Format filmów HD/full HD (czarne paski)

GracX

New member
Bez reklam
Witam mam pewnie dla sporej gruby użytkowników forum proste pytanie otóż porównałem swoje filmy na blueray zauważyłem iż np.Avatar jest w formacie 1.178:1 natomiast transformersy hancock itd zdecydowana większość ma format 2.40:1 i tutaj sedno Avatar odtwarzany jest pięknie na całej powieszchni TV natomiast pozostałem posiadają czarny paski u góry oraz dołu czego nie jestem zwolennikiem.. ostatnio oglądałem film transformers na tvn HD piękny obraz na cały ekran bez porównania z moja wersja na Blueray mój phil ma 'tylko'32 na pewno nie pozostaje to bez znaczenia na przyszłość chciałbym wiedzieć jak wybierać filmy czy ktoś może mi przybliżyć te formaty oczywiście chodzi o to by nie było czarnych pasków bez krzystania ze funkcji zmiany obrazu.zauważyłem również że kilka moich filmów na lapku w formacie mkv również ma te paski ale o jakieś 50% mniejsze już to znacznie lepiej wygląda domyślam się że to również inny format..

z góry dzięki za odp.

pozdrawiam.
 
S

simon333

Guest
Też nie jestem zwolennikiem czarnych pasów.Jednak wszystkie próby rozciągnięcia obrazu na cały ekran (zoom który obcina boki,wydłużenie obrazu w pionie) psują i deformują jakość filmu,jak w przypadku Transformersów na TVN HD.
Są też telewizory w formacie 21:9,gdzie takie filmy będą na całym ekranie,np. tutaj http://www.youtube.com/watch?v=8i7nGneSlwk.Jak tylko na takim telewizorze oglądać zwykłą telewizję?
Jest jednak spora lista filmów bez czarnych pasów.Zobacz tutaj http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://forum.blu-ray.com/blu-ray-movies-north-america/9502-list-fullscreen-16-9-1-66-1-85-1-blu-rays.html&ei=gKB1TuDPGI6Tswb4pJmOCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCEQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3D1.85:1%2Blist%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26biw%3D1920%26bih%3D937%26prmd%3Dimvnsfd
Jak dla mnie wszystkie powinni robić właśnie w tym formacie.

 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
hmmm no właśnie nie zauważyłem ''świeczek" przy filmie na tvn.. avatar jest właśnie w takim formacie cudowny obraz na całym ekranie.moim zdaniem powinni dawać możliwość wyboru np. jakiś horror nawet zyskuje z tymi paskami na klimacie ale taki film jak transformers biednieje strasznie zwłaszcza przy przekątnej 32

a mój tv to philips 9705h
 

rafib1975

New member
Foramt 2.40:1 jeste obecnie foramtem kinowym i sporo filmów jest tak kręcona. A nie ma możliwosci żebys miał wybór ponieważ on jest tak już nakręcony. Jak nie chcesz pasów zostaje zakup TV 21:9
 

rafib1975

New member
w takim razie hit kinowy avatar jest jednak inaczej kręcony bo mam piękny obraz na całym ekranie
Słuchaj taki film jak Avatar jest krecony głównie z myslą o kinach a tam nie ma za wielkiej róznicy miedzy 1.78:1 a 2.40:1. Ja ci napisałem że obecnie Akademia Filmowa jako na standart wybrała format 2.40:1 a każdy może film nakręcic jak on uważa nawet w 4:3. Ja mam spro hitów i na DVD i na BluRay i są różne np. Bond jest 1.85:1, Transformers 1 i 2 jest 2.40:1, a np gwiezdne Wojny są 2.35:1. A nie wiem czemu akurat reżyserzy tych filmów wybrali akurat ten czy inny format.
 

m2000

New member
właśnie ja też padłem w pułapkę formatów !!!! W tvnHd leciał WŁADCA PIERŚCIENI piękny obraz pełny ekran 42cale no i poleciałem po wersję na błękitnych płytach i aż mnie zamurowało pasy i wydaje mi się że gorszy obraz 1080p co jest grane nie da się tego obejść no i kwestia projektora który chciałem nabyć ale jak odpaliłem te pasy to już sam nie wiem .
Filmy puszczam przez PowerDVD da się jakoś wyeliminować te pasy !!!!
 

m2000

New member
ok na TV można to przepuścić ale na projektorze jak to jest bo zamierzam nabyć ACER H5360 BD i co tam też będę miał pasy ?
Proszę o odpowiedz z uwzględnieniem tego modelu projektora
 
Do góry