga stronę.
Będę musiał jeszcze pokombinować z ich ustawieniem, bo stoją na komodzie, blisko ściany, a bass reflex z tyłu...

Jak się przekonałem na własnej skórze sala odsłuchowa to nie panaceum na dobór kolumn do własnych upodobań, a jedynie jedna z możliwości zawężenia ilości zestawów przeznaczonych do odsłuchu - ale w domu, w warunkach w jakich będą pracowały docelowo ... Jeżeli ktoś taka możliwość ma nie powinien postępować inaczej.

Teraz muszę szukać jakiś głośników efektowych.

Dziękuję Kolegom z udzieloną pomoc i sugestie.

pozdrawiam
 
Do góry