Focal impression problem

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć!

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu - ale mam problem z jedną z 2 kolumn z zestawu Focal Impression - uszkodzony jest przetwornik niskotonowy - Focal 5N400DB.

Jak szukam w guglach to praktycznie zero informacji - ani to dokupić ani naprawić... Chętnie zakupiłbym używkę w dobrym stanie (najlepiej parę) ale jak jak tego nie ma?

Same kolumny są bardzo estetycznie wykonane i podobają mi się wizualnie, grały też super.

Czy jest możliwe dobranie innego przetwornika (dostępnego w sprzedaży), który po wymianie zagra podobnie?

Jak zapytałem kolegi ze "skrzywieniem audiofilskim" to zaczął coś cudować o badaniach, komorach odsłuchowych i zwrotnicach...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No i mial racje. To nie jest cudowanie. glosnik o innych parametrach nie pasuje do zaprojektowanej obudowy i zwrotnicy glosnikowej.
Musi byc identyczny!
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie no szukałem w goglach / ebayach / amazonach - w obecnych czasach wyszukiwanie w sieci jest mocno ograniczone.
Dlatego liczę, że może ktoś gdzieś widział na jakimś forum albo jak...

Na ebay ostatnia sprzedaż była chyba w 2016 roku...

Obecnie można kupić 7N400DB (ma 7" a mój 5") lub 5N300 - rozmiarem pewnie pasuje... ale co z tego?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośnik musi być o takiej samej średnicy aby "wszedł" w otwór
Trzeba by poszukać w danych katalogowych tego głośnika i dobrać inny o bardzo zbliżonych parametrach .Tylko oczywiście w takim przypadku potrzeba wymienić oba głośniki .W wysokiej klasy kolumnach głośniki (przetworniki) są parowane tzn dobierane są na podstawie pomiarów podobnie jak lampy elektronowe w wzmacniaczu

Ja na Twoim miejscu spróbował bym napisać bezpośrednio do firmy Focal i przedstawić sprawę myślę ,że oni są najbardziej kompetentni w rozwiązaniu problemu
 
Ostatnia edycja:
Do góry