Firma LG Electronics (LG) poinformowała, iż telewizor w technologii CINEMA 3D ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG CINEMA 3D, FULL HD (foto -hotcellularphone )



Firma LG Electronics (LG) poinformowała, iż telewizor w technologii CINEMA 3D (47LW570S-ZD) otrzymał oficjalny certyfikat gwarantujący uzyskanie obrazu FULL HDw trybie 3D. Certyfikat ten został przyznany przez VDE (Verband der Elektrotechnik) jedno z największych międzynarodowych stowarzyszeń techniczno-naukowych w Europie.

„Wyróżnienie nadane przez VDE potwierdza, że technologia LG CINEMA 3D gwarantuje najlepszą jakość trójwymiarowego obrazu, także w rozdzielczości FULL HD” ― powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment.„Cieszy nas to, że jakość, którą dostrzegają nasi konsumenci, została potwierdzona tak prestiżowym certyfikatem.”

Przyznanie oficjalnego certyfikatu VDE ostatecznie potwierdza, że oferowane przez LG telewizory w technologii CINEMA 3D spełniają wszelkie kryteria standardu FULL HD - 1080p.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jako jedyny broniłem do upadłego, że Cinema 3D nie powoduje strat rozdzielczości.
Może mam inny mózg, bo za składanie pół-obrazów odpowiada właśnie wspomniany organ.
Ale też jako jedyny spowodowałem reprodukcję na Cinema 3D AVATARA 3D z BD.
Gratuluję w szczególności tym expertom , którzy bredzą o 540 liniach.
Bo taka mają instrukcję (SONY, PANAS).
 

andrju75

New member
Już kompletnie nic nie wiem które 3D jest najlepsze?Pasywne czy aktywne?LG na swoje 3D otrzymuje certyfikat-a czy te certyfikaty ot tak rozdają ?Jak w końcu z tym jest?LG w 3D wyświetla FULL HD jak np.Panas,Samson,Sony?Jeżeli tak to ma faktycznie najlepsze 3D bo bez efektu migotania oraz obraz nie jest tak przyciemniony.Ps.Może ktoś kto ma pojęcie by się wypowiedział na ten temat(bo z ludzi robią idiotów).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Już kompletnie nic nie wiem które 3D jest najlepsze?Pasywne czy aktywne?LG na swoje 3D otrzymuje certyfikat-a czy te certyfikaty ot tak rozdają ?Jak w końcu z tym jest?LG w 3D wyświetla FULL HD jak np.Panas,Samson,Sony?Jeżeli tak to ma faktycznie najlepsze 3D bo bez efektu migotania oraz obraz nie jest tak przyciemniony.Ps.Może ktoś kto ma pojęcie by się wypowiedział na ten temat(bo z ludzi robią idiotów).

Zależy czy oglądasz i liczysz linie w pionie i w poziomie albo jeszcze na skosach i czy wolisz certyfikaty na papierze kredowym czy może na papirusie ;) Jeśli tak, to faktycznie dylemat.
Jeśli zaś kupujesz Tv do oglądania filmów i relaksu, to bierz to co Ci się osobiście podoba i nie męczy :)
Stawiam na pasywne (chociaż jeszcze nie mam 3D)
 

bluray

Banned
Vaderus:
Zaliczam sie do weterana HDTV.
Po okresie krwawego szukania "prawdy" i tylko "prawdy" doszedłem jakieś dwa lata temu do właśnie takiego podejścia jakie przedstawiłeś.
Albo obraz mi sie podoba albo mam wątpliwości.
Całkowicie przestałem przejmować się większością parametrów.

Gdy zobaczyłem pierwszy raz pasywne 3D to zajeło mi 15 sekund - tyle potrzebowałem, żeby wieszczyć zmierz "aktywistów" na rzecz pasywistów.
 

marian111

New member
Nie mam wyrobionego stanowiska na temat 3D

Już kompletnie nic nie wiem które 3D jest najlepsze?Pasywne czy aktywne?LG na swoje 3D otrzymuje certyfikat-a czy te certyfikaty ot tak rozdają ?Jak w końcu z tym jest?LG w 3D wyświetla FULL HD jak np.Panas,Samson,Sony?Jeżeli tak to ma faktycznie najlepsze 3D bo bez efektu migotania oraz obraz nie jest tak przyciemniony.Ps.Może ktoś kto ma pojęcie by się wypowiedział na ten temat(bo z ludzi robią idiotów).


W tej chwili nie mam jeszcze TV/3D,mam odtwarzacz BLU Samsung D-5500 i testuje w dostępnych miejscach jednym filmem Rezyd.Evil i w tej chwili tylko to moja i autonomiczna decycja apsolutnie nie mająca nic z reklamą, to porównywalnie do przełknięcia to Sams. i Sony,najwyższe modele, a za tym idą jescze takie sprawy jak ekonomia. Chcę dodać iż Sony w jesieni puści jeszcze coś nowego podejrzewam iż konkuruje z modelami serii 7 i 8 tys.Samsunga. Nie testowałem tego filmu jeszcze na LG i Pasikoniku.
By mieć zdanie trzeba mieć do dyspozycji wszystkie modele (NAJWYŻSZE) jeden fim i jeden odtwarzacz, mogą jeszcze wystąpić problemy z nadawaniem(modulacją) Dual Scenik czy filtrami koloru. Następny problem to czy ma służyć do filmów czy gier, moga nawet zawiść różne możliwości ustawień i na pewno nie będą odbiorniki kompatybilne (film/gra) Ostatnio staram się pozyskiwać testowe płyty blu/3D różnych producentów i już mam poważne rozbieżności, a jeszcze nie mam kompletu wszystkich, można też pobrać demo z "biohemmet.se", ale to wszystko mało.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jako jedyny broniłem do upadłego, że Cinema 3D nie powoduje strat rozdzielczości.
Może mam inny mózg, bo za składanie pół-obrazów odpowiada właśnie wspomniany organ.
Ale też jako jedyny spowodowałem reprodukcję na Cinema 3D AVATARA 3D z BD.
Gratuluję w szczególności tym expertom , którzy bredzą o 540 liniach.
Bo taka mają instrukcję (SONY, PANAS).

Skoro, jak uważasz, na telewizorze który ma tylko 540 linii da się uzyskać obraz FullHD (1920x1080), bo mózg z tych 540 linii robi 1080, to po co produkuje się w ogóle telewizory o 1080 liniach? Po co Ci producenci tacy rozrzutni są? ;-)
 

redlum

New member
Bez reklam
czy model z końcówką ZD - to ten sam model co był dotychczas sprzedawany? Czy to może nowa seria?
 

bluray

Banned
VDE Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik e.V.
Zamawiający tj. LG jest właścicielem wyników badań.
Nigdy Zleceniobiorca nie publikuje treści zamówionych.

Czyli zakładasz, że koncern LG mógł oszukać ?

Zakładasz, że poważny niemiecki instytut naukowo-badawczy nie podniósł by protestu.
Prezentujesz doskonałe poczucie humoru.

Sprawa 540 linii;
Bardzo mocno podkreślane pomówienie przez obrońców aktywnego 3D.
To jest BZDURA.
Idź do sklepu i poproś o puszczenie AVATARA DVD, Tam masz 576 linii. Więcej, znacznie niż 540 linii.
Trzeba wyłączyć zoomowanie czyli upscaling tak by na 55" ekranie wyświetlały sie tylko 576 źródłowych linii.
Puść na sąsiednim Cinem 3D AVATAR 3D i przywłołaj twierdzenie o 540 liniach .....

Pamiętajmy, że:
jedno oko widzi 540 linii
a drugie widzi INNE (!!!) 540 linii.
W mózgu składa sie to na pełny obraz 1080 linii.
Czy to jakieś trudne ?

Tablica pixekowa
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Pod tym linkiem nie ma nic na temat tego "certyfikatu".

Zamawiający tj. LG jest właścicielem wyników badań.
Nigdy Zleceniobiorca nie publikuje treści zamówionych.
A więc już nie certyfikat nadany wg. jakichś jasno określonych, publikowanych kryteriów, tylko prywatne "badania". Bez publikacji ich wyników.

Czyli zakładasz, że koncern LG mógł oszukać ?
Tak. To bardzo częsta metoda działania działów marketingu tego typu koncernów.

Zakładasz, że poważny niemiecki instytut naukowo-badawczy nie podniósł by protestu.
Poważne instytuty nie mają czasu, ani zwyczaju komentować chwytów marketingowych różnych firm.

Prezentujesz doskonałe poczucie humoru.
Bo to zabawne jak dziennikarskie publikacje oparte na marketingowym bełkocie potrafią niektórych przekonać, że białe jest czarne i na odwrót.

Sprawa 540 linii;
Bardzo mocno podkreślane pomówienie przez obrońców aktywnego 3D.
To jest BZDURA.
Idź do sklepu i poproś o puszczenie AVATARA DVD, Tam masz 576 linii. Więcej, znacznie niż 540 linii.
Trzeba wyłączyć zoomowanie czyli upscaling tak by na 55" ekranie wyświetlały sie tylko 576 źródłowych linii.
Puść na sąsiednim Cinem 3D AVATAR 3D i przywłołaj twierdzenie o 540 liniach .....
Bla, bla, bla... Ładniej będzie wyglądał na Cinema 3D, bo ma prawie 3 razy więcej pikseli w każdej linii (1920 zamiast 720).

Pamiętajmy, że:
jedno oko widzi 540 linii
a drugie widzi INNE (!!!) 540 linii.
W mózgu składa sie to na pełny obraz 1080 linii.
Tak niestety nie jest.

Czy to jakieś trudne ?

Tablica pixekowa
Nareszcie zaproponowałeś coś konkretnego. Idę o zakład, że na pasywnym tv po założeniu okularów na górnej połowie ekranu jednym okiem będzie widać czarny pionowy pas w miejscu środkowych krótkich poziomych kreseczek (miej więcej coś takiego), a drugim okiem będzie w tym samym miejscu biały pionowy pas. Na dolnej połówce ekranu będzie odwrotnie, bo kreseczki idą do połowy na parzystych a od połowy na nieparzystych liniach.

Czekamy na pierwszą osobę, która pobierze ten obrazek. Wyświetli go na pasywnym telewizorze i opowie nam co widzi w okularach 3D.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Nikt nie ma telewizora z pasywnym 3D, aby wyświetlić planszę, którą przysłał bluray? .

Nie wstydźcie się, pochwalcie się jak ją widać w okularach 3D.
 

jery--

New member
Bez reklam
Zrobiłem test na tej planszy na Philipsie 47PFL7606 i zamykając jedno oko jest tak jak pisze JackS. Zależy które oko zamkniemy to pionowa górna linia jest czarna lub biała, a dolna na odwrót. Patrząc oboma oczami te linie zdają się być równocześnie białe i czarne, tzn. dla jednego oka są białe, a dla drugiego czarne.

pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
http://www.vde.com/de/Seiten/Homepage.aspx
Sprawa 540 linii;
Bardzo mocno podkreślane pomówienie przez obrońców aktywnego 3D.
To jest BZDURA.
(...)

Pamiętajmy, że:
jedno oko widzi 540 linii
a drugie widzi INNE (!!!) 540 linii.
W mózgu składa sie to na pełny obraz 1080 linii.
Czy to jakieś trudne ?
Czy po raporcie jaki wysłał jery-- nadal wierzysz, że ten telewizor wyświetla w 3D obraz w rozdzielczości 1920x1080?
 

marcinkoleksl

New member
dzisiaj miałem okazję porównać obraz pomiędzy sony ex720 i 570s lg. sygnał leciał ten sam. bezapelacyjnie wygrała polaryzacja, ale w stosunku do sony lg miało mniejsza głębię i bardziej mdłe kolory (telewizory nie były kalibrowane). 5 osób w kolejce porównywało przy mnie obraz i nie zauważyli spadku rozdzielczości, 2 osoby stwierdziły, iż na sony obraz czasami się rozjeżdżał, co kolwiek wg nich to znaczyło.
 

JackS.

New member
Bez reklam
dzisiaj miałem okazję porównać obraz pomiędzy sony ex720 i 570s lg. sygnał leciał ten sam. bezapelacyjnie wygrała polaryzacja, ale w stosunku do sony lg miało mniejsza głębię i bardziej mdłe kolory (telewizory nie były kalibrowane). 5 osób w kolejce porównywało przy mnie obraz i nie zauważyli spadku rozdzielczości, 2 osoby stwierdziły, iż na sony obraz czasami się rozjeżdżał, co kolwiek wg nich to znaczyło.
Jak duże były te telewizory i z jakiej odległości ci ludzie je oglądali?
 
Do góry