format mkv -> odtwarzacz

w1lly

New member
Witam!

Chciałem się podpytać bardziej zorientowanych kolegów (hd-maniaków) o format mkv. Czy istaniej jakiś sprzęt prócz komputera, który może odtwarzac pliki mkv + napisy srt lub txt, tak jak praktycznie wszystkie DVD mają funkcje odtwarzacza filmów w formacie dvix. Wydaje mi sie, że format mkv jest naturalnym następcą filmów przekonwertowanych z blu-ray.
Nie mam wiedzy na ten temat, ale dla mnie wydaje się, że producenci sprzętu powinni iść w tym kierunku, przeciez materiału w HD - mkv na "rynku" jest juz bardzo dużo.

Szczerze mam dosyć konwertowania materiału z mkv do m2ts żeby można było oglądać taki film na konsoli PS3 - zbyt długo to trwa a poza tym komputer jest strasznie obciążony. Generalnie interesuje mnie sprzęt, który odtworzy mi taki materiał a przez wyjść hdmi podepne sobie pod TV a cyfrowy dzwięk podepne światłowodem pod amplituner.
Chyba, że za dużo sobie życze...?
Jeżeli ma ktoś na ten temat informacje proszę piszcie.
Pozdrawiam
 

Lord Rayden

New member
Zawsze są dwie drogi do wyboru. Za producentami BD i "producentami" MKV. Albo obie. Niby po co zrobiono odtwarzacze typu Bellwood czy Manta a teraz Popcorny ? Zawsze jest format alternatywny.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na dużych ekranach, szczególnie LCD widać, że mkv to taki ogołocony kadłubek. Napewno jakość niezła, ale wyraźnie odstaje od wydań na BD. U mnie nigdy nie zastąpi tego formatu. PZDR
 

Lord Rayden

New member
Eee, sprawa jest pewnie taka jak z DVD vs. Xvid. Dobre ripy Xvid, szczególnie 2CD czyli 2x700 MB (albo 1,4 GB) tzw. DVDRipy mają dobrą a nawet znakomitą jakość . Wiadomo,że DVD jest lepsze ale jakość Xvid jest zupełnie wystarczająca. A tu chyba analogia jest taka bardziej jak z DVD vs. DVDR (czyli kompresja z DVD9 na DVD5). No i mamy podobne analogie z MKV vs. BD. BD najlepsze ale zadowala nas też MKV.

Widziałem już sporo filmów. Ale mało z nich zasługuje na zakup DVD. A te co według mnie zasługują to mam orginalne w kolekcji. Pewnie i tak będzie z Blue Ray.
 

w1lly

New member
Lord Rayden napisał:
Popcorn Hour A100 i A110. TVIX 6500 i 7000.

Dzięki za informację.
nie miałem pojęcia o takich urządzeniach, z tego co widze to nowosci na naszym rynku. Zobaczymy, jak się będzie to rozwijać, a póki co jednak taniej jest konwertowac i wgrywać do PS3 i niech ciągnie pradu wiecej niz lodówka.
pozdro
 

kamilpe

New member
Jesli odtwarzacze nie obsluguja kontenera mkv to napewno obsluguja codec h264? Jesli tak to mozna latwo zmienic kontener na avi lub ogg. Przed chwila skonwertowalem (bez rekompresji) caly film w mkv do avi, operacja trwała 10 minut!

Było by to wygodne, tak nagrać film na DVD i oglądać w odtwarzaczach. Może ktoś mi potwierdzić czy do działa? Sam nie mam odtwarzacza ale szykuje się do kupienia i zależy mi na tym by odtwarzał takie pliki.
 

w1lly

New member
Czy ktoś już coś takiego ma w domu? Jak to działa w rzeczywistości bo z opisu to wynika , ze to jakis super bajer jest.
 

gofer

New member
wiatrak napisał:
Ten Egreat na Allegro to trochę drogo...

Ja bym kupił hBox NMT-1, to jest to samo, spolszczone, z gwarancją i taniej...

http://www.humanmedia.pl/ceny.html?1

W sumie to niewiele taniej! Ciekawe czy ktoś już to cudo kupił?? jedno albo drugie, może ktoś jest w stanie się podzielić wrażeniami
taki odtwarzacz jest fajny ale moim zdaniem komputer stacjonarny za taką kasę będzie bardziej uniwersalny i zawsze go można zmodyfikować:D
 

sebastian1312

New member
Apropo Pocorn Hour A100 i mkv.

Jak jest z obsługą napisów? Czy obsługuje napisy w formacie srt lub txt czy też trzeba zmuxować przed obejrzeniem napisy z filmem?

U mnie na komputerze zoomplayer obsługuje napisy bardzo dobrze, inne odtwarzacze już nie koniecznie - leci synchronizacja.

Jak jest w Popcorn?
 

duszyk

New member
mkv i srt

witam,

sprzedaję na allegro nowość na rynku - manta hdd-1000; wczoraj przetestowałem sprzęt na szybko - czyta filmy mkv, obsługuje napisy srt
 

Carno

New member
Jak wypadają te odtwarzacze hBox i NMT na humanmedia.pl w porównaniu z tymi polecanymi powyżej?

o Popcorn Hour czytałem wiele a jak się ma EGreat, jest kilka modeli
i jeszcze czy ktoś miał styczność z odtwarzaczem hBox HMC-39 recorder?
 

szwajcar

New member
Moje zdanie jest takie, że kombinowanie czegokolwiek poniżej Popcorna to skazywanie się na porażkę. Minimalizm w tym wypadku nie popłaca.

A Manta HDD1000 by sobie odpuścił. I wiem co mówię. ;)
Żadnego mkv nie obsługuje poprawnie.
mkv z dts, mp3 - dźwięk tnie się niemiłosiernie.
mkv z ac3 - tylko w stereo.
 
Do góry