Frmware dla ONKYO

macek

New member
Bez reklam
Witam,jakie macie w swoich amplitunerach firmware ja mam 1.6,przymierzam sie do zmiany, z tego co wiem jest 1.8.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
macek napisał:
Witam,jakie macie w swoich amplitunerach firmware ja mam 1.6,przymierzam sie do zmiany, z tego co wiem jest 1.8.

Ciekawy jestem Twoich obserwacji, jask dotąd nikt na tym forum, nie opisał jakichś rewelacji.:confused: Ja też raczej nie będę wymieniał w swoim ONKYO, gra O.K. :)
 

macek

New member
Bez reklam
Wiec,sprawdz u siebie jakie masz jesli masz 1.8 to nie masz sie co martwic :grin:,ktos sprawdzal DSP1 DSP2 DSP3?.
 
Ostatnia edycja:

bandzlor

New member
Ja u siebie mam 1.02 :) Ale nie jestem pewien czy wersja FW dla wszystkich AM jest identyczna.

Milaz wersje FW mozesz sprawdzic - przytrzymaj przycisk DISPLAY i nacisnij STANDBY na panelu amplitunera
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
Alez oczywiscie, ze dla roznych modeli sa rozne wersje.
Ja mam 905 i wersje 1.7 a 1.8 jest najnowsza.
Jesli ktos wie, co ona wprowadza/poprawia, to bede wdzieczny
 

p0is0n

New member
AvataR napisał:
Hmm ja dla odmiany mam wersje 1.4 (Onkyo 875), jak w ogole zmienic wersje i skad ja pobrac :) ?

otoz, rejestrujesz sie na onkyo w UK i pobierasz :)
opcja 2: pobierasz z avsforum :)

wgrywanie jest upierdliwe - albo przez rs-232c z komputera, albo przez toslink odtwarzajac specjalna plyte CD, ktorej obraz pobierasz z ww zrodel.

upgrade to nie tylko firmware, bo jeszce kazdy z DSP, ma swoj firmware.
Ogolnie operacja ryzykowna, jesli nie masz UPSa, bo mozesz skonczyc z niedzialajacym amplitunerem
 

macek

New member
Bez reklam
Chodzi przedewszystkim o BOMBE szeroko opisywana miedzyinnymi na AVSFORUM jakies pol roku temu.

UPGRADE robimy albo dla samego DSP,albo dla main gdzie wymaga to troche siedzenia,ale wszystko jest opisane co i jak,jest 3 DSP przewaznie to pierwsze sie rozni (przynajmniej w moim przypadku tak jest) mam stare,ampli zakupiony w lutym,oczywiscie mozna odeslac do serwisu onkyo i zrobia(pytalem) ewentualnie samemu.Wypalasz plytke jako audio,nastepnie do CD ewentualnie do ps3 tez jest taka mozliwosc.

DSP Firmware Update of TX SR 605, 705, 805, 875 and TX NR 905
Bugfix: Pop-noise with some HD-DTS material​
To carry out the update you will need the software supplied by ONKYO, a PC with the possibility to burn
a an Audio-CD, a CD player with optical output, an optical cable and your Receiver!​
Note: Warning! During the writing process, DO NOT turn off the power or disconnect
the optical cable. If the writing process is only partially completed, the Receiver’s
Flash IC may need to be replaced.​
Some CD/DVD players are not suitable for this update.
ONKYO advise that if the writing process does not work, please try a different player.

1. Unzip the file, burn it as Audio-CD and finalize it.
File CD_SR6050_08214A.wav is used for TX SR 605 only!
File CD_SR805 123_08214A_07518A_07820B.wav is used for all other models of x05 series.
Please put the CD into the CD player and connect the player to Optical Input 1 of the receiver.
2. Switch on the receiver. Wait for 10 seconds. Then press and hold the “DISPLAY” button and while
holding it press the “STANDBY/ON” button. This will show in the display the main firmware versions
within the unit.​
TX SR 605​
:
Within 3 seconds, press the Tone “ +“ button twice. Now display is showing the DSP firmware
version, press the “
CD” button on the Receiver, then press Play on the CD Player. The Receiver’s
display will now say “S/PDIF Update…” for about 15 seconds then “Writing…” for about 30 seconds.
When the writing process has finished the display will say “Complete!”, then “Clear”, then the
Receiver will go to Standby mode. It is possible, that the unit will not switch OFF automatically, in
this case wait for another 10 minutes before switching OFF manually.

TX SR 705 – SR 875 and TX NR 905:​
Within 3 seconds, press the Tone “ +“ button. Now the display showing the DSP 1 st firmware version,
press the “​
Return” button on the Receiver, then press Play on the CD Player. The Receiver’s display
will now say “S/PDIF Update…” for about 15 seconds then “Writing 1 st DSP…” for about 15 seconds,
than again S/DIF Update. Now you see “Writing 2 st DSP…” than again S/DIF Update before it
changes to “Writing 3 st DSP…” When the writing process has finished the display will say
“Complete!”, then “Clear”, then the Receiver will go to Standby mode. It is possible, that the unit will
not switch OFF automatically, in this case wait for another 10 minutes before switching OFF manually.
3. Now the update is complete! You can check that it has been successful if you read out the FW
version:
Switch on the receiver. Wait for 10 seconds. Then press and hold the “DISPLAY” button and while
holding it press the “STANDBY/ON” button. The display will show now the Firmware version's.
This will disappear from the display after a few seconds and the Receiver will return to its normal
mode.
If you experience any difficulties carrying out this update please contact ONYKO or your local authorised
Service station. Please note that ONKYO does not accept any responsibility for any damage or problems
caused by attempting or doing this update.
Overview of new DSP Firmware version:

TX SR 605 TX SR 705 TX SR 805 TX SR 875 TX NR 905​
DSP 08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A
2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A​
3. SR8053/07820B 3. SR8053/07820B 3. SR8053/07820B 3. SR8053/07820B


 

AvataR

Banned
Dzieki Poison - a czy moze ktos robil juz taki upgrade bez obecnosci UPS i czy zdazylo sie komus ze sie nie udalo i ampli padl ;(
 

p0is0n

New member
osobiscie nie znam takiej osoby, ale jest to jak najbardziej prawdopodobne, gdyz nie ma tam zadnej transakcyjnosci zapisu- jesli zapis sie nie powiedzie, to amba, konczysz z niedzialajacym ampli, bo po ponownym wlaczeniu nie zaladuje sie kod, ktory umozliwi ponowna probe upgrade'u firmware:/


jesli masz polska gwarancje na ampli, to nie ma czego sie bac, ja mam angolska i bez upsa bym nie ryzykowal;)
nie wiem tez, jak stary ( w sensie bugow/funkcjonalnosci) jest Twoj firmware -czy na pewno gra jest warta cwieczki. U mnie nie jest, no chyba ze o czyms nie wiem:)

Zapewne w pracy masz jakiegos upsa (tylko musi miec z 15 min rezerwy dla obciazenia 130W), wiec ampli pod pache i po godzinach podmienisz.
 

AvataR

Banned
No tak ale problem w tym jak sprawdzic co ma moj soft a czego mu brakuje w porownaniu do najnowszej wersji. Byloby latwiej podjac decyzje ;) No i czy mimo polskiej gwarancji serwis nie bedzie swirowal ;>
 

maracz

New member
Witam
Jestem posiadaczem Onkyo 905,mam pytanie co ewentualnie mam do zyskania przeprowadzając aktualizację oprogramowania,jest sens żeby taką aktualizację zrobić?Obecnie mam nr. 1,06.Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

maracz

New member
Dzięki za odzew ,wiesz w tym temacie jestem całkowicie zielony,podam co odpisałem z wyświetlacza Onkyo 9 1.06/07Y26A , ale nie wiem czy o to chodzi .
 

macek

New member
Bez reklam
to co podales to jest dla main,tez mam 1,6,w sumie wazne jest dla DSP 1,w wczesniejszych postach opisalem jak nalezy zmienic dla DSP.Jesli chcesz to poszukaj na AVS FORUM co do zmiany dla main.Tak jak Ci napisalem zobacz jakie masz DSP1,a przedewszystkim pytanie najwazniejsze czy wystepuje u Ciebie tzw. BOMBA DTS HD i po to jest ta aktualizacja dla DSP.
 

rezzyr

New member
o nkyo tx-nr905 radio internetowe

Zapytam troch z innej beczki-kupiłem amplituner onkyo 905
i nie moge uruchomic radia internetowego ,mam podpiety internet pod amplituner ,uzupełniłem wszystkie pola wymaganme do odbioru internetu i nic .moze ktos mi cos doradzi lub da yinstruktarz -bede wdzieczny
 

maracz

New member
macek->Do tej pory oglądałem tyko jeden film ze ścieżką DTS HD MA i nic mi nie wybuchło ale nie wiem czy tym się mogę sugerować.
Mnie głównie chodzi o to żeby się dowiedzieć czy po aktualizacji FW jest wgląd w np. ustawienia auto kalibracji do której obecnie przecież nie ma wglądu itp.
 

macek

New member
Bez reklam
Dlatego widzisz nie wiesz czy tzw.bomba wystepuje u ciebie czy tez nie poniewaz nie w wszystkich filmach,koncertach ma to miejsce.
A tak zapytam z jakiej kalibracji korzystasz audyssey czy z wlasnych ustawien.
Moze zadzwon do serwisu onkyo i dowiesz sie co daje najnowsze FW.
 
Do góry