format mkv -> odtwarzacz

debart

New member
kamilpe napisał:
Jesli odtwarzacze nie obsluguja kontenera mkv to napewno obsluguja codec h264? Jesli tak to mozna latwo zmienic kontener na avi lub ogg. Przed chwila skonwertowalem (bez rekompresji) caly film w mkv do avi, operacja trwała 10 minut!

Było by to wygodne, tak nagrać film na DVD i oglądać w odtwarzaczach. Może ktoś mi potwierdzić czy do działa? Sam nie mam odtwarzacza ale szykuje się do kupienia i zależy mi na tym by odtwarzał takie pliki.

No właśnie, a czym to przerobić na avi lub ogg? Mógłbyś podać konkretny soft który to zrobi w 10 minut? Mam KISS'a 1600 i mam nadzieję że AVI lub OGG w jakości HD pójdzie z twardziela po USB....
 

bluray

Banned
bluray LG BD370 czyta mkv 1080p

Od kilku dni jest w sklepach Euro-AGD bluray player od LG BD370 za 1299 zł.
Czyta elegancko mkv nawet 1080p. profil High@4.1
Z profilem 5.1 ma jeszce problemy - digibloki.
Pewnie to naprawią przez FW.
Nie mięc już żadnego sensu kupowanie A110/Dvoci i innych wynalazków.
BD370 czyta napisy pl srt/txt zarówno wewnętz jak i na zewnątrz kontenera.
To koniec zabawek NMT.
Po HDMI puszcza bitstream HD Audio: Dolby ThrueHD czy DTS MA.
Nagrałem trzy filmy mkv na nośnik BD-RE i bardzo ładnie to odtworzył.

wady:
a) brak obsługi po USB ex HDD NTFS - jest tylko FAT32
b) brak LAN-u

Podobno mkv czytają LCD Samsung seria B650. Od kilku dni w sklepach. Trzeba to sprawdzić.
Być może robioą to po sieci ma serverze DLNA.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
bluray napisał:
(...)To koniec zabawek NMT.(...)
Koniec to będzie jak ten BluRay Player będzie potrafił streamować po sieci, pobierać torrenty, serwował FTP, jak będzie się do niego dało wsadzić dysk 1,5 TB - teraz tylko pozostają nośniki, drogie jeśli chodzi o płytki BD, obsługa WiFi itp.

Czyli kiedy to się wydarzy? NIGDY.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Maxavelli

New member
Ja sie jednak zgodze - NMT pzostanie niedlugo zabawka dla geekow, normalny user woli kupic urzadzenie w tkorym wlozy plyte i zacznie ogladac. Nie obchodzi go siec, torrenty itp. sprawy. Dlatego produkt LG jest idealna odpowiedzia na zapotrzebowanie na rynku. Gdyby nie to ograniczenie do L4.1 :-/...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Uhm, normalny użytkownik? Włoży płytę?
Płytę BD? A wcześniej ten sam użytkownik normalny nagra ją sobie na własnej (+750 zł) nagrywarce BluRay? Tia...

Po to jest NMT, stąd m. in. wywodzi się jego nazwa - jest to sprzęt SIECIOWY i takim ma pozostać.
A jeśli jest sieciowy to oferuje szereg usług sieciowych.

To odtwarzacze BluRay przejdą zupełnie do lamusa jeśli tylko ktoś zaproponuje np. zewnętrzny napęd BluRay do takiego NMT - w rozsądnych pieniądzach oczywiście żeby się to kalkulowało.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

maxim_25

New member
Zgadzam się z poprzednikiem w 100% Urządzenia NMT mają w sobie przyszłość! Sam ostatnio kupiłem to cudo, przy okazji pokłóciłem się z żoną i dostałem opr. od teściowej. Jeszcze przyjdą żeby im film włączyć :D
 

Robssson

New member
zaletą takich urządzeń jest wygoda...przegrywając na dysk który ma popcorn filmy dvd które teraz zalegają moje półki na całej ścianie mam szybki dostęp do nich (nie ruszając się z sofy). Tak samo jest ze zdjęciami których nie oglądam bo nie chce mi się szukać w stercie płyt i wreszcie mp3, chce posłuchać jakiś kawałek to nie szukam płyty tylko znajduje na dysku i słucham.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Dziwne że nikt nie wspomniał o WD TV, póki co nie do pobicia pod względem ceny do jakości.
 

matkol

New member
Mysle jednak odrotnie niz spece z forum co do upadku NMT, to raczej nosnik w postaci plyty cd/dvd/bd maja przed soba mala przyszlosc.
Podstawa beda tanie nosniki na bazie pamieci flash lub micro hd, jest to tanie i wygodne.
Trzeba tez pamietac ze taki LG ma ograniczone mozliwosci, NMT robi za magazyn mediow w domu, lan i wifi to podstawa, dostep do internetu i co najwazniejsze wygoda i komfort.
Nie wszyscy potrafia meczyc sie z plytami dvd/bd, przygotowywac to w kompach itd.
Co do kosztow to sa na rynku tanie wd tv i egreat, popcorn zapewne tez zaoferuje cos tanszego teraz, a nosniki do tego to juz naprawde grosze bo mozna kupic sobie za 100zl dysk 2,5" 120gb lub bawic sie w kolecje i posiadac malutkie 20-40gb dyski warte 40-60zl.
Do tego dochodza pendrive i oczywiscie to co wspomianlem bezposredni dostep do internetu i wlasnej sieci.

Co kto woli ale pisanie ze cos upadnie to lekka przesada, jednak jesli "specjalisci" pisza ze nosniki optyczne nie maja przyszlosci to cos w tym jest.
 

w1lly

New member
Chciałbym jednak na koniec tego tematu postawić pytanie do osób, które miały do czynienia z następującymi sprzętami:

WD TV Media Player vs. LG BD370

Który z tych sprzętów będzie lepszy pod względem oglądania filmów pod mkv 720p w głównej mierze. Różnicy cenowej nie ma praktycznie już żadnej.
Chodzi mi o to aby jak najmniej kombinować z dodatkowym przerabianiem danego pliku z filmem. Wypalenie filmu na na DVD-RW to tez nie problem.

Proszę o pomoc + i - obydwu sprzętów --> porównanie

niezdecydowany
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co BluRay to BluRay, na WD płytę BD nie bardzo odtworzysz.
Ale jak sobie radzi ten LG z mkv to pojęcia nie mam niestety.

Posiadasz amplituner z DTS?

Pozdrawiam,
 

w1lly

New member
No właśnie DTS juz testowałem u siebie ale niestety wchodzi tylko po optyku max DD wiec czy tak czy tak to zawsze jakis problem bo teraz to prawie wszystkie pliki mkv maja dzwięk w dts, biednemu zawsze wiatr w oczy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A jakie masz ampli?
Bo jeśli faktycznie DTS nie pójdzie u Ciebie to czeka Cię dużo przerabiania, dlatego rozejrzyj się lepiej za PopCornem.

Pozdrawiam,
 

nairda

New member
Po co to wszystko

Jak wyczytałem masz PS3 jeśli tak to zainstaluj sobie na kompie PS3 Media Server udostępniasz w programie folder, wchodzisz na plejce kopiujesz na twardego i oglądasz MKV aż miło. I nie pierdzielcie, że słaby obraz. Na moim 42" Full HD widać krystalicznie. W razie pytań pisz na maile wszystko powiem co i jak adrian.ujma(at)o2.pl

Konto założyłem tylko dla odpowiedzi w tym temacie. Bo widzę tu wielu psełdo fachowców co pojęcia nie mają o tym co piszą... W temacie siedzę od dawna, a nowości nie oglądam w TV tylko kupuję!
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Jak wyczytałem masz PS3 jeśli tak to zainstaluj sobie na kompie PS3 Media Server udostępniasz w programie folder, wchodzisz na plejce kopiujesz na twardego i oglądasz MKV aż miło. I nie pierdzielcie, że słaby obraz. Na moim 42" Full HD widać krystalicznie. W razie pytań pisz na maile wszystko powiem co i jak adrian.ujma(at)o2.pl

Konto założyłem tylko dla odpowiedzi w tym temacie. Bo widzę tu wielu psełdo fachowców co pojęcia nie mają o tym co piszą... W temacie siedzę od dawna, a nowości nie oglądam w TV tylko kupuję!
ręce opadają - ale z ciebie fachura jak talalala, popatrz na date postu
 
Do góry