Filmy w *.WMV nie odtwarzają się na innym ekranie poza podstawowym - dlaczego?

Marcin5

New member
Witam,

Mam kilka demonstracyjnych filmów HDTV w formacie WMV. Niestety nie da się ich odtworzyć na innym ekranie podłączonym do komputera poza podstawowym. Jak to obejść? Jak obejrzeć te filmy na ekranie telewizora, który jest ekranem nr 2 (z drugiego wyjścia karty graficznej)?
 

Marcin5

New member
Tak, divixy odtwarzają się na dowolnym z trzech moich ekranów.
Także filmy MKV, X264. Problemem są tylko pliki WMV.

Sprawdzałem różne playery. Najczęściej używam Cinema Player, ale nawet Windows Media Player nie umie otworzyć tych WMV na innym ekranie niż podstawowy.
 

Marcin5

New member
Ekran 1:

Monitor LCD podłączony do karty graficznej PCI-E (gniazdo 1 w karcie)

Ekran 2:

Monitor LCD (drugi) podłączony do tej samej karty graficznej (gniazdo 2 w karcie)

Oba monitory DVI

Ekran 3:
Telewizor podłączony przez D-Sub do wbudowanej w płytę główną karty graficznej.

Całość pracuje w Win XP jako platforma wielomonitorowa. No i tylko te nieszczęsne WMV. Może są jakieś kodeki WMV, które poprawią sytuację?
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Marcin5 napisał:
Ekran 1:

Monitor LCD podłączony do karty graficznej PCI-E (gniazdo 1 w karcie)

Ekran 2:

Monitor LCD (drugi) podłączony do tej samej karty graficznej (gniazdo 2 w karcie)

Oba monitory DVI

Ekran 3:
Telewizor podłączony przez D-Sub do wbudowanej w płytę główną karty graficznej.

Całość pracuje w Win XP jako platforma wielomonitorowa. No i tylko te nieszczęsne WMV. Może są jakieś kodeki WMV, które poprawią sytuację?

z tego wynika ze masz w kompie 2 karty graficzne ..<?>

rozumie ze klonowanie(obrazu) w opcjach katry właczone

a co sie dzieje jak wyłaczysz w biosie ta zintegrowana z płyta głowna
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
Marcin5 napisał:
Witam,

Mam kilka demonstracyjnych filmów HDTV w formacie WMV. Niestety nie da się ich odtworzyć na innym ekranie podłączonym do komputera poza podstawowym. Jak to obejść? Jak obejrzeć te filmy na ekranie telewizora, który jest ekranem nr 2 (z drugiego wyjścia karty graficznej)?
moze ustawic go jako podstawowy po prostu?
wiem ze to polsrodek, ale sam kiedys z moim laptopem (plus tv) mialem taki problem, po jakims czasie problem zniknal, ale potem znowu sie pojawil a ja nie potrafilem tego powiazac z instalacja jakichkolwiek playerów....
jesli dodatkowo sciagniesz programik typu PowerStrip to bedziesz mogl zapamietac profile ekranów, żeby wygodniej przelączać monitory podstawowe

a zeby jescze podjac walke z wyswietlaniem rowniez na monitorach dodatkowych, to co bym zalecil sprobowac - zainstalowac programik i sciagniac przez niego jeszcze raz dekodery WMV z ktorych on bedzie korzystal, a nóż/widelec pomoże - zainstaluj sobie AllPlayer, odpal LiveUpdate (w parametrach programu), Sciagnij liste serwerów, wybierz serwer Free, Sprawdz liste kodeków, zaznacze Windows Media Video 9 i daj Sciągnij....
moze wtedy chociaz przez Allplayera bedzie na obu ekranach....
 

gizm00

New member
hehe ja sie tym wczoraj bawiłem.
Jeżeli masz ati to nie widze problemu.
Ustaw oba na podstawowy.
Ustaw rozdzielczość taką jaką masz w TV.pusc film wmv np. w allplayerze.i wtedy działa.Też nie mam pojecią dlaczego nie działa w trybie klonowania.
 
Do góry