Foldery na pendrive PS3

kylo69

New member
Witam
Jakiś czas temu znalazłem na necie że aby bez problemu wykrywało filmy czy muzykę na pendriv'ie (bez wciskania trójkąt->Wyświetl wszystko) trzeba utworzyć foldery PS3 -> VIDEO, UPDATE, MUSIC
teraz gdy mam PL firmware filmów z folderu mi nie widzi. Próbowałem nawet z folderem WIDEO (taki po polsku) i też nic. Wiecie może jak mają teraz się foldery nazywać?
 

azet

Member
Bez reklam
podłączę się, mam dwa pendrive- jeden 2 GB, na nim mam folder VIDEO i jest widziany przez ps3, ale mam drugiego pendrive 32 GB, format fat 32, folder VIDEO , i ps3 go nie widzi . co można z tym zrobić ? formatowałem go parę razy .......
 

bluray

Banned
32 GB pewnie jest format NTFS. A tego PS3 nigdy nie zobaczy.
Zrób go FAT 32.
Po to kontener AVCHD dzieli pliki na 4 GB.
 

azet

Member
Bez reklam
masta, znowu nie wiem o czym piszesz,

bluray- pendrive 32 GB jest sformatowany na fat 32, ale ps3 widzi wielkości do 4 gb ? czyli nigdy nie będzie widoczny dla ps3 ? czyli co można z tym zrobić ?
 
Ostatnia edycja:

kylo69

New member
PS3 widzi dyski i nośniki większe niż 4GB ale jemu chodziło że FAT32 nie obsługuje plików większych od 4GB. Ja mam pendrive 8GB sformatowany na FAT32 i widzi mi film 4+2GB (tak podzielony) ale wtedy gdy wcisne trójkąt->pokaż wszystkie pliki
 

azet

Member
Bez reklam
dzięki chłopie, przywróciłeś mi wiarę w to forum, już myślałem że są tu tylko zakompleksieni,sfrustrowani informatycy rzucający żargonem z informatycznym, byle tylko się wykazać a nie by pomóc.
dalej - moje ps3 widzi pendrive 2 gb, pisze wyrażnie - usb coś tam,ale dlaczego nie widzi pustego pendrive 32 gb z pustym folderem VIDEO (czy z filmem 1,4 GB )
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niestety ale całkiem sporo jest tu zakompleksionych, sfrustrowanych użytkowników, którzy nie potrafią nawet opisać swojego problemu a co tu dopiero mówić o otrzymaniu jakiejkolwiek pomocy.
Trzeba się domyślać i zgadywać co autor miał na myśli...
Jeśli do tego dodamy tragiczne lenistwo, kompletny brak zaradności i zdolności radzenia sobie samemu z problemami to taka wizja zaczyna nas przerażać.

Wypadałoby się więc chociaż określić czy nie widać w ogóle pendrive'a w PS3 czy też nie widać tylko jego zawartości jak sugerował kylo69.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
podłączę się, mam dwa pendrive- jeden 2 GB, na nim mam folder VIDEO i jest widziany przez ps3, ale mam drugiego pendrive 32 GB, format fat 32, folder VIDEO , i ps3 go nie widzi . co można z tym zrobić ? formatowałem go parę razy .......
dalej - moje ps3 widzi pendrive 2 gb, pisze wyrażnie - usb coś tam,ale dlaczego nie widzi pustego pendrive 32 gb z pustym folderem VIDEO (czy z filmem 1,4 GB )

nie widzi wcale pendrive, gdyby był widoczny napisałbym że jest folder np. video, tylko zawartości nie widać i zastanawiałbym się czy są jakieś złe pliki że są niewidoczne dla ps3 ,tak, wydaje się że można to różne zinterpretować ,ale napisałbym inaczej, jak wyżej , jeżeli nie wiedziałeś o co mi chodzi trzeba było zadać pytanie
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli nie wiem za co dziękowałeś kylo69 bo zupełnie nie o to chodziło.
Przy okazji jeszcze pojechałeś innych.

Napisz jakiej to jest firmy pendrive, w jaki sposób był formatowany do FAT32, czy jest na nim tylko jedna partycja czy więcej?

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
po nikim nie jeżdżę bo nikt mnie nie sprowadza do "młodego" odpowiadając na moje posty ,(to było lekceważące- tylko jeden tu taki był ), dziękowałem, bo napisał zrozumiałym dla mnie tekstem,
pendrive -emtec 32 gb, sformatowany przez win 7 , do fat 32, nic na nim nie ma, myślałem żę może brak folderu VIDEO powoduje że ps3 go nie widzi dlatego utworzyłem tylko ten folder i jeżeli chcesz próbować pomóc nie pisz językiem informatyki bo kompletnie o tym nie mam pojęcia ( rozmiar alokacji jednostki - to ważne ? ) ... no i .... dzięki za pomoc, jednak ....próbujesz pomóc
 
Ostatnia edycja:

azet

Member
Bez reklam
z innego forum- no i nie zobaczy, bo ps3 ma taki kaprys i koniec,trudno,

ps. piszę pod swoim bo już nie mogę edytować
 

cyber78

Member
Bez reklam
z innego forum- no i nie zobaczy, bo ps3 ma taki kaprys i koniec,trudno,

ps. piszę pod swoim bo już nie mogę edytować

A może to EMTEC miał taki kaprys i robiąc twojego 32-gigowego pena tak się trzymał standardów, że nie działa on z wbudowanym kontrolerem USB?
 
Do góry