Fronty do RX v767

KaDet

New member
Pytanie od przyjaciela poszukującego prawdy;) Jakie polecacie "najlepsze" kolumny frontowe do Yamahy RX-V767 z ukierunkowaniem przede wszystkim na muzykę i możliwością ewentualnej rozbudowy z 2.0 do 5.0/5.1. Dodam, że człowieczek jest lekko zdesperowany bo "umoczył" na JAMO 606 w wersji 5.1 i właśnie ten zestaw ma być stopniowo zastępowany. Budżet jakim dysponuje to 3K (za parę oczywiście). Pomieszczenie w którym dokonuje wieczornych odsłuchów;) ma dość nieregularny kształt a jego powierzchnia wynosi około 40m2. Mile widziane byłyby kolumny bardziej rozwojowe, które ewentualnie poradziłyby sobie z innymi amplitunerami bo i takie zmiany w trochę dalszej perspektywie mogą być brane pod uwagę.
 

Sławo

New member
MA BX6, Paradigm Monitor 9, Klipsch RF-52, Focal IMlab Chorus 816V, Heco Metas XT 701, Dali Zensor 5. Generalnie odsłuchowcy twierdzą, że Yamaha potrzebuje JASNYCH kolumn.... Co do tych konfiguracji to poprosimy mądrzejrzych o optymalną propozycję....
 

KaDet

New member
OK, z tych co wymieniłeś to: Quadral Shogun X przekroczą znacznie budżet więc raczej odpadają, do JBL Studio 190 raczej nie będzie przekonany z racji na ich wygląd a i nie ukrywając chyba nie ma do JBLa zaufania, Klipsch F30 z tego co wiemy grają skrajnymi pasmami więc w połączeniu z Yamahą mogą szczypać w uszy (chyba, że się mylę), no i na koniec pozostają MA BX6, które to zbierają wiele pozytywnych opinii także z Yamahą. A Ty stojąc przed podobnym wyborem które z tych co wymieniłeś wziąłbyś dla siebie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sobie ostatnio wstawiłem Studio 180 ale nie rozmawiajmy o moich wyborach :), Shoguny nie przekraczają już moja w tym głowa :)
 

KaDet

New member
1. W połączeniu z jakim ampli zdecydowałeś o wyborze Studio 180? 2. Mając więc do wyboru Quadral Shogun X i MA BX6 które wg Ciebie zagrają lepiej w stereo? 3. Czy Quadral Shogun X występują w konfiguracji 5.0/5.1?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tej samej stajni ampli AVR270.

BX6 są dobrze ułożone, uniwersalne, ładna barwa dźwięku, Shoguny mają więcej pazura, a cena to dodatkowy atut.
 

KaDet

New member
Gdybyś mógł to podaj mi na priv ceny za wspomnine Shoguny oraz BX6 (tu może zarówno w wersji 2.0 i 5.0) - może akurat uda mi się zachęcić znajomego do jakiegoś małego biznesu z Tobą ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA bardzo dobrze się zgrywa z yamaszką. Jak kolega woli ostrzejszą muzykę shoguny mogą byś dobrym wyborem:). Co nie oznacza że MA nie dadzą sobie w takiej muzyce rady:p. Warto było by odsłuchać:D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem tak ja kupiłem przyszłościowo, bo zamierzam zmienić lokal. Obecnie gra to na 14m2 a w sumie na 10m2. Sprawdzają się świetnie, basu musiałem odjąć bo za małe pomieszczenie na nie no i kalibracja zrobiła resztę. One tak na 20m2 dopiero pokazują co potrafią, wiem bo sprawdzałem w pokoju u rodziców i spora różnica na plus zaczęły oddychać co nie oznacza że u mnie grają słabo. Trochę zabawy z ustawieniem, kalibracją jakieś granity i na to pomieszczenie nic więcej z nich nie wyduszę:)
 

wucash

Active member
Bez reklam
U mnie BX6 5.0 grają na 30 m i dają radę bez problemu na połowie mocy Denona 1912. Z czystym sumieniem polecam zarówno kolumny jak i zakup u BN:)
 

Sławo

New member
Szanowni Panowie prosimy o konkrety, bo rozpoczęła się wojna na tzw. kierunku pomocniczym (duże/małe/nieduże ect.). Kolega BN i kilku innych zaproponowali kilka typów, które może uciągnąć 767 na kubaturze +/- 40 m/2. Mamy w polu: MAbx6,Quadrale,Klpipsche F30, Rothy..... Co jest najlepsze do stereo.............?????????????:cool:
 

KaDet

New member
Pojawiła się również propozycja KLIPSCH RF62II... powoli przekazuje wszystkie zgromadzone informacje ale faktycznie nie jest mi łatwo podejmować za kogoś decyzje dlatego jeśli ktoś spróbuje mnie jeszcze jakoś ukierunkować będę bardzo wdzięczny a jak mi ktoś jeszcze powie gdzie w woj. małopolskim można takiej "propozycji" posłuchać stawiam piwo:wink: Ogólnie wielkie dzięki za uwagi i pomysły.
 
Do góry