Final Fantasy XIII - Square Enix - Daliscie ciala !!

daszko87

New member
Z tego co wyczytalem z relacji z tegorocznego E3
to nastapila rzecz nieslychana dla kazdego fana serii Final Fantasy...

FINAL FANTASY XIII ukaze sie takze na X360 !!

Square Enix - do was mialem najwiekszy respekt, ale teraz mnie zalamaliscie...
To juz nie chodzi o to ze zle zycze X360...
Poprostu slowo exclusive stracilo dla mnie na wartosci;):(

Oto link: http://www.ps3fanboy.com/2008/07/14/final-fantasy-xiii-no-longer-a-ps3-exclusive/3#comments


FINAL FANTASY versus XIII nadal pozostaje exclusive'm...

Pozdrawiam (wszystkich fanow gier, nie poszczegolnych konsol) ;)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A jakie znaczenie ma określenie gry "exclusive" poza znaczeniem "dobrej gry"? Gorzej będzie Ci się grało?
Wake up man!
 
Ostatnia edycja:

whiteghost

New member
Square Enix zrobiło co w ich interesie.
Microsoft zrobił co w ich interesie.
Sony nie zrobiło co w ich interesie.
Tyle można powiedzieć na ten temat.
 

dienekes' shade

New member
Zgadzam się w przedmówcą. Wszystko sprowadza się do wpływów na konto, a każda z firm chce, by były jak największe. Wygrywa ten, kto zapłaci więcej i mamy, to co mamy.

Myślę, że w interesie każdego gracza jest jak najszerszy dostęp, do jak największej ilości, jak najlepszych tytułów. Cały sęk tkwi w tym, że do tej pory zawsze coś było nie tak w przypadku multiplatformersów (albo równanie w dół, o którym już wiele razy pisałem, albo różnice w sposobie pisania gier pod konkurencyjne platformy).

O ile konwersje, bądź multiplatformowość nie rzutują na jakość końcowego produktu i wszyscy dostajemy maxymalnie dopieszczony, pełnowartościowy produkt - jestem "za", a w zasadzie, nie jestem przeciw ;)
 
Więc nie mam nic przeciwko X360 (leży koło mojego PS3 :) ), ale RPG takie jak Final Fantasy potrzebują miejsca. Wierzyłem że będzie to pierwsza gra na 2 płytach blu-ray. Ok Lost Odyssey było cool, przeszedłem całe , ale musiało być na 4 płytach DVD9 (podajże ok 25 Giga miałą cała gra,czyli jedna płyta blu-ray 1 wartstwowa, a są 2 warstwowe :) )... Teraz Albo zaniża "jakość i długość" FF XIII , żeby zmieścić się chociaż w 6 płytach DVD9 (no na maxa 35-40 giga). Pozatym ciężko zoptymalizować grę pod 2 różne architektury. I ludzie z X360 będą narzekać i ci z PS3. Osobiście jestem załamany SONY że pozwolili na taką decyzję (Bo że SQUARE to sprzedajna dziw#* to widziałem po tym jak najbliższe RPG po kolei zmierzały na X360 szybciej niż na PS3 - Last remenant , Star Ocean 4 - Microsoft ich kupił i tyle w temacie. ( tak samo jak z Transformers obóz HD DVD zapłacił Paramount grubą kasę za exclusiva - we wrześniu zobaczmy jak będzie wyglądał na Blu-rayu :))

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
I właśnie takiego równania w dół do x boxa się obawiam. Obwiniam "spółkę" Rockstar & MS za g*wniane GTA IV. Ten bubel z kolei uzasadnia moje obawy względem kolejnych tytułów wydawanych na obie platformy.

Możemy się pocieszyć, że w związku ukończeniem (bądź finiszowaniem) prac nad grą w wersji na PS3, to x box dostanie port. Należy spodziewać się wyniku podobnego jak w przypadku Burnout' a Paradise.
Z kolei Bioshock wyjdzie na ps3 dużo później, a będzie bogatszy i lepszy...

Pożyjemy, zobaczymy.

Ps. Zabawne, czytałem ostatnio na jakimś forum żartobliwy post o FF XV (o ile wyjdzie). Wg autora, gra będzie wykorzystwać 16to warstwowe Blu Ray' e (o pojemności 400 GB - Pionieer już takie posiada), a to umożliwi umieszczenie w grze dwóch tygodni filmików, hehe :mrgreen:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dzięki, też śledziłem te losy ale chyba w końcu zwątpiłem.
Teraz mi wstyd :rolleyes:

Transformers w HD z HDDVD - obraz zachwyca ;)

Pozdrawiam,
 

pysio78

New member
Witam wszystkich.
Co do FF to mam nadzieję, że na PS3 wyjdzie nie okrojone do możliwości XBOXA, tak jak to niestety nastąpiło w przypadku GTA IV. Pożyjemy zobaczymy...
Co do Transformers to powiem tylko: Panowie spokojnie. O ile na zachodzie filmy wychodzą fajnie zrobione o tyle u nas w kraju jeśli już wyjdzie(ze wskazaniem na JEŚLI) to wydawca potrafi totalnie spier... to co wydaje się idealne. Więc znowu pożyjemy, zobaczymy... i oby moje obawy się nie sprawdziły !
 

dienekes' shade

New member
Wersje filmów BD sprzedawane w Polsce przeznaczone są też na inne rynki, więc spokojnie, jedyne co mogą (i najczęściej tak robią) zje*ać to tłumaczenie, a to nie powinno być problemem. Zresztą, zanim ten tytuł trafi do Polski...uh.
Jak zawsze, na najgorętsze tytuły trzeba będzie polować za zachodnią granicą (względnie allegro).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tjaaa...gta4 okrojone do możliwości x360, tak sobie to tłumacz. Smutne że Rockstar tak tłumaczy swoje lenistwo a ludzie w to wierzą. Gta4 nagrane na bluray trzy razy bo czytnik za wolny i raz nagrane na dvd więc wychodzi na to samo. Zabawne jak posiadacze tylko ps3 usprawiedliwiają słabą jakość gier na ich kochaną konsolę. Dla jasności - posiadam ps3 i x360 i moim zdaniem żadna z nich nie jest zbytnio na czasie. A jak się developerzy bardziej postarają to gry będą lepsze, dla przykładu podam tylko God of War na ps2. Rockstar znał od początku możliwości x360 a zapowiadał cuda na kiju a jak nie wyszło to wciska ludziom lipę że x360 ma za mały nośnik. Aaa, i nie martw się bo FF najprawdopodobniej jednak nie wyjdzie na x360, chociaż co chwila to inne rewelacjie pojawiają się w sieci na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Tjaaa...tak sobie to właśnie tłumaczę. Sam, bez pomocy developerów, których, i tak w pierwszej kolejności obwiniam za spartaczenie GTA IV.

Nie wiem skąd bierzesz te rewelacje odnośnie trzykrotnego nagrywania, ale nawet przy założeniu, że to prawda, odwołajmy się do królowej nauk - matematyki:

DL DVD max 9 giga pojemności
DL BD max 50 giga pojemności

Jeśli uznać, że GTA IV zajęło maxymalną, dostępną powierzchnię DL DVD - 9 giga, to na DL BD ta sama treść, nagrana trzykrotnie, zajmie TYLKO 27 giga. A zatem, develeoperom pozostaje w dalszym ciągu pokaźne 23 giga pamięci.


Wobec powyższego, śmiem twierdzić, że każdy kto uważa, że DL DVD oferuje tyle samo miejsca co DL BD (nawet przy założeniu, że faktycznie, ta sama treść nagrywana jest trzykrotnie), jest skończonym idiotą.


 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
X360 mógłby mieć większy nośnik to raz, ps3 mogłaby mieć szybszy czytnik to dwa co daje trzy: Gierki nie są takie jak byśmy sobie tego życzyli bo to jeszcze nie ta generacja. Choć z drugiej strony jakoś nikt z posiadaczy ps3 raczej nie będzie narzekał na Bioshock że jest okrojone jak tylko wyjdzie na ps3 bo jednak da się robić wypasione gry na x360. Gdzieś się pogubiliśmy chyba w tych gigaflopach/milionach polygonów i takich tam zapominając co jest tak naprawdę solą gier. A są nimi grywalność, klimat, ciekawa historia i inne takie które coraz rzadziej widuję w dzisiejszych grach.

Nazywasz mnie skończonym idiotą? Przecież ja tylko twierdzę że im się nie chce robić lepszych gier a że ps3 ma 50 giga z których nie korzysta bo czytnik jest ślimakiem to już sprawa sony.

A skąd biorę te "rewelacje" że nawet starusieńki oblivion nagrany jest dwa razy na tą samą płytę? A używam internetu: http://islandgamers.wordpress.com/2...s-of-games-on-a-disc-to-overcome-slow-bluray/
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Zgoda, ale obydwaj nie krytykujemy GTA IV (wyłącznie) za to jak wygląda, ale za to jak mało oferuje. Myślę, że dodatkowa zawartość, którą bez trudu pomieściłoby DL BD rozwiązałaby ten problem. Tak, czy owak, potencjał GTA IV został zaprzepaszczony i trzeba iść dalej.

Zabawne, bo w porównaniu do Bioshock' a na ps3 to ten z x boxa jest znacznie okrojony (mam na myśli pierwotną wersję). Nie trudno się temu dziwić - upływ czasu zrobił swoje.

EDIT: Nie, nie nazywam Cię idiotą :) Nazwę tak każdego, kto postawi znak równości pomiędzy 9 i 50. To nie może mieć miejsca. Nawet przy założeniu, że czytnik jest tak wolny (ba, prędkość 2x to malutko) że kokretna ilość danych musi być nagrywana 3 razy, i tak otrzymujemy 23 giga więcej niż w przypadku DL DVD nagranego jednokrotnie, czyż nie?

Konkludując tak, czy owak, BD pomieści dużo więcej danych, a to z kolei powinno przekładać się na dużo lepsze/ bardziej złożone/ ładniejsze gry.

EDIT 2: Ok. Wcześniej o tym nie czytałem, ale też nie kwestionowałem istnienia tego faktu. Co więcej, dopuściłem go w powyższych obliczeniach. Oblivion został nagrany dwukrotnie, a zatem jeśli na DL DVD zajmuje 9 giga, na BL DVD zajnie jedynie 18 giga. Chcesz powiedzieć, że nikt nie zrobi użytku z 32 giga wolej powierzchni??? :confused:
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No i ja mam nadzieję że w nowym FF zobaczymy taką jakość. Mam nadzieję że przeżyję takie emocje jak w FFX na ps2.

ps. Obliwon to już staroć. Czytałem też że gry na ps3 nagrywają nawet 4 razy a to już bliżej do 50 giga. A mogli dać szybszego bluraya i nie motać się, to by mogli zmieść x360 tak że żadna gra nie wyszłaby razem na ps3 i x360. I szczerze powiem że po to czekałem na ps3 by sony pokazało nową jakość a nie tylko troche lepszą od x360.
 
Ostatnia edycja:
Do góry