Fronty do H/K 255

andreo28

New member
chce sobie zakupić nowe fronty do mojego h/k 255 mój budżet przewiduje max 2 tys . slyszalem i czytalem ze jamo s606 sa calkiem ciekawymi kolumnami a co do pozostalych to nie wiem nic i nie wiem co mam zakupic ? maja to byc kolumny do pomieszczenie 18m2 40% kino 60% muzyka w stereo .
 

asoz

New member
To na same fronty tak ? Może uda Ci się kupić Monitor Audio BR5 albo KEF iQ 50.
Idealnie w cenie masz KEF C7. Ale wg. mnie najlepiej sprawdzą się MA.
 

andreo28

New member
lubie posluchac troche ostrego brzmienia , wiec potrzebuje kolumn ktore swietnie graja rock , metal . mój kolega ma kolumny firmy triagle i jak jestem u niego to nie moge nasluchac sie muzyki jaka plynie z tych kolumn,tylko ze jego kolumny kosztowaly 4 tys a ja mam tylko 2 tys ;(

czy ktos ma jeszcze jakis pomysl na te fronty , bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedz .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
do ostrego grania w tej cenie z podłogowych Paradigm kupisz 7v5, 7v6 pewnie minimalnie ponad budżet byłyby u Blackninja
inne opcje do takiego grania to Magnat Quantum 605 (nie 505) i Celestion F 28 (dużo tańsze ale nie gorsze, fronty widziałem gdzieś za 1k, nieprzyzwoicie niska cena :grin:)
 

andreo28

New member
dzis obsluchiwalem rozne kolumny , i z tych wszystkich bardzo mi sie spodobalo granie JBL E90 . calkiem niezla dynamika i brzmienie tych kolumn jak za swoja cene 2200 zl . Blackninja dzieki za podpowiedz ale moj budrzet i tak przekroczy 200 zl a nie stac mnie narazie na drozsze kolumny....
 

andreo28

New member
słuchajcie zakupilem jamo c605 !poprostu rozlozylo na łopatki swoich przeciwnikow ( Dali concept 6 ,Elac FS 58 oraz JBL). wszystkie te zestawy graLy caLkiem przyzwoicie ale jamo zagralo najlepiej ,poprostu bylo slychc kazdy instrumet , kazdy dzwiek niski ,sredni i wysoki.jesli ktos szuka zestawu do 2tys zl to polecam odsluch tych kolumn .Dali i Elac maja bardzo duzo srednich tonow ,dosc zrownowazona gore i bardzo ktotki dół , natomiast jbl zabil mnie swym poteznym basem od ktorego poprostu rozbolala mnie glowa sluchajac ok 10 min, jamo swietnie dobiera srednie i wysoie tony ,natomiast bas jest dlugi i soczysty tak jak lubie .polecam jamo c605 i dziekuje wszystkim za podpowiedzi w doborze kolumn.
 

Trakkah

New member
Andreo mam pytanko do Ciebie...
Posiadam ten sam ampl H/K 255 i też jestem na etapie szukania do niego kolumn...
Zgodziłbyś się abym mógł u Ciebie posłuchać swojej muzy? ;)
Pozdrawiam.
 

andreo28

New member
hehe spoko, ale szybciej bedzie jesli podam ci adresy sklepow w naszym miescie gdzie warto , i trafnie znajdziesz kolumny pod swoje ucho.
 

Trakkah

New member
Ok, podaj...
Już trochę zwiedziłem i posłuchałem... Mam pewne swoje typy... Ale jak do tej pory nie znalazłem miejsca gdzie by były wszystkie (na chwilę obecną) 3 modele głośników abym mógł je porównać bezpośrednio...
 

andreo28

New member
oprócz jamo i jbl nie sluchalem reszty kolumn ktore wymieniles, ale odrazu odradzam ci jbl , no chyba ze lubisz duzo basu?! sam harman gra bardzo nisko a w polaczeniu z jbl poprostu "robi zaj... ucisk na glowe" jesli masz male pomeszczenie odsluchowe to po godzinie sluchania zmeczysz sie tym dudnieniem, wiec polecam ci kolumny ktore graja raczej wysoko . a sklepy zapodam ci na prive.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
no chyba jaja jakieś

Cud ku**a Cud!!! Albo jaja se robisz :mrgreen::twisted::mrgreen:
No przecież jeszcze niedawno jednoznacznie stwierdziło grono szacownych ekspertów na forum i to w różnych watkach że JBL e 80 to basowe DNO !!!! A muzycznie to meksykańsko-amerykańsko-komunistyczny spisek i zemsta za brak szacunku dla pana Boga.
Jak w swoim zestawieniu opisywałem że bas jest i to nie wąski to mnie wyśmieli ???
Co nie którzy,konkretnie chyba ci którzy nie sprzedają akurat wyrobów tej firmy.
Twoje dwa zdania TO NOWA REWOLUCJA!!!!:twisted:
 

andreo28

New member
obsluchalem pare modeli jbl zaprzegnietych do h/k 255 i nikt mi nie wcisnie ze to sa kolumny dla lubiacych wysokie tony ! dudnia i wala basem ze chejze , wiec jesli ktos uwielbia przewage niskich tonow polecam jak najbardziej firme jbl.:p
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to nie wszystko...

Za chwilę....
"ale to bas tylko dla pospolitych mas";)
"ty chyba basu nie słyszałeś w życiu kolego" "dobrego"
A ja na to ,no nie słyszałem więc kupiłem sobie właśnie
JBL E 80 i co? Czary jakieś???
Bas mi się odnalazł.:twisted:
 
Do góry