FOX: Nowe filmy zanim na Blu-Ray trafią do sieci

xroma

New member
ape_b_97559.jpg


Fox, jedna z bardziej "konserwatywnych" wytwórni, w odniesieniu do domowego video zapowiada decydującą zmianę strategii: większy nacisk na usługi cyfrowe, dzięki cyfrowej HD.
Nie będzie to zupełnie nowa usługa. Już dziś możemy znaleźć wiele platform umożliwiających zakup filmów czy muzyki bez nośnika. Itunes, Playstore i inni... Dostępne w 50 krajach.
W Stanach zjednoczonych już dziś zadebiutował w tej wersji dystrubucji - Prometeusz. (może dlatego, że jest beznadziejny. przyp. prywatne)

Nowością jest wypuszczenie na rynek cyfrowy premier, zanim pokażą się na nośnikach DVD czy Blu-Ray.
Swoją drogą czy to zmniejszy, czy zwiększy rynek piracki ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie to nie ma znaczenia bo beda tacy ludzie jak ja ktorzy kupuja oryginaly lub wypozyczaja z wypozyczalni a beda tacy co sciagaja na lewo i pozniej maja problem zeby kupic tv ktory wszytsko im czyta ... i nic to nie zmieni do czasu kiedy filmy poprostu beda tansze bo to bzdura jest zeby film w wiekszosci na 1 raz kosztowal na dvd 50 zl a bluray 100 zl to nie na kase przecietnego Polaka.
lolek
 

kornknot

New member
Tylko, że tutaj chyba jest właśnie pomyślane to tak, żeby zmniejszyć piractwo. Bo pewnie filmy kupowane w sieci mają porządne zabezpieczenia antypirackie a blu raya bardzo łatwo zripować i wszucić na torrenta. Dlatego jeżeli ktoś chce zobaczyć jak najszybciej dany film bo nie był w kinie to może zapłaci żeby go ściągnąć zanim on wyjdzie na bluray i zostanie "storentowany".
A wiecie może jaka jest jakość filmów do kupienia w sieci? Bo jeśli taka sama jak na blu ray i mamy dźwięk hd to jest to bardzo ciekawa propozycja dla mnie. Bo torrenty jak wszyscy wiemy maja maks dts i jakość bez szaleństw(w końcu mają dwa razy mniejsza pojemność, musza być gdzieś straty). A jako użytkownik sklepów sieciowych wiem, ze tam bardzo często są przeceny a co za tym idzie można będzie strasze filmy kupić dużo taniej niż w pudełkach. Chociaż z drugiej strony w USA czy Wielkiej Brytanii pudełkowe wersje też szybko tanieją tylko u nas nie ma zbytu, więc filmy trzymają cenę.
 

Gie

Member
Bez reklam
FOX musiał to dobrze policzyć. Wydanie filmu na BR czy DVD to koszt tłoczenia płyty, opakowania, dystrybucji, marże sprzedawców, pewnie jeszcze jakieś licencje dla BR i DVD. Ze wszystkimi muszą się podzielić. Tutaj sprzedają film i cały zysk mają dla siebie. Ale też nie zapominają o koneserach kina. Jak widać na screenie wersja HD to 720p o wielkości 3.83 GB a SD 1.90 GB. Czyli to raczej taki wabik, zachęta do kupna lepszych wersji na płytach.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tylko, że tutaj chyba jest właśnie pomyślane to tak, żeby zmniejszyć piractwo. Bo pewnie filmy kupowane w sieci mają porządne zabezpieczenia antypirackie a blu raya bardzo łatwo zripować i wszucić na torrenta. Dlatego jeżeli ktoś chce zobaczyć jak najszybciej dany film bo nie był w kinie to może zapłaci żeby go ściągnąć zanim on wyjdzie na bluray i zostanie "storentowany".
A wiecie może jaka jest jakość filmów do kupienia w sieci? Bo jeśli taka sama jak na blu ray i mamy dźwięk hd to jest to bardzo ciekawa propozycja dla mnie. Bo torrenty jak wszyscy wiemy maja maks dts i jakość bez szaleństw(w końcu mają dwa razy mniejsza pojemność, musza być gdzieś straty). A jako użytkownik sklepów sieciowych wiem, ze tam bardzo często są przeceny a co za tym idzie można będzie strasze filmy kupić dużo taniej niż w pudełkach. Chociaż z drugiej strony w USA czy Wielkiej Brytanii pudełkowe wersje też szybko tanieją tylko u nas nie ma zbytu, więc filmy trzymają cenę.

Witam.W te klocki się chyba nie bawisz widzę.....zależy co chcesz co szukasz i co ściągasz....piszesz że film z torrenta ma maks DTS i o wiele mniejszą pojemność , masz na myśli pewnie filmy matroska, itp , szukajcie a znajdziecie;) są filmy tak zwane UNTOUCHED po polsku NIETKNIĘTE ...i film taki ma DTS HD 7.1 i rozdzielczość 1080p .Pozdrawiam
 

kornknot

New member
Rzeczywiście niezbyt jestem w temacie torrentów, ale dzięki za naprowadzenie chętnie sprawdzę chociaż pewnie będzie trochę ściągania :)
A co do tematu to rzeczywiście tam jest maks wersja 720p i niecałe 4 gb - ja bym za takie coś nie zapłacił.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście niezbyt jestem w temacie torrentów, ale dzięki za naprowadzenie chętnie sprawdzę chociaż pewnie będzie trochę ściągania :)
A co do tematu to rzeczywiście tam jest maks wersja 720p i niecałe 4 gb - ja bym za takie coś nie zapłacił.


UNTOUCHED to nazwa jaką się posługują na zagranicznych portalach w Polsce raczej niestosowana , trzeba więcej sprytu i cierpliwości....świeży i aktywny torrent to 24 godziny i Transformers 3 (około 40gb) jest twój przy łączu 6 mega...
 
Do góry