Fotorelacja

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zapraszam do salonu audio - Max Schlundt Kultur Technik ,co można tam ciekawego zobaczyć i czego posłuchać ?.......zobaczcie sami

468226max2.JPG


Już sama wystawa robi wrażenie ,Burmester obok MBL jest najlepiej rozpoznawaną marką berlińskiego hi-end na świecie

148273max4.JPG


Piękny gramofon firmy Scheu ,uwagę zwraca oryginalne ramię

739573max3.JPG


Kolejny Niemiecki gramofon ,tym razem Transrotor Zet 1 - tutaj wersja podstawowa czyli najtańsza z ramieniem TR 8008 S i wkładką Uccello za 3740 e

483049max6.JPG


Brzmienie tego zestawu wręcz rzuciło mnie na kolna - dla mnie system marzeń ! .Kolumny Focal Utopia Maestro + Aesthetix (cd Romulus ,wzmacniacz Calypso ) niestety druga kolumna nie zmieściła się w kadrze .Po prawej strony fragmencik końcówki mocy Atlas

977141max7.JPG


To była sensacja - Technics powrócił ! .U góry seria premium ST C-700 + CD C-700 ,w środku wzmacniacz klasy premium SU- 700 , na samym dole wzmacniacz sieciowy klasy grand SU-G30


416663max9.JPG


U góry Ayon Spark ,obok końcówka Plinius SA 50 ,pod spodem Musical Fidelity M1

110968max10.JPG


Nigdy nie przykładałem uwagi do plików ,jednak brzmienie tego systemu jest porównywalne z naprawdę dobrym klasycznym zestawem stereo - Coktail Audio + Furman + kolumny Kii (model Three) widoczna jest jedna kolumna po prawej stronie druga nie zmieściła się w kadrze .Bliżej ściany widoczne białe kolumny (jest to właściwie kompletny system ) LS1 holenderskiej firmy Grimm Audio- to jeden z najbardziej dźwiękowo wyrafinowanych systemów jaki kiedykolwiek powstał
I jeszcze dla ciekawskich - na ścianie wisi hi-endowy system typu "wszystko w jednym " firmy Lyravox


740696max20.JPG


Potrzebujecie kolumn ? - Arconia ,Quadral ,Magnat ,Dali ,Focal ,Piega ,Canton ,Elac ,ASW ,Audio Physic .......

823289max14.JPG


To nie jest zdjęcie archiwalne ! - Dla wyjaśnienia czym innym jest Studer ,a czym innym Revox .Revox będący dalej w prywatnych rękach nadal produkuje sprzęt hi- fi ,na zdjęciu N/Joy reklamowany jako "spektakularny dźwięk " co moim skromnym zdaniem jest przesadzone

787861max13.JPG


U góry Ayon Triton oraz Ayon CD1-sx ,pod spodem Ayon S-3 oraz przedwzmacniacz phono Octave ,na samym dole Trigon Audio Chronolog +TRV-100

180601max15.JPG


Serii Grand Class G30 Technics udało mi się posłuchać ,samego wzmacniacza rónież w kombinacji z odtwarzaczem CD S 350 Krell oraz kolumnami klasy referencyjnej Technics SB R-1
Osoby spostrzegawcze zapewne zauważyły po lewej stronie gramofon ,to Acoustic Solid .Na ziemi wzmacniacz Technics Reference RE-1


411171max16.JPG


U góry AVM ,pod spodem Audionet odtwarzacz CD ART G3 oraz DNA ( Digital Network Amplifier ) na samym dole monoblock AMP Ultra-Linear ,200W/8ohm ,350W/4ohm ,drugi monoblock nie widoczny na zdjęciu

193372max12.JPG


Trinov Audio Amethyst oraz Coctail Audio ,na podstawkach kolumny Genelec ,po prawej stronie podlogówka Quadral Aurum Orkan VIII (druga kolumna nie zmieściła się w kadrze)

410608max18.JPG


Ta kolumna przypomina wielką trąbę ,dzieło niemieckiej firmy Avantgarde Acoustc ,wygląd może dziwaczny, ale brzmienie przepiękne !!!

208269max21.JPG


I na koniec zaskoczenie - te kolumny przyjechały z ....Polski ,to Pylon Audio
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Takie foty zawsze cieszą oko. Dzięki!
To otwarcie jakiegoś salonu? Myślałem, że jesteś na jakiś targach :D
Czyli jednak Utopia :)
To ramię z Shau jest z... tworzywa?
Technics na tle z Einsteinem grającym na skrzypkach -bezcenne :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To ramię z Shau jest z... tworzywa?

Ramię jest z akrylu w formie kratownicy aby zmniejszyć rezonanse ,ma jedno-punktowe podparcie ,przeciwwaga jest wykonana w wolframu ,ramie jest dostępne w wersji 9 ,12 calowej

Jeszcze taka ciekawostka firmą kieruje kobieta - Ulla Scheu ,podobnie jest w przypadku innej firmy której gramofony widziałem - EAT (European Audio Team )

Salon jest oczywiście w realu ,to jest w galerii Stilwerk tam są sklepy z bardzo drogimi rzeczami ,salon jest na 3 piętrze ,na parterze jest flagowy salon Bang Olufsen

I jeszcze w kwestii kolumn - były też większe Focale Utopia Stella w "wiosennym kolorze" ,oraz czarne Utopia Diablo na oryginalnych standach

879692max8.JPG
 

werf

Active member
Bez reklam
Tyle tylko Przemku że na pierwszym zdjęciu masz Sopry No 2 : ) które zresztą też są całkiem fajne
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może coś tańszego by się znalazło - Pro Ject Debut Carbon z wkładką Ortofon 2M red .Tak na serio to chyba najtańszy gramofon jaki tam widziałem ,na wystawie jeszcze stał czerwony Thorens, ale jest droższy od Debuta

250822max23.JPG
 

robiz

New member
Może coś tańszego by się znalazło - Pro Ject Debut Carbon z wkładką Ortofon 2M red .Tak na serio to chyba najtańszy gramofon jaki tam widziałem ,na wystawie jeszcze stał czerwony Thorens, ale jest droższy od Debuta

250822max23.JPG

No to chłopaki dobrze zakończyli ofertę cenową. Bo faktycznie poniżej najtańszego u nich " klocka" , to na rynku nic ciekawszego się nie znajdzie.
 
Do góry