Formuła 1 w Ultra HD, czyli zielone światło od 2017 roku. Wszystkie wyścigi z super jakości ze Sky.

Bipo

Active member
Bez reklam
Poczekamy zobaczymy, a zobaczcie ilu waszych znajomych ma jeszcze stare poczciwe telewizory CRT.....;) Wczoraj byłem u kolegi który jest fanem piłki nożnej i formuły 1 a ogląda jeszcze wszystko na crt TV...;-) Jak zapytałem kiedy zmieni chociaż na płaski bo już za granice będą retransmisje F1 nadawać w wysokiej rozdzielczości to odpowiedź jego była jedna: ,, ale po co przecież ten jeszcze działa.." ;-) Moim zdaniem za mało jest fanatyków nowinek technologicznych, którzy by napędzali sprzedaż i rozwój następnych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są ludzie i ludziska.
Niektórzy mieszkali w ziemiankach i też im było dobrze.
Ale jak zobaczy obraz gdzie będzie czuł prawie że F1 mu wyjeżdża w domu - to zmieni zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie ważne że komuś się chce a poprawa jakości to to co ludzie deklarują jako nr 1 przy zakupie telewizora.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, jakbyś mu włączył w jego pokoju takie 80" to podejrzewam że już by nie włączył starego... ;-)
 

cygan

Member
4k jak dla mnie, to już praktyczny kres w domowym zastosowaniu. Minimum 80-100 cali wtedy... 8k to już sztuka dla sztuki,oczywiście jak na polskie warunki (kubatura pomieszczeń z tv).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kubatura tu niema nic do rzeczy.
Nie ważne jak duży masz telewizor, ważne jaki masz sygnał podany i czy masz wystarczająco kasy ...
 

cygan

Member
Kubatura tu niema nic do rzeczy.
Nie ważne jak duży masz telewizor, ważne jaki masz sygnał podany i czy masz wystarczająco kasy ...

Z całym szacunkiem, zastanów się co piszesz. Wielkość pomieszczenia determinuje odległość od tv a ta jego przekątną. Rozdzielczość zakładam lepsza niż rozdzielczość kątowa oka. Standardowy największy pokój większości Polaków ma 18-25m2. Odległość od tv średnio 3-4m. Teraz łatwo sobie oblicz przekątną dla 8k...czyli praktycznie cała ściana :) oczywiście bez mebli(mały stoliczek może na multimedia a po bokach zestawy audio). Oczywiście, pokój tylko kinowy byłby miodzio wtedy, ale nie mówimy wówczas o przeciętnym obywatelu mieszkającym w M3,M4.
Tak jak napisałem, 8k to sztuka dla sztuki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy może oglądać jak chce.

Znam wielu ludzi którzy kupli telewizor 75 do odległości 2,-5, 3 metry i są zadowoleni bardzo i co im zrobisz?
Wielkość mieszkania nie ma nic wspólnego z radością obcowania z dużym telewizorem przy super jakości. Przeciętny Polak wcale nie jest gorszy od przeciętnego Amerykanina. W wielu domach , mieszkaniach są projektory które dają obraz 1,5-2 metry szerokości i też niosą radość.
Wiele razy już to oglądałem.
Sprzęt tanieje i staje się dostępny dla każdego Polaka
J osobiście nie słyszałem aby ktoś kupując kolejny telewizor kupował coraz mniejszy, ale kupuje właśnie większy.
A 8K nie jest żadną utopi czy sztuką dla sztuki, to genialna jakość która poraża rzeczywistością.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wiedzialem na zywo telewizora 8k. ale zakladam, ze jest on psu na bude.
Samo 8k natomiast nie jest. Po pierwsze, przydaloby sie do zarejestrowania obrazu dla produkcji porzadnego 4k a na bank przydalaby sie w okularach VR. O ile wydaje sie to dzisiaj piesnia przyszlosci, imho nie jest pozbawione sensu. jak ten "nieszczesny" telewizor,
 
Do góry