FLOWER (PSN 29 zł)

beamer

Banned
Oglądałem wywiad z szefem produkcji gry Flower (Japończyk rzecz jasna). Oficjalna interpretacja autora: w grze chodzi o spełnianie marzeń kwiatków; różne kwiatki mają różne marzenia (np. ożywić uschnięte drzewo, uruchomić elektrownię wiatrowej, obejrzeć kanion i zachód słońca, nocne harce, "odczarowanie" miejskiej dżungli etc.); im marzenie lepiej wyjdzie (lepiej je ugramy) tym lepsza kondycja danego kwiatka w doniczce na parapecie, który robi też za główne menu gry; autor określił swoją grę jako "zręcznościowe puzzle przestrzenne, gdzie to co widać dynamicznie współgra z dźwiękiem".

Ciężko opowiedzieć tą nad wyraz oryginalną grę. Myślę, że za 29 zł naprawdę warto samemu się przekonać. Mi się spodobało i nawet sobie wracam od czasu do czasu "polatać".
 
Ostatnia edycja:

polx

New member
trofea

Autor: Mario

Memories
Reminisce for 3 minutes
Podczas grania naciśnij SELECT. Odłóż pada i oglądaj pokaz slajdów przez trzy minuty dopóki trofeum nie wyskoczy – nie możesz ruszać padem ze względu na czujniki ruchu.


Welcome Back
Play the game after a week long break.
Są dwa sposoby, by zdobyć to trofeum. Pierwszy polega na odczekaniu tygodnia bez włączania Flower, natomiast drugi sposób polega na zmianie daty w konsoli o co najmniej tydzień (po dostaniu trofeum zmienić można z powrotem na poprawną datę).



Palette
Use the Grass as your canvas and paint the ground with three different colors
Pod koniec etapu drugiego (czerwony kwiat) gdy znajdziesz się na ostatniej łące przeleć przez trzy sekcje kamieni, każdy kamień zapewnia inny kolor (trzy kolory) – gdy wlecisz do środka kamieni tymczasowo będziesz mógł zmieniać kolory, pomaluj trawę trzema kolorami, a trofeum będzie twoje.



Wind
Play with the windmills and ride the wind seven times
W trzecim etapie (różowy kwiat) przeleć nad wiatrakami siedem razy i trofeum jest twoje.



Illumination
Light a darkened pool
W czwartym etapie (niebieski kwiat) musisz oświetlić jezioro, które znajduję się po lewej stronie tuż po rozpoczęciu etapu. Gdy włączysz oświetlenie - masz możliwość rozświetlania kilku rzeczy – aby dostać trofeum przeleć nad pobliskim jeziorem, tak aby się oświetliło i brązowe trofeum jest twoje.



Pure
Journey to the city unscathed
W piątym etapie (fioletowy kwiat) musisz ukończyć etap nie dając się ani razu porazić prądem, jednocześnie zbierając wszystkie kwiaty fioletowe, które znajdują się pomiędzy metalowymi stelażami pod napięciem. Najlepszym sposobem i chyba jedynym możliwym jest bardzo powolne lawirowanie pomiędzy żelastwem. Jeżeli ci się nie uda, powtórz etap – jest to zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w grze.

Stars
Release all of the names to the sky
W bonusowym etapie (ramka ze zdjęciem) przeleć przez wszystkie kwiaty z napisami, by te uleciały w powietrze, czyli zalicz etap bez opuszczania choć jednego nazwiska.

Flow
Life could be Simple…
W trzecim etapie (różowy kwiat) w kanionie trzymaj się lewej stron dopóki nie wlecisz do jaskini, następnie od razu trzymaj się prawej strony, a znajdziesz się w części jaskini z podświetlonymi symbolami. Gdy wylecisz z jaskini trofeum powinno się pojawić na twoim koncie.

Healthy Play
Take a ten minute break between any dreams
Gdy skończysz dowolny etap i wrócisz do menu, odłóż pada na 10 minut, nie robiąc nic, a trofeum samo wpadnie.

Beginning
The dream has just started.
W etapie czwartym (niebieski kwiat) zbierz wszystkie (trzy) zielone kwiaty.

Discovery
find and bloom a secret flower
W pierwszym etapie znajdź niebieski kwiat (pojawi się on na animacji podczas zbierania zwykłych kwiatków).

Trofea SREBRNE
Nature
Bloom 10,000 flowers.
Musisz zebrać 10.000 kwiatów. Trofeum wpadnie z czasem. Rada? Musisz dużo grać:).

Urban
Completely Awaken the City
W ostatnim etapie musisz pokolorować całe miasto i każdą część trawy. Mozolne zajęcie. Przechodź poziom powoli zabarwiając każdą część trawy i każdy budynek, zbierając przy tym wszystkie kwiatki.

Trofeum ZŁOTE

Dream
Beyond all flowers lies another room.

Musisz znaleźć 18 sekretnych kwiatów porozrzucanych po wszystkich 6 etapach
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jest to czysty spojler do tego pisany open textem.
Solucja dla trofeów bez żadnych ostrzeżeń - nie podoba mi się to i o tym piszę. A Ty możesz sobie nie rozumieć, masz do tego prawo.

Pozdrawiam,
 

Szczupaczek

New member
No wiesz trudno z tego :

"Co to ma być?
Jakieś f...in' kpiny?!"

wywnioskować to -> Jest to czysty spojler do tego pisany open textem.
Solucja dla trofeów bez żadnych ostrzeżeń - nie podoba mi się to i o tym piszę. A Ty możesz sobie nie rozumieć, masz do tego prawo.

I nie spinaj się tak wielki Mastaho...
 

mietek099

New member
Powiem Wam, że mieliście rację. Od wczoraj jestem posiadaczem Flower'a i gra rzeczywiście potrafi odprężyć i zrelaksować. Grafika wymiata (trawka ;]) a muzyka szybko wpada w ucho. Samo sterowanie jest też bardzo intuicyjne ze względu na dokładność, czułość przechyleń. Generalnie polecam, bo gra jest zupełnie inna niż cała reszta (wyjątkiem może być tutaj zbliżony założeniami flOw).
 
D

djrobus

Guest
Rozpocząłem te gierkę jakiś czas temu i raptem skończylem po 3 poziomach. Pada wyrywała mi potem na zmianę żona i szwagierka:mrgreen:
One dokończyły tę batalię wyrażając przy okazji ochy i achy (kwiatki!!!:-D
Skubane Sony potrafi przyciągnąć kobitki do PS3 hehe
 

debeef

New member
Bez reklam
Dla mnie świetna gierka, którą zachęciłem żonę i córkę (3lata) do grania, zostało mi jedno trofeum do zdobycia z tego co przed chwilą przeczytałem -najtrudniejsze,a le damy radę. Gorąco polecam tą grę:)
 

cyber78

Member
Bez reklam
debeef napisał:
Dla mnie świetna gierka, którą zachęciłem żonę i córkę (3lata) do grania, zostało mi jedno trofeum do zdobycia z tego co przed chwilą przeczytałem -najtrudniejsze,a le damy radę. Gorąco polecam tą grę:)

Dla mnie najtrudniejszy okazałe się brąz Pure, i kilku listków musiałem poszukać.
 

debeef

New member
Bez reklam
Zgadzam się, dziasiaj zdobyłem pure za trzecim podejściem i wolny przejazd okazał się najlepszym sposobem od siebie dodałbym jeszcze im wyżej tym lepiej.
 
Do góry