Formaty HD

wojt88

Guest
Witam, na dniach dojedzie do mnie nowy telewizor i zastanawiam się nad możliwościami odtwarzania w nim filmów HD. Interesują mnie filmy 1:1 Blu-ray 1080p. Mam szybki internet i pliki rzędu 50GB ściągam w 5h, jednak raczej bez nagrania na BD i późniejszego odtworzenia na bluray'u się nie obejdzie a takowego narazie mieć nie będe...

Korzystam ze strony filmyhd.net i tam mogę ściągać filmy Blu-ray 1:1 które ważą mniej więcej 45GB, jednak nie jest to format .mkv tylko struktura katalogów "BDMV" i "CERTIFICATE" gdzie głębiej znajdują się pliki .m2ts, które bezproblemowo odtwarzam na laptopie. Zastanawiam się czy będę mógł bez odtwarzacza Blu-ray w jakiś sposób odtworzyć te filmy na plazmie Panasonica 65VT50. Może stworzyć obraz płyty BD i odtworzyć go TV? Musi być jakiś sposób :lol:

Na filmyhd.net są jeszcze pliki 1080p .mkv, które napewno odczyta ten TV jednak ważą około 10 - 20GB więc to już pewnie ripy...?
 

GracX

New member
Bez reklam
Powiem Ci że dobre mkv 1080p robi super wrażenie osobiście oglądam na 92 calach (projekor) a i tak daje rade jeśli posiadasz w miarę dobry PC/laptop to połącz po prostu kablem HDMI i używaj kompa jako bazy do odpalania filmów ja tak robie i sprawdza się to w 100% jedyny problem jaki napotkałem to kiepska karta dźwiękowa w moim lapku dlatego też kupiłem zewnętrzną z wejściami optycznymi i teraz jest pełen wypasik. blue-ray 1:1 odpalisz programem VLC generalnie polecam ten odtwarzacz do filmów HD/mkv
 

GracX

New member
Bez reklam
no to zostają 2 opcje konwertowanie do formatu który twój model umie odtworzyć wrzucanie na pojemy pen lub dysk odpalamy poprzez usb w tej kwesti nie pomogę nigdy nie bawiłem się w konwertowanie filmów lub 2 opcja pewniejsza łatwiejsza ale i kosztowniejsza to zakupienie jakiegoś media playera pod tutaj już wybó zależy od Ciebie wybor jest na prawdę spory jeśli ta opcja cię zainteresuje celuj w taki który obsługuje conajmniej MKV dolby digital i DTS.
 

wojt88

Guest
Hopy ten Panas mnie powalił!! Mam dysk Seagate 3TB udostępniony WiFi i odczytuje mi wszystko!! Nawet te blu-ray 1:1 1080p co ważą po 50GB i bez problemu śmigają z folderów STREAM
 

wojt88

Guest
Troszku zacina ale miałem na myśli, że odczytuje. Zastanawiam się czemu tnie skoro mam router w standardzie n 1gbit może adapter panasa ogranicza...? Pliki do 14GB czyta bez zaciny. Jak ustawienia nie pomogą ciągnę kabel jutro.

Choć lapka też mam udostępnionego to panas go jeszcze nie widzi, a dysk widzi chyba przez to, że ma certyfikat dlna...
 
Ostatnia edycja:

kast6

New member
A powiedzcie szczerze, duża jest różnica miedzy mkv 1080p a bd 1:1?
Nie chce kupować jakiegoś filmy bd za 100zl żeby się o tym na własnej skórze przekonać.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Do góry