FLOWER (PSN 29 zł)

beamer

Banned
Dzisiaj (12.02.2009 r.) wyszła na PSN dłuuuugo zapowiadana casual'owa gierka pt. FLOWER.

Ta wielce oryginalna gra jest dystrybuowana wyłącznie poprzez PSN i kosztuje zaledwie 29 zł.

Wklejam reckę z gamespot (ocena 8.0 "great"): http://www.gamespot.com/ps3/action/...vert&om_clk=gssummary&tag=summary;read-review

Inne oceny gry FLOWER: Chyba nieźle co?

A co Wy sądzicie o tej grze? Może ktoś już kupił (ściągnął)? Jeżeli tak, to wpisujcie wrażenia z gry w FLOWER :cool:

[update] Zauważyłem w PSN, że kolega Banzai już pogrywa we Flower. Zapytałem Go o opinię poprzez PSN. Polecił. Właśnie Sony Poland zarobiło na mnie kolejne 29 zł i gra Flower ściąga się już na moją PS3 :). Obiecuje coś napisać dziś wieczorem o wrażeniach z Flower.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Ja też dłuuuugo czekałem na tą grę, bo lubię ''świeżość''. Już za chwilkę sobie pogram we Flower. Gra waży 600 ileś tam megabajtów. :cool:

Do zobaczenia w świecie w którym kwiaty marzą... :cool:
 

dienekes' shade

New member
Słowem...magia :) Już pierwszy tytuł That Game Company - flOw - oczarował mnie i wszystkich, którym prezentowałem tę grę, ale flOwer wynosi rozgrywkę a' la wąż na jeszcze wyższy poziom. Feria barw jaką nagradzany jest gracz to klasa sama w sobie.

Leję lukier, ale najwyraźniej dziś mam dobry dzień - najpierw wheelstandpro, dotarł po dniu od zamówienia i okazał się strzałem w dziesiątkę (recenzja wkrótce :)), a później taka piękna zabawa ;)

Polecam każdemu, kto szuka kojącej nerwy aplikacji.
 

beamer

Banned
Po zwiedzeniu marzeń 3 kwiatków we Flower jestem zaskoczony że są takie kolory w przyrodzie. :eek:

FERIA BARW. :cool:

Na razie największe wrażenie zrobiło na mnie marzenie "3" kwiatka: zachód słońca, wiatraki oraz...ile...1000...2000...3000 naraz fruwających płatków na ekranie...w FULL HD 1080p.

To było piękne zakończenie dzisiejszego dnia...
 

Banzai

New member
Jako, że chyba pierwszy dorwałem się do tego tytułu, muszę się przyznać, że ja wcale na flower'a nie czekałem :lol:
Czytałem o tej grze (powiedzmy, że grze), ale w niczym mnie nie przekonywała z opisów i SS. Można powiedzieć, że znalazła się jednak na moim dysku, bo chciałem sobie w coś nowego (nie mylić z nowatorskim) pograć.

I jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem to cudeńko na ekranie. Magia barw, znakomite efekty, świetne dźwięki (przy wprawnym lataniu możemy skomponować ciekawy utwór) i duża grywalność. Biorąc pod uwagę, że jest to gra za 29 zł z PSS. Sterowanie w sumie może odbywać się jedną ręką, ale dla pewniejszego kierowania płatkami, lepiej pad trzymać też drugą łapką.

Dzisiaj był dzień Flower, dzięki czemu grę już całą przeszedłem i nie zagrałem w nic innego (nawet demo K2 ;)). Co nie oznacza, że została już ukończona na 100%, nie nie, są jeszcze dwa kwiatuszki, które trzeba doprowadzić, aby się w pełni rozwinęły.

Polecam :eek:k:
 

beamer

Banned
Mój czwarty kwiatek słabo się rozwinął. Chyba sobie jutro nim polatam, ze mu poprawić kondycję ;). Ma trudne marzenie do zrealizowania, ale spróbuje jeszcze mu pomóc.

Sterowanie SIXAXISEM jest super. Ja też, tak jak Banzai gram we Flower jedną ręką. Precyzja jest doskonała. Jedną reką żłopiesz piwko lub zajadasz chips'y a drugą fruwasz w przestworzach.

Po High Velocity Bowling, to jest druga gra która pokazuje na co stać pad SIXAXIS w PS3 :cool:.
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
O czym wy tu lidziska piszecie ?:p Marzenia, ferie barw, kwiatki ?:fool:
Ehh, kupię sobie tą grę :lol:

Edit:
Ma się rozumieć, Obi-Wan ;)
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
ps_user napisał:
O czym wy tu lidziska piszecie ?:p Marzenia, ferie barw, kwiatki ?:fool:
Wkrótce zrozumiesz, młody Jedi :p

Nie wiem, jak Wy, ale ja grając w kWiat nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to taki roślinny Prince of Persia (najnowsza odsłona) :)
 
Ostatnia edycja:

Banzai

New member
beamer napisał:
Mój czwarty kwiatek słabo się rozwinął. Chyba sobie jutro nim polatam, ze mu poprawić kondycję ;). Ma trudne marzenie do zrealizowania, ale spróbuje jeszcze mu pomóc.
Czwarty to jeszcze nic, w piątym jest dopiero masakra (słupy pod prądem), gdzie trzeba bez szwanku dolecieć do miasta. A lecąc w wąwozie, zawalają się kawałki konstrukcji i trzeba między nim lawirować aby właśnie nie zostać porażonym prądem. Problem w tym, że leci się z wiatrem i nie można zwolnić. Poza tym są tam do rozwinięcia kluczowe kwiatki, echh...a miało być bez stresu :p

dieniekes' shade napisał:
Nie wiem, jak Wy, ale ja grając w kWiat nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to taki roślinny Prince of Persia (najnowsza odsłona) :)
Dokładnie, nawet moja żona to zauważyła :D A lecąc z większą prędkością czuję się jakbym grał w wipeout'a :)
 

beamer

Banned
Należy lojalnie ostrzec że gra jest króciuteńka. Przeszedłem ją wczoraj w ok. 2-2.5 godziny. Coś jak film. Gracz brnie aż do szczęśliwego finału i co rusz jest zaskakiwany: a to muzyką, a to kolorami, a to zmieniająca się aurą i nastrojem. Są też różnego rodzaju puzzle przestrzenne i trochę latania "na orientację" w przestrzeni.

Do gry można wracać bo ma rozmaite ciekawe zaskakujące pucharki za różne akrobacje, mieszanie kolorów, wygrywanie melodii, a nawet za "Healthy Gaming" czyli robienie sobie krotkich przerw co godzinkę. Można delektować się muzyką która zależy od tego jak fruwamy, ma różne tonacje, sekwencje kwiatowe etc.

Kwiatek który zmaga się z awarią sieci elektrycznej jest naprawdę trudny i można się trochę spocić z emocji (ciekawe wyzwanie: wymagana precyzja latania i zimna krew!).

Ostatni poziom jest trochę nieciekawy (miasto) i nie pasuje do konwencji gry (PRZESTRZEŃi WIATR).

Mimo wszystko warto ją ściągnąć za 29 zł (według mnie), bo rzadko trafia się takie COŚ.

Flower nie jest zaskoczeniem na miarę Linger in Shadows, bo był zapowiadany i promowany przez Sony od chyba już 2 lat.
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
Chyba w końcu to zassam z PSStore. Coś w tym musi być, skoro "stare konie" tak się zachwycają:mrgreen:
 

dienekes' shade

New member
Daj znać, jak odbierasz ów tytuł. IMO, flOwer to coś, do czego miło się wraca, choćby w celu ukojenia nerwów po partii w Killzone 2 :D

Taka... "Cyfrowa poezja".
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ja wczoraj pobrałem, powiem szczerze, że kupiłem go dla dziecka (za mały na przelewanie krwi) i dla mojej drugiej połowy.
Wczoraj siedziałem 2 godzinki i nie mogłem się oderwać, a miałem tylko zobaczyć jak to wygląda i jak działa żeby reszcie wytłumaczyć.
Są trofea do zebrania co daje dodatkowy impuls dla wyjadaczy :grin: - chociaż jest ich kilka i zadaje się dosyć łatwe (ale wszystkich jeszcze nie mam).

Mimo, że gra do przejścia jest dosyć krótka (może SM dorobią jakieś dodatki bo gra jest popularna) to fajnie się gra jeszcze raz w "ten sam kwiatek" poprawiając jego kondycję.

Zgadzam się z 'dienekes' shade' - zieleń bardzo uspokaja, i muza jest fajna, szczególne jak płynnie zbiera się kolejne płatki - wszystko się komponuje.
Za 29zł gra warta posiadania.
Pozdrawiam z łączki ;)
 
D

djrobus

Guest
dienekes' shade napisał:
Daj znać, jak odbierasz ów tytuł. IMO, flOwer to coś, do czego miło się wraca, choćby w celu ukojenia nerwów po partii w Killzone 2 :D

Taka... "Cyfrowa poezja".

Ledwo zassałem, zacząłem grać, trafiłem na łąkę, pierwszego kwiatka i... musiałem odłożyć pada, gdyż chwilowo musiałem zająć się czymś innym.
W ten sposób zdobyłem pierwsze trofeum za... osiągnięcie 10 minutowej przerwy w grze:mrgreen:

Gierka naprawdę uspokaja
Żonie pochwaliłem się wieczorem tym trofeum, nie wiedzieć czemu nie wpadła w zachwyt, zauważyłem też pewne akcenty politowania w jej oczach:D
 
D

djrobus

Guest
Wolę już jednak politowanie niż wrzaski typu "czy to musi tak dudnić", jak zajęty jestem wyrywaniem chwastów w Killzone 2:twisted:
 

Maxavelli

New member
Krotko - genialne, innowacyjne, wciagajace, PIEKNE! Myslalem ze fl0w to szczyt cyfrowej poezji, ale Flower przebija go glebia barw i niesamowita muzyka... Przeslanie jest czytelne, w piekny sposob dociera do Gracza i pozwala przez chwile zastanowic sie nad przemijalnoscia naszego swiata.

P.S. Trofea w tej grze to bezczeszczenie idei - to cyfrowa sztuka, ktora jest piekna sama w sobie... Kogo obchodza jakies trofea?
 
Do góry