Fototest Sharp LC-32BV9E

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
LC32BV9E.jpg


  • Nowość na rok 2006!!!
  • Panoramiczny telewizor LCD 32'' 16:9
  • Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i zgodności obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready
  • Panel LCD TFT Advanced Super View & Black najnowszej generacji
  • o rozdzielczości 1366x768
  • Nowa, elegancka stylistyka na rok 2006
  • Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
  • Cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu - Quick Shot Processor
  • Czas rekacji matrycy 6 ms
  • Jasność 450 cd/m2
  • Podwyższony kontrast 1200:1
  • Dynamiczna stopa kontrastu 5000:1
  • Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie
  • Funkcja „tekst na obrazie”
  • Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
  • Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
  • Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
  • Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
  • Automatyczna regulacja głośności
  • Zintegrowany głośnik dolny typu Clear-Flat
  • Wejścia: terminal HDMI x 2; SCART x 2;Component; AV/S-video;PC-in
  • Wyjścia: słuchawkowe
  • Polskie menu ekranowe
  • Kolor czarny
  • Gwarancja 24 miesiące


Fototest:

1. HDTV Pioneer demo (DVI-HDMI)

(klik) Mysza
(klik) Mysza kąt
(klik) Miś
(klik) Miś kąt
(klik) Stragan
(klik) Stragan kąt
(klik) Pomidory
(klik) Pomidory kąt
(klik) Zmrok
(klik) Zmrok kąt

2. DVD - eruo

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

3. DVD - komponent
(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

4. DVD - HDMI

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

6. HDTV 1080i
(klik) HDTV euro
(klik) HDTV euro kąt
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV komponent kąt
(klik) HDTV HDMI
(klik) HDTV HDMI kąt

7. HDTV 720 p

(klik) HDTV euro
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV HDMI
 

ein

New member
Ehhh rewelacja

jak sobie porownamy z inszym sprzetem. Po HDMI idzie piekny szczegolowy obraz i to bez roznicy czy to 720/1080, po komponencie subtelne roznice ale imho najlepszy, najbardziej szczegolowy analog jaki swiecil w testach paneli. Rewelacja. Kolorow za bardzo ocenic sie nie da w takich testach (moj monitor, matryca w cyfraku etc) ale czarny jest czarny ...chyba :) Coz ten model bedzie na liscie zastepcy mojego tele bankowo - pieknie wyglada i pieknie gra. DVD po komponencie cudownie ostro i wyraznie. Demo - klasa! Po euro wyraznie gorzej ale po co wogole euro i marnowanie takiego potencjalu. Uuuuuu... Mniam, mniam, mniam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten model porównywaliśmy dziś do TV Sony 32 V 2000 i 40 V 2000 - Bravia. I muszę przyznać ,że w Palu Sharp miał znacznie wyraźnieszy obraz. Różnice były na tyle niepokojace że zamienialismy anteny dla wyeliminowania błędu.
Sony gra gorzej. Mniej wyraźnie , suche kolory.
Ale ma extra czerń i znakomity katy oglądania.
Tyle tylko ,że Sharp gra w 1080 i - a Sony NIE / tragedia/
Sharp 32 BV 9 - to znakomita jakość bez wątpliwości.
pozdrawiam
 

bombola

New member
Witam
Porównajcie te fototesty z fototestami Samsunga 32r71b zwłaszcza HDTV 1080 i 720.Moim zdaniem Samsung ma ustawioną zbyt mocno jasność ale szczegułów "jak by" więcej widać na nim.Cały czas się zastanawiam nad wyborem i szala się przechyla w tej chwili na Samsunga.
Ciekaw jestem waszych opini (jak się na nie doczekam).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
bombola napisał:
Witam
Porównajcie te fototesty z fototestami Samsunga 32r71b zwłaszcza HDTV 1080 i 720.Moim zdaniem Samsung ma ustawioną zbyt mocno jasność ale szczegułów "jak by" więcej widać na nim.Cały czas się zastanawiam nad wyborem i szala się przechyla w tej chwili na Samsunga.
Ciekaw jestem waszych opini (jak się na nie doczekam).
Pozdrawiam

Patrz moj post w fototescie Samsunga. Jedyna rzecz jaka mnie wkurza w tych tele to utrata jakosci pod katem (wyblakle barwy)... pytanie czy w M to samo (nie ma niestety jak na razie fototestow tych paneli)
 

ryskam1

New member
Witam!
Kupiłem w/w TV tj. 32BV9E. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu przy różnych ustawieniach. I tak, na pobór prądu ma jedynie wpływ ustawienie podświetlania matrycy, natomist kontrast, jaskrawość i inne parametry obrazu nie mają wpływu na pobór prądu.

W zależności od ustawienia suwaka "podświetlenie" w MENU, pobór prądu przedstawia się nast:

Podświetlanie
poz.
pobór prądu w A
Moc w W
-8
0.18
41,4
-7
0,21
48,3
-6
0,24
55,2
-5
0,26
59,8
-4
0,29
66,7
-3
0,31
71,3
-2
0,34
78,2
-1
0,36
82,8
STD
0,38
87,4
1
0,41
94,3
2
0,44
101,2
3
0,47
108,1
4
0,49
112,7
5
0,53
121,9
6
0,57
131,1
7
0,60
138,0
8
0,67
154,1


W danych tech. podano pobór prądu 153W, jak widać z tabeli pokrywa się przy max. ustawieniu podświetlenia. Mam jasny, słoneczny pokój i ustawienie podświetlenia w środkowym położeniuw dzień jest optymalne (ok 87W), natomiast wieczór przy słabym oświetlrniu w poz -7 (ok. 55W)

Natomiast podany w instrukcji pobór prądu w stanie gotowości (czuwania) 0,9W jest niezgodny z prawdą. Pomiar wykazał 13,8W bez względu na pozycję głównego wyłącznika, włączony czy wyłączony.
Pozdrawiam.
 

kazik.ucho

New member
Jak dla mnie brak tego co najważniejsze, a mianowicie chciałbym wiedzieć jak to gra w PAL'u. Dla 80-90% telewidzow to jest główne źródlo sygnału. Ja rozumiem, że LCD'ki z definicji z PAL'em nie radzą sobie praktycznie w ogóle. Ale jednak są jeszcze ludzie, ktorzy kupują telewizor do oglądania telewizji więc takie testy są IMHO jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
kazik.ucho napisał:
Jak dla mnie brak tego co najważniejsze, a mianowicie chciałbym wiedzieć jak to gra w PAL'u. Dla 80-90% telewidzow to jest główne źródlo sygnału. Ja rozumiem, że LCD'ki z definicji z PAL'em nie radzą sobie praktycznie w ogóle. Ale jednak są jeszcze ludzie, ktorzy kupują telewizor do oglądania telewizji więc takie testy są IMHO jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam.
Witaj.
Zdaje sie w żadnym teście nie sprawdzano jak gra z SD.
Poczytaj forum, a znajdziesz sporo pozytywnych opinii o tym tv.
Z SD gra b.dobrze. Oczywiście dużo zależy od jakości tego sygnału.
Mam i jestem b. zadowolony.
 

czago

Banned
Hej, a czy sa jakieś odmiany tego modelu z większym ekranem (np. 46 cali) czy tylko takie mapciupcie?
 

gatar

Active member
Bez reklam
eugens napisał:
Podobno BV9 smuży,czy w czasie oglądania sportu ,dynamicznych scenach to bardzo przeszkadza?
Tak PODOBNO. :rolleyes:
Wszystko zależy od jakości sygnału analogowego.
Przy słabym tak. Przy cyfrowym nie zauważyłem.
Ten TV ma opinie dobrego LCD do SD.
Nie wiem, czy o tym czytałeś.
 

gatar

Active member
Bez reklam
eugens napisał:
dlatego zadałem pytanie o smużenie bv9,nie dlatego żebym się czepiał,tylko jestem zainteresowany tym modelem i chcę rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" i liczę na pomoc ,radę i obiektywną ocenę użytkowników tego tv.Pozdrawiam.
I bardzo dobrze. Ja kupiłem u Kikiego z prezentacją w domu. Sam obejrzałem i wybrałem. To jest dobra rada. Reszta j.w. Najlepiej jak sam obejrzysz i podejmiesz decyzję. Ocena jakości obrazu jest dość subiektywna. Nie twierdzę, że się czepiasz. :D
 
Do góry