flac bezprzewodowo ze smartfona do dac arcam rblink

piotr10

New member
Bez reklam
Witam. Szukam dobrej jakości rozwiązania do odtwarzania muzyki bezpośrednio z telefonu na mój system stereo.
Dużo naczytałem się na forach o dobrodziejstwach dac, które polepszają dzwiek ( w porównaniu do prostszych połączeń - np. kablem jack - 2 RCA bezpośrednio z odtwarzacza).
Dodatkowo bluetooth z apt-x z tego co czytam w opisach jest dobrym rozwiązaniem.
Czy ktoś z was testował rblinka? Jakiej jakości dac w nim siedzi? Czy rzeczywiście polepszy się jakość dźwięku? Jak z zasięgiem?
Pytam bo miałem 3 dni rozwiązanie tańsze na bazie odbiornika Lindy za ok 300 zł. - jakość kiepska, kiepski sygnał, niestabilne polaczenie-gubil zasięg z 1 metra , przerywal ( wystarczyło poruszyć telefonem )
Na szczęście kupiłem w sklepie internetowym i po prostu oddalem.

O dość dobrej jakości dźwięku przez bluetooth przekonałem się w moim car audio - każdy kto słucha mojego systemu w połączeniu z flackami z telefonu jest w wielkim szoku. ( alpinka,wzmak focal, głośniki Dego, sub JL audio , dobrze wygluszone drzwi i dobrze polozona instalacja prądowa i sygnałowa razem z dobrymi kablami glosnikowymi )
Dodam, ze tu wogóle nie przerywa połączenia nawet jak odejde na kilka kroków od samochodu.
Tak z ciekawostki napisze, ze teraz w samochodzie nie słuchał radia FM - zamiast fm - internetowe z Fona po bluetooth - nie mam przynajmniej zaklocen.
Zestaw z którym ma zagrac ten smartfon ( na razie Sony xperia s, ale myślę o Samsung s3 - ze wzgledu na apt-x) to: Yamaha AX 900 i klipsch RF 82.
Zachęcam do dyskusji i proszę osoby , które miały przyjemność korzystać z arcam rblink o opinie o nim.

Nikt jeszcze nie testował tego rblinka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lukasmlody

New member
Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem rBlinka i jestem zadowolony. Pierwszy raz zobaczyłem to urządzenie na pokazach What hifi w bristolu 23 lutego 2013 Zakochałem się od pierwszego wejrzenia i kupiłem tam. Testowałem na kilku laptopach smartfonach s2 i s3. Jestem zadowolony, dźwięk jest super, żadnych problemow. polecam
 
Do góry