fronty do pionka D514

Telpher

New member
Witam,
mam Pioneera VSX-D514 5x80W, szukam do tego głośników które mają grać w pokoju prostokątnym 3,5m x 7 m wysokość 2,6m, fronty mają stać przy węższej ścianie, pokój nie ma drzwi i łączy się z przedpokojem w dwupoziomowej chatce. Słucham muzyka/film 80/20 %.
Zastanawiam się nad frontami do 2,5 tyś za komplet (jeśli się skuszę na zestaw 5,0 lub 5,1 to dopłącę, ale najważniejsze są fronty, reszta to pierdziawki ;) Tylko nie piszcie że wzmaka stereo mam kupić bo poziom mojego audiofilstwa ogranicza stan portfela :)

Upatrzyłem na razie:
- Monitor Audio M4 lub M6 (nie wiem czy różnica nie polega jedynie na mocy, niby jest głośnik więcej tylko po co ?, czy m4 będzie wystarczająca ?),
- Rubikona RP36 (nie mają ekranowania magnetycznego, czy to bardzo źle ?)
- może jakieś inne ?
 

Telpher

New member
no nie to za sztukę jest 1,6 tyś złoty ja się chcę za parę zamknąć w kwocie do 2,5 tyś, poza tym czy do tego pioniera to będzie słychać różnicę adekwatną do kwoty ?
 

dimo

New member
Witam,
Mam podobną sytuację. Używam amplitunera Pioneer VSX-819 ( ma rok więc nie będę wymieniał) i do tego kilkuletni zestaw kolumn 5.1 JAMO E350 . W kinie sprawuje się akceptowalnie ale w stereo co najwyżej średnio. Zestaw w pokoju 25m.
Zasadniczo używam sprzętu głównie do KD ale i też do muzyki wszelkiego rodzaju.
Zastanawiam się nad wymianą frontowych kolumn na coś wyższej klasy ( ale bez przesady) w cenie ok. 2000 PLN i na oku mam:
- Monitor Audio M6 albo M4
- KEF C7
Czy robiąc taką wymianę zyskam wyraźnie na jakości odsłuchu?
Czy ten ampli dobrze napędzi takie kolumny i czy są one optymalne do tego ampli?
 
Do góry