Focal Dome Flax 5.1 + Aplituner (ale jaki?)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego rzecz gustow.

Ja upmixerow raczej nie uzywam. Ale musze przyznac racje Armanigowi masz taka mozliwosc. Mozesz nawet z avi 700mb miec dzwiek w atmosie... no aleee.... to nie prawdziwy dzwiek tylko taka komputerowa symulacja.

Ta "symulacja" na takich (przykładowo) już 10gb pliku biję efektami na głowę nie jeden film w Atmosie, oczywiście inny film, a nie ten sam.
Chodzi o to, że jest taka możliwość i jeżeli ktoś jest pasjonatem sufitowych, to na całej masie starszych filmów znajdzie kupe radochy i ten sufit będzie miał sens i drugie życie.
Ja tak odświeżyłem sporą kolekcje swoich filmów, a temat znany od dawna i to jest ogromny plus upmixu. Nie wiem jak 700mb. Sprawdż sobie w wątku, dawałem tam przykłady. Konkretne fragmenty, minuty itp.
Zobaczysz jaką robote robi i sobie porównasz.

I z tym ze lepsze 5.1 niz 11.1 tez sie zbytnio nie zgadzam, bo jak ktos robi kino juz od powiedzmy jamo s608 czy Dali zensor czy heco music style, to jednak wolalbym isc w 11.1 niz doplacac w wiekszego centrala czy lepszych frontow. Zreszta sam poszedlem tym kierunkuen i do dzis graja u mnie jako suround podlogowki za 1000zl zamiast dedykowanych suround za tyle samo lub dwa razy drozszych. Ale jak kto woli...
O kolumnach kolegi specjalnie nie pisze bo ich nie znam.

Zgadza się, bo trzeba odnieść się do konkretnych setów, firm i modeli.
Jak ktoś już coś ma i jest zadowolony, to wiadomo, że można się już zastanawiać w co inwestować, ale będąc jeszcze przed zakupem na odsłuchu zestawu 5.1 na pewno nie zdecydowałbym się na wybór gorzej grającego setu 5.1, tylko dlatego, żeby mi starczyło (na tym gorszym) na sufitowe.
W życiu, ale wiem o co Ci chodzi.
 

0mauy0

New member
A o co chodzi dokładnie z tym upmixem? Coś do tego jest dodatkowo potrzebne? (upmix pojawia się w wielu wątkach, ale żadnych konkretów dla laików ;) )
 

mors111

Active member
Bez reklam
Uwielbiam takie komentarze... ehhh...

Nie zamierzam zmieniać "głośniczków" na "porządny" zestaw kolumn - nie po to chcę wydać na nie 8 koła. Również nie zastanawiam się co można kupić za 16 koła.

Mam budżet jaki mam, nie chcę dużych kolumn, bo mi najzwyczajniej nie pasują do koncepcji salonu. Dlatego szukam alternatywy - a Focale to chyba jedyny sensowny wybór?

Nie każdy przecież musi chcieć "zawalić" sobie pół salonu kolumnami? Wiadomo, że to jest coś kosztem czegoś. Jak komuś to pasuje, to czemu nie. Sam zresztą mam w tej chwili duże kolumny, które zamierzam wykorzystać na poddaszu - więcej jednak nie chcę się w salonie bawić w "podłogówki".

do kina pewnie będzie bardzo dobrze , ale muzyki stereo ... , za bardzo na ty nie posłuchsz
 

0mauy0

New member
Focal sprzedaje zestaw z instalacyjnymi 300 icw 4 https://www.focal.com/en/home-audio/home-theater/dome/512-packs/dome-flax-512 .Biorąc pod uwagę fakt że jesteś na etapie budowy to było super rozwiązanie,głośniczek zwisający z sufitu wygląda tak sobie.

wiem o tym - niestety już za późno na takie rozwiązanie. W stropie nie chcę się wiercić, a podwieszanego sufitu nie chcę.

Te głośniki na suficie mi nie przeszkadzają - będę miał praktycznie tak samo wyglądającą lampę, więc będzie to dopełnienie całości ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A o co chodzi dokładnie z tym upmixem? Coś do tego jest dodatkowo potrzebne? (upmix pojawia się w wielu wątkach, ale żadnych konkretów dla laików ;) )

W linku który podałem wcześniej masz wszystko, tam masz całą dyskusję dot. Atmosa i generalnie sufitowych. Wielokrotnie pisałem o upmixie.
Mówiąc w skrócie, oglądasz jakiś film który dla przykładu ma ścieżkę 5.1 i za pośrednictwem pilota przełączasz na jeden z trybów upmixujących, zwie się to DSU w przypadku Dolby, a konkretnie Dolby Surround. Wówczas załączają się sufitowe i cieszysz się efektami z sufitu na filmie który nie ma ma Atmosa i jak wspomniałem, wielokrotnie efekt są zaskakująco dobre.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, wszystkie ostatnie ampli mają na wyposażeniu upmixer.
Prosta sprawa, sam sobie wybierasz jak chcesz słuchać, w oryginale czy z załączonym sufitem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czytam cały czas ten temat - 180 stron jednak trochę czasu zajmie ;)

Czyli rozumiem, że amplituner sam robi robotę ?

Tak, amplituner sam "tworzy" sobie dodatkowe kanaly. Czasem z lepszym czasem z gorszym skutkiem. Widzisz powyzej kolega chwali.


Tak szczerze do tak malych glosnikow, pierwszy ampli, ktory bym odsluchiwal to onkyo 656. (Jezeli starczy ci 5.1.2)

Onkyo TX-NR656 | MEGA GRATISY!!! | Amplituner 7.2 (6916725778) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zaznaczam "odsluchiwal" a nie kupil w ciemno :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Avforum jest cała masa wpisów i dyskusji nt. DSU.
Wystarczy wrzucić kilka wybranych fragmentów i odsłuchać, ta cała demówka Atmosa przy tym to pierd.
 

0mauy0

New member
Na chwilę obecną jestem zdecydowany na:
- Denon AVR-X4300H
- Focal Dome Flax

Postaram się jeszcze gdzieś tego odsłuchać choć znając szczęście będzie ciężko
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Focale ok, Flax to te lepsze, bo sa jeszcze zwykłe Dome. Amplituner tak na prawdę przy małych najlepiej jak ma automatyczną kalibrację z mikrofonem, droższy to jak jest kasa i potrzeba innych dodatkowych funkcji. Podpytaj blackninja o cenki przed zakupem, może uda się zaoszczędzić.
 

0mauy0

New member
To mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ustawienia 7.1.2 (cały czas się zastanawiam czy nie lepiej zamiast 5.1.4) - czy w takim układzie pomieszczenia jest sens? Tak trochę na siłę wciśnięte głośniki
-- niebieskie kropy to podłogówki
-- czerwone kropy to sufitówki
 

Attachments

  • 7.1.2.jpg
    7.1.2.jpg
    114,3 KB · Wyś: 41

Crunck

New member
Przepraszam za odgrzebanie kotleta. Czy kolega zdecydował się na te focale ? Jeżeli tak to możesz opisać wrażenia ? Ile płaciłeś wtedy za secik 5.1 ? :)
 
Do góry